Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeresen félek a tudástól,...

Kényszeresen félek a tudástól, a tanulástól?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy a fejembe menjen a tudás,és én azt épp ésszel 'túléljem'. Mindig megpróbálom, de nem megy sírógörcsöt kapok, és muszáj mást csinálnom. Igaz ez majdnem minden rendszeres tevékenyére igaz amit elvárok magamtól és nem tudok teljesíteni. Viszont igy is nagy lemaradásban vagyok a korosztályomhoz képest.


Mit tegyek? ezen eddig pszichológus se tudott segíteni. :(


2012. dec. 15. 19:37
 1/5 anonim válasza:
0%
Ennyire csak nem zavarhat. (?)
2012. dec. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne tanulj, olvass! Itt a téli szünet, fogd meg azt a tankönyvet , ami a legjobban érdekel, és olvasd ki. Egy másikban meg a képeket, képaláírásokat nézd át.

Meglátod, nem fognak rád ugrani a lapok. Csak bátran!

2012. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem is fog tudni rajtad segíteni. Pszichiáter annál inkább. Menj el egy pszichiáterhez. Ők orvosok, a pszichológus pedig nem az.
2013. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó-jó, de a pszichiáter gyógyszerekkel (antidepresszánssal) akar majd megtömni. Legalábbis velem így volt, és semmit sem hatott. Ami hatott, hogy a káros emberi tényezőktől (szüleim) elköltöztem és tudatosan felismerem a problémáim, és mások és önmagam segítségével megpróbálom megoldani őket.


Gondolkozz azon, hogy mitől lehet ez veled. Nálam például az apám túlzott elvárásaitól, hogy állandóan lustának tartott, meg talán az is, hogy tanulás közben is előfordult, hogy szexuálisan molesztált. De azért én fizikusnak tanulok és nagyon igyekszem legyőzni a félelmeim. Én is próbálom megszuggerálni magam, hogy ne a teljesítményért tanuljak, hanem élvezzem, amit tanulok. Neked is kitartást hozzá!


23/N

2014. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és jártam pszichológushoz csoportterápiára. Jó volt. :) Sokat segített.
2014. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!