Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem/vegyem rá a...

Scarface15 kérdése:

Hogyan kérjem/vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Hogyan kérjem meg rá a szüleimet egy IPhone 6-ra? Jó tanuló vagyok, a házimunkában is segítek és minden tőlem telhetőt megteszek. Tisztában vagyok a pénz értékével. A háromnegyed részét én fizetném, mivel gyűjtöttem rá. Mielőtt azt hinnétek, hogy egy tinip*csa vagyok, akinek csak menőzésre kell, ez nem így van! Nekem nem a Facebookozásra kell az a telefon, hanem a hobbim érdekében, ami nagyon fontos számomra. Nem tudom, hogy gyűjtsek-e még rá, vagy hogy megvárjam a félévit és bizonyítsak, hogy valóban megérdemlem, csakhát nincsen arcom megkérni őket. Még nagyon beszélni se merek nekik az IPhone-val kapcsolatban.

15/L



2017. okt. 13. 16:04
 1/5 cereeper123 válasza:
Szerintem csak mond el nekik hogy eezt hogy szeretnék kivitelezni és akkor ha jó fejek akkor bele mennek.
2017. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Iphone 6 már nem éri meg. Inkább 6S vagy SE.

Azt pedig nem tudom miért kell kiemelni, hogy jól tanulsz és van házimunkád is. Ez minden normális embernél alap.

2017. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
0%

Egy 32 GB-os, iPhone 6 nagyjából 110 000 Ft-nál kezdődik.


A technikai adatai nagyjából:

- kétmagos, 1,4 GHz-es ARM8 processzor

- négymagos, GX6450 grafikus processzor

- 1GB RAM, 32 GB belső tárhely, SD kártyával NEM bővíthető

- 4,7"-os IPS kijelző, 750x1334 pixel felbontással (326 PPI)

- 8 megapixeles kamera

- 1810 mAh-ás nem cserélhető aksi (250 órás készenléti, 14 órás beszélgetési idővel)


Ehhez képest vegyünk egy Xiaomi redmi 4a-as modellt:

- négymagos, 1,4 GHz-es proci

- négymagos, Adreno 308 grafikus processzor

- 2 GB RAM, 32 GB belső tárhely, SD kártyával bővíthető

- 5"-os IPS kijelző, 720x1280 pixel felbontással (296 PPI)

- 13 megapixeles kamera

- 3120 mAh-ás nem cserélhető aksi (~110 óra készenléti, 16 órás beszélgetési idővel)


A legtöbb paraméterében sokkal jobb, néhányban ugyanolyan – esetleg minimálisan rosszabb –, mint egy iPhone, csak 110 000 Ft helyett 34 000 Ft-ba kerül. Pusztán azért, hogy a telefonon egy alma logó van, az nem ér meg 76 000 Ft-ot.


De ha meg tudod racionális érvekkel indokolni, hogy miért nem jó egy Xiaomi redmi 4a-s telefon – azon kívül, hogy „mer' az nem ájfón” –, miért szükséges, hogy iPhone 6-os legyen az a telefon, mi az amit egy IPhone 6 tud, egy Xiaomi redmin 4a meg kompromisszumokkal sem, és ez utóbbiban hiányolt funkció miért nélkülözhetetlen a hobbidhoz, akkor bizonyára meggyőzhetők a szülők. (Bár nem tudom, mi az a hobbi, amihez izmosabb telefon kellene.)

2017. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
A Xiaomi-t pont nem kéne ajánlgatni. Nem hiába annyi, amennyi. Művelődj a témában, hogy mi a baj vele és miért csak az olyan csóró népek veszik, mint pl. a magyar, indiai, kínai. Gazdagabb országokban miért nincs. Nem azért nincs, mert kínai, hisz a Huawei is van náluk, pedig az is kínai. KIcsit segítek. Hasonló a baj vele, mint az UC böngészővel, amit szintén nem használ értelmes ember. Ha racionális érveket akarsz, inkább te indokold meg, hogy miért kéne bárkinek is ilyen megbízhatatlan sz.rt használnia. Apropó megbízhatatlanság, épp valamelyik nap bukott le mégegy kínai hulladék, hogy kémkedik utánunk a módosított operációs rendszere, ez pedig a OnePlus.
2017. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:
42%

> A Xiaomi-t pont nem kéne ajánlgatni.


Úgy találomra választottam egy telefonmárkát és egy modellt. Éppen ez esett kézre. A !példaként! felhozott modellt konkrétan nem ismerem, nálam csak ideiglenesen volt egy régebbi Xiaomi telefon, de a kollégámnak Xiaomi telefonja van több mint egy éve – pontos modellt nem tudok mondani –, és nincs vele semmi gondja, meg van vele elégedve. Pedig informatikusként azért nem átlagfelhasználó szemmel értékeli a telefont. Oké, ez anekdotikus érvelés, önmagában nem mérvadó.


> Művelődj a témában, hogy mi a baj vele


Az a baj, hogy ettől sem én, sem a kérdező nem lettünk okosabbak. Pár szóban összefoglalhatnád, hogy !konkrétan! mi a baj az adott típussal. Vagy úgy általában mi a baj a konkrét márkával. Mert az, hogy „sz@r”, az nem konkrét probléma, hanem puszta vélemény, ami érvek nélkül nem sokat ér.


> miért csak az olyan csóró népek veszik, mint pl. a magyar, indiai, kínai. Gazdagabb országokban miért nincs.


Pont azért, mert csóró népeknek készült, ők lettek belőve, mint célközönség. Magyarországon a havi nettó átlagkereset majdnem 200 000 Ft. Egy 110 000 Ft-os telefon a havi kereset 55%-át viszi el. Nagy Britaniában egy átlagfizetés forintra átszámolva 780 000 Ft/hó. Egy 110 000 Ft-os készülék ott az ÁFA miatt mondjuk csak 90 000 Ft. Ergo a havi keresetének 11,5%-ból megvesz egy iPhone 6-ost. Egy angolnak annyiba kerül egy iPhone, mintha valaki Magyarországon egy 23 000 Ft-os telefont venne meg. Neki – mármint az angolnak – tényleg potom pénz, de egy magyarnak sok, ergo egy kompromisszumos alternatívának sokkal nagyobb piaca van.


De ezzel csak annyit mondtál el, hogy a telefon olcsó. Az meg önmagában nem mond semmit arról, hogy jó-e, illetve ha nem, akkor mi vele a gond.


> Hasonló a baj vele, mint az UC böngészővel, amit szintén nem használ értelmes ember.


Oké, de ezzel megint nem mondtál konkrét okot, csak egy homályos hasonlatot.


(Én mondjuk nem nagyon használtam az UC browsert, mert nagyon be vagyok ágyazva a Google+Chrome ökoszisztémába. Viszont az UC browsert 15 millió ember értékelte, és 4,5 ponton áll a Google Play szerint. Az androidos Chrome-ot 8 millióan értékelték, és 4,3 ponton áll. A html5test.com-on 438 pontot ért el, míg az iOS 10.3-as – a webprogramozók által méltán gyűlölt – böngészője 415 pontot. Nagyon úgy tűnik, hogy technikai paraméter alapján és a felhasználók értékelése alapján nem olyan rossz az a UC browser. A felhasználók elégedettebbek vele, mint a Chorme-mal.)


> Ha racionális érveket akarsz, inkább te indokold meg, hogy miért kéne bárkinek is ilyen megbízhatatlan sz.rt használnia.


A technikai paraméterek és az ár racionális érv mellette. Most te jössz. Mi szól ellene?


Nota bene ez egy középkategóriás telefon, nem egy zászlóshajó. De mai elvárásokkal nézve egy iPhone 6 is technikai paramétereiben egy középkategóriás versenyző, csak éppen még mindig felsőkategóriás árral. Oké, lehet vágyni egy felsőkategóriás telefonra, mint ahogy egy Ferrarira, vagy egy nyaralóra a Bahamákon is. Ha valaki meg tudja indokolni, hogy miért kell neki felsőkategóriás telefon; miért nem elég arra, amire használja a telefont egy középkategóriás szint, akkor oké. Akkor is oké, ha valaki annyit keres, hogy 100 000 Ft-ot nevetve kifizet. Jelen esetben úgy tűnik egyik sem áll fenn.


> Apropó megbízhatatlanság, épp valamelyik nap bukott le mégegy kínai hulladék, hogy kémkedik utánunk a módosított operációs rendszere, ez pedig a OnePlus.


Oké, és ennek mi köze a Xiaomihoz azon kívül, hogy mindkét márka kínai? Az iPhone-okat is Kínában gyártják, és ez kb. ugyanannyira releváns. Nota bene a OnePlus „kémbotránya” is nagyobb lufi, mint amilyen valójában. Ilyen jellegű adatot az iPhone, az iTunes, vagy a Windows 10 is gyűjt, ott is voltak „botrányok”, mégsem halt bele senki.

2017. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!