Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Így lehet fejleszteni az...

Így lehet fejleszteni az angol szókincsem? És ettől a kiejtésem is szebb lesz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet van, hogy én nagyon menőnek tartom ha valaki perfekt tud beszélni egy idegen nyelvet. Én egész jónak tartom az angol tudásom, ám a kiejtéssel néha bajlódok. Most egy ideje hallgatok egy csomó angol szövegű zenét, és már nagyon idegesített, hogy nem tudom tisztán kimondani a szöveget, csak úgy "halandzsázok" és ha szerencsém van egy.két szót eltalálok ami ugyanúgy van a zenében. Most z az új heppem, hogy mivel a Google Play Music jó barátom, ezért miközben megy a zene olvasom a lyrics-et, és próbálom mondani a szöveget. Egy dal felét így már megtanultam, de az lenne a kérdésem, hogy ebből lesz valami hasznom, vagy csak arra jó, hogy örülök mert ki tudom mondani? :D Előre is köszi!

14/L



2017. aug. 6. 22:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A hozzászólásokból következik, hogy nem lesz akadálymentes a fejlődés, mivel vélhetőleg egyik énekes így, másik meg úgy beszél/énekel angolul.

Hogy valami értelme is legyen (világ dolgai-műveltség-nyelvvizsga-szókincs vonalat értve), hallgass valami normálisabb hírcsatornát. Normálisabb hírcsatornánál azért csak megszűrik kissé a képernyőre kerülőket. Bár példát venni még jobb a BBC nyelvlecke hanganyagokról. Értem én, hogy zenét hallgatni kellemesebb, de penészes punnyadástól még senki sem lett világhírű atomtudós, agysebész vagy festőművész. Bocs. :)

2017. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!