Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14 éves fiú vagyok, és JUDO-ra szeretnék beiratkozni, az uncsitesóm már 3 éve jár (egyidős velem) és én is szeretnék járni.

Anyukám meg is eresztette, csak még apukámat kéne megkérdezzem. Apukám amugy se nagyon ereszt el sehova, anyukám pedig szinte bárhova, mondtam anyumnak hogy ha kérdezem apumtól akkor ő is legyen ott és probálja rávenni. Szóval ti mit ajánlatok hogy hogyan vegyem rá apukám hogy elengedjen? :)

(egyébként aki nemtudja mi az a judo: https://www.youtube.com/watch?v=jSdXkYQEeqE )



2016. jan. 13. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Sport, mozgás, önvédelem, hasznosabb szabadidőtöltés mint gép előtt ülni, társaság stb..
2016. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem szoktam sokat a gép előtt ülni, igazából anyukám se eresztett először hanem megigértem neki h többet fogok tanulni, és minnél kevesebbet gép előtt ülni :)
2016. jan. 13. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:
A tanulás jó kompromisszumnak tűnik :)
2016. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, az első félévet 3,70-el zártam és megigértem nekik h megprobálom évvégére kihúzni, maximum 4,00-ra :D
2016. jan. 13. 21:55
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon be vagyok sózva..

És izgatott is vagyok h apukám mit fog mondani :DD

2016. jan. 13. 21:57
 6/8 A kérdező kommentje:
És öhm, köszönöm a válaszokat, és szeretnék még meghallgatni pár embert :DD
2016. jan. 13. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg apádnak, hogy szeretnél járni. Nézd ki, hogy mikor van edzés, találd ki, hogy hogyan érsz oda, hogyan jössz vissza, mi a tagdíj, ilyesmi.


Amúgy sportolsz valamit? Ha nem, akkor sose késő elkezdeni, de minél hamarabb, annál jobb.


Találd ki, hogy miért pont cselgáncsozni akarsz! Pl. mert úgy küzdősport, hogy nincs benne ütés-rúgás, nagyon jó állóképességet ad, miközben úgy erősít, hogy az valóban használható test erővé válik (pl. cipeléshez, alaktalan tárgyak emelése, tehát ami nem rúd, meg súlyzó). Egyszerre edzi a láb, a törzs és a kar izmait, arányos alkatot eredményez, nem egyoldalúan gyúrtat. Lehet, hogy a csapatjátékok nem jönnek be neked, nem vagy benne sikeres (kapusként sem), szeretnél olyan sportot, ahol rajtad múlik az eredmény, viszont az atlétika, vagy az úszás túl monoton lenne.


Ja, mocskos anyagiak. Dechatlonban kapsz ruhát 7-9.000 Ft körül, rendes rizsszövéses, strapabíró anyag - ez egy futócipő árának a fele.


Először nem fogsz dobálni, és nem fognak téged sem dobni, hanem esni tanítanak és a földharc alapjaira. Tehát nem fognak szétszedni, amikor lemész először. Mire megtanulsz minden irányban úgy esni, hogy ne törd ki a kezed, ne verd be a fejed, tehát biztonságosan talajt tudsz fogni, akkor kezded majd a dobások tanulását is. Aztán ez a tudomány még akármikor jól jöhet...

2016. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem sportolok semmit, és megengedte, de az iskolától függ hogy megyek-e tovább :) Köszi a válaszokat, nagyon-nagyon szépen köszönöm :)
2016. jan. 23. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!