Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vissza kapom a pénzem?

Vissza kapom a pénzem?

Figyelt kérdés
Mai napon 50000 Ft-ért vettem kapcsolókat és konnektorokat személyesen boltban. Közben nézegettem a neten és sokkal olcsóbban tudnék másfajtát vásárolni. Élhetek az elállási jogommal ebben az esetben? Úgy tudom, hogy nem...mivel nincsen hibája.

2017. nov. 15. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2017. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik vissza azért, mert máshol olcsóbban találtál.
2017. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Ráérő idődben tanulj magyarul írni.


Nem kaphatod vissza a pénzed, ha nem interneten rendelted. Ha így lenne, akkor élhetnél a 14 napos elállási jogoddal, még akkor is, ha a boltban vetted át.


Életem egyik tapasztalása, hogy vásárlás után soha nem szabad árakat nézni már, mert rosszkedvű leszel. Én is mindig így jártam, mint te. Mindig!

Ezért már jó ideje azt teszem, hogy ha elszántam magam, akkor vásárolok, de utána már nem foglalkozom azzal, hogy hol vehettem volna meg előnyösebben.


A hibás termék ügy más, arra nem az elállási jog vonatkozik.


Egyébként a törvény meghatározza a kereteket, de bármelyik cég vállalhat kedvezőbb feltételeket is. Lehet ez eseti, vagy állandó is.

Így előfordulhat az, hogy visszaviszed a sértetlen kapcsolókat, elmondod, miért szeretnéd visszakérni a pénzed. Legfeljebb nemet mondanak. Más nem történhet.

Ha nem követelőzöl, hanem a jóindulatukra számítasz, akkor lehet ráállnak. Nem valószínű, de lehetséges.

Vannak üzletek, ahol az a filozófia, hogy a jó hírnév fontosabb, mint a ragaszkodás a szabályokhoz.

2017. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vásárlás előtt kell a neten nézegetni, és nem utána.

Te szándékosan bosszantod magad?

Megvetted, és passz jóccakát.

2017. nov. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nincs elállási jog.

Amúgy, ha jogról kérdezel, miért nem teszed abba a kategóriába?

Ja, és "visszakapom" egy szó.

2017. nov. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!