Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak szerintem szebb az...

Csak szerintem szebb az amerikai angol, mint a brit?

Figyelt kérdés
Én szebbnek hallom az amerikait, szerintem szebb és érthetőbb a kiejtése.

2016. nov. 26. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Biztos vagyok benne, hogy nem vagy ezzel egyedül.
2016. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Igazad van
2016. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Én is így érzek, az angol angoltól a falra mászok és nem értek egy kukkot sem.
2016. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom melyik a szebb, de hogy az amerikai angol sokkal érthetőbb, az biztos. Angliában, főleg a keleti részén csak mekegnek meg makognak meg nyökögnek az emberek, tiszta felüdülés utánuk egy külföldivel beszélgetni angolul.
2016. nov. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem igazán tetszik az amerikai, olyan lebutított az egész. A kiejtést is beleértve, ezért is könnyebb megérteni. A legtöbben az amerikait az egyszerűsége miatt szeretik.
2016. nov. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az "Oxford English" tetszik, ha olyanok beszélik, akik jól megtanulták, de nem az anyanyelvük. Az angol anyanyelvi beszélők többsége egyszerűen lusta beszélni, nem artikulálja a szavakat. :)


De ez az amcsiknál is előfordul. Múltkor néztem egy filmet eredeti hanggal. Amit Gene Hackman mondott, azt tökéletesen értettem, de amit a partnernője mondott, azt már csak a magyar felirat alapján tudtam visszakövetkeztetni. Amikor nem olvastam a feliratot, egyszerűen nem tudtam értelmezni, hogy mit akar a nő artikulálni.

2016. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Angol anyanyelvűként (Atlanta-i születésű vagyok) értelemszerűen az amerikai változat tetszik, viszont a brit angol még anyanyelvi beszélőnek is gondot okoz néha. Voltam Angliában, Skóciában, Walesban, Írországban, volt ahol nagyon kellet koncentrálni, hogy megértsem amit mondanak.
2016. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Igen, csak szerinted. :)
2016. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem az angol ronda nyelv. Mindegy melyik változatról beszélünk. Legalábbis a számomra az. Az viszont igaz, hogy az amcsi jobban érthető. Ők lebutított angolt beszélnek, mert a kontinensre vándorló őseik csak így bírták elsajátítani. Nem csodálom. A kiejtés, nyelvtan is elég logikátlan. Inkább lett volna a német világnyelv.
2016. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Én a dél-afrikait szeretem. Az a legszebb szerintem. Az angol és az amcsi közül szerintem az amerikai szebb.
2016. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!