Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki vagyok keszulve a tanulasto...

Ki vagyok keszulve a tanulastol; mit tegyek? Felek, hogy a tobbi viszgam nem fog sikerulni

Figyelt kérdés
Nem tudom mahol hogy van, de nalunk most vannak az egyetemi vizsgak. Ki vagyok keszulve, egesz nap tanulok+sirok. Csomo leckem nem tudom hogy, de nincs meg, ami megvan, az meg nagyon nehez. Vigasztalnak a szuleim, hogy nem izguljak, ha megbokok majd felveszem maskor a tantargyakat, de nem vagyok nyugodt. Osszesen 6 tantargyam van, amibol az egyik megvan, de a tobbi annyira nehez, hogy egyszeruen annyira ideges vagyok, nem tudom majd letenni oket. Tanulok, de nem birok odafigyelni.
2014. jan. 23. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz hogy ennyire nehéz? Hanyad éves vagy?

Nekem 10 tárgyam van, csak kettő van hátra, minden nap dolgozok egyetem mellett, én is kivagyok, de azért ennyire nem, mint te. Nem tanultál év közben? Hogyhogy nincsenek meg a jegyzeteid?

2014. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elso eves vagyok. Angol-nemeten vagyok, de nem magyarorszagi vagyok. Tanultam, amennyit tudtam, mivel azt mondtak a tanarok, hogy ne irjunk orakon, hanem figyeljunk, ok majd atkuldik a jegyzetet. Az angol sokkal konnyebb, mint a nemet, de nemetbol semmit nem tudok es kerdeses, hogy a 2 angol vizsgam kozul a masodik is meglesz.
2014. jan. 23. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mit tanulsz hogy ennyire nehéz?"


Minden nem büfé-ruhatár egyetemi képzés ennyire nehéz. Egy normális szakon ekkorák a követelmények. Továbbá évközben egyetemen nem lehet, de nem is érdemes két tárgynál többre tanulni évközben, a zh-kat leszámítva.


Kedves kérdező, te viszont ne vedd ennyire komolyan az egyetemet, mert ki fogsz készülni idegileg.

Mire jársz? Hány hét van még vizsgaidőszakból? Miből voltál eddig vizsgázni? Hogyan tanulsz stb. Próbálok segíteni.

2014. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát külföldön tanulsz?
2014. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen, kulfoldon.

Van olyan tantargyam, ami 4 vizsgabol all. Osszesen 11 vizsvam van, ebbol megirtunk 6ot(amibol az egyik nemet volt es nem sikerult), tehat visszavan 5 vizsgam, de a baj az, hogy egymas utan van 4 vizsga, ra 4 napra meg az utolso.

A legnagyobb problemam az, hogy nem szeretnem, hogyha a csaladom es a rokonaim csalodnanak bennem, hogy meg rendesen a vizsgaimat sem tudom letenni :( annyira szegyelnem magam.

Hogy tanulok? Az utobbi idoben reggel10-11tol este 6 ig(utana mar egyszeruen nem birok tanulni)

Mimt mondtam 4 vizsgam lesz egymas utan jovoheten, de eddig 2bol sikerult valamennyit tanulni(abban sem vagyok biztos, hogy ezek sikerulni fognak)

2014. jan. 23. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az utobbi idoben reggel10-11tol este 6 ig"


Nem tudom, hogy ez a tanulás mennyire intenzív, de 7-8 óra tanulás egy nap, nekem baromi kevésnek tűnik. Jó én orvosira járok, de én déltől szoktam hajnali háromig tanulni (11-kor kelek) Persze az effektivitás változó, de 10-11 óra tiszta tanulás biztos van benne. Ha fáradt vagy a koffein segít. Egy bögrébe két filter Earl Grey csodákra képes.

2014. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!