Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek a tanulástól?

Félek a tanulástól?

Figyelt kérdés
Mikor a suliban vagyok szeretek tanulni, sőt, de amint hazaérek szinte rettegek a gondolattól is hogy elkezdjem olvasni a füzetemet, szinte rosszul leszek. Úgy érzem, hogy enekm ez úgysem megy, meg ha kikérdezik úgyse fogok smemire emlékezni. :/ Aztán ahogy közeledik az este egyre stresszesebb vagyok mert még mindig nem tanultam... És ez csak rosszabb amikor nem azt kell megtanulnom amit a suliban leírtam hanem kutató munkát kell végeznem egyedül és arról beszámolni.

2017. szept. 11. 17:07
 1/1 anonim válasza:

Tanulj meg mindent amilyen hamar tudsz. Ha vannak hosszabb szüneteid vagy lyukasóráid, azalatt megcsinálhatod az írásbelidet, és mire azt megcsináltad, egy részét már tudod az anyagnak.

Ha hazaérsz, állj neki rögtön amíg még sulis "hangulatban" vagy. Ha fáradt vagy, esetleg fél-egy órát foglalkozz amivel szeretnél, de utána mindenképp állj neki, mert különben csak halogatni fogod.

Nincs olyan hogy nem fog sikerülni, ha eleve így kezdesz hozzá, sokkal nehezebb lesz. Még ha nem is sikerül valami, a legszarabb helyzetből is meg kell tanulnod kihozni a jót.

Nem tudom, van-e tanulási módszered. A magolás/beseggelés unalmas és (szerintem) nem marad meg az anyag, de rövid távra jól fel lehet vele készülni és a legtöbb tanárnak csak ez kell. Kutatómunkához is jó, főleg ha tele van adatokkal és száraz anyaggal.

2017. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!