Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy az...

Honnan tudhatom, hogy az újszövetség valóban Jézus szavaiból áll? Hiszen sokan szó szerint értelmezik.

Figyelt kérdés
Vallási kérdéseknél a legtöbb válasz Jézus szavaira épül. Ebbe persze senki nem szeretne belekötni. Jézus halála után 40-50 évre írodtak ezek az evangéliumok, amik ez idő alatt szájról szájra terjedtek. Egyszerűbben, mindenki azt tett hozzá, vagy vett el belőle amit csak akart, ráadásul saját szavaikat használták, saját értelmezésüket adták tovább. 400 évvel később a Zsinatokon erősen cenzurázták még ezeket az evangéliumokat, talán át is írták, az akkori nagy urak, a saját érdekeiknek tetszően. Mi ezt a végeredményt nevezzük újszövetségnek, és erre épül egy-vagy több (közvetve) világ vallás, amik hatalmas politikai és anyagi hatalommal bírnak.

2017. nov. 16. 00:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Róla szól nem ?? És a szeretetet hirdeti és az örök életet.Egyertelmüen az ö szavai
2017. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem egyértelmű. Márk, Péter tanításait hallgatta, amit abból megjegyzett és felfogott, valamint Pál apostollal utazásai során ráragadt tanításokat is beleírta evangéliumába mindezt Jézus halála után jó pár évtizeddel, természetesen lefordította Görög nyelvre. Fordításnál is torzulhat a szöveg valódi jelentése.

Már Péter sem biztos, hogy szó szerint idézte Jézust, vagy hogy felfogta-e a valódi mondani valót. Tehát szájról szájra terjedt az ige, mindenki máshogy értelmezte és mondta tovább. Az evangéliumok azért írodtak, hogy a nem hívőket meggyőzzék Jézus tanaival, megtérítsék. Ha valamit elakartak érni akár túloztak "írói szabadság" is benne. Még a szinoptikus evangéliumok között is vannak lényeges különbségek pedig plagizálták egymástól csak más volt a célközönség. Kanonizáláskor pár ember eldöntötte mi lehet benne és mi nem a szentírásban. Érted mit akarok mondani? Jézus, akinek szavait 2,2 milliárd keresztény, és még egyéb egyházak hívői is naponta magukba szívják. Ezeket a szavakat felülbírálták, és eldöntötték mit kell az embereknek tudni. Mint amikor lediktálsz egy étel receptjét, de kihagysz belőle ezt azt, mert szerinted az nem kell bele pl: valami fontos fűszer. Tudomásom szerint több mint 30 evangélium létezett Jézus tanításaival, ebből négy maradhatott, amiből 3 majdnem egyforma, mindegyik az előzőtöl plagizált.

2017. nov. 18. 01:03
 13/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az a személy miért parancsolja meg szigorúan azt hogy "ezt senki meg ne tudja"?

2017. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok szakértője a dolognak, az én értelmezésem szerint, azért kell titokban tartani, mert jézus missziója az elejétől a végéig percre pontosan meg volt írva, (meg is volt jövendölve). Ha kitudódnak csodatételei, talán előbb beindultak volna az ember fiát elpusztító erők, nem maradt volna ideje végigvinni a küldetést!


Érdemes elgondolkodni azon is, hogy a Jézusi életutat, előre megjövendölték. Ha nem csinálja végig, a mai keresztény vallás talán nem is létezik. Tehát előre megjövendölték, sőt alapjaira helyezték ezt a világvallást a korabeli zsidó próféták.

2017. nov. 18. 16:21
 15/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Sajnos nem vagyok szakértője a dolognak, az én értelmezésem szerint, azért kell titokban tartani, mert jézus missziója az elejétől a végéig percre pontosan meg volt írva, (meg is volt jövendölve). Ha kitudódnak csodatételei, talán előbb beindultak volna az ember fiát elpusztító erők, nem maradt volna ideje végigvinni a küldetést!"


Ahogyan írtad is nem vagy szakértője a dolognak. A helyzet az hogy Jézus több csodatételt is tett és többször is mondta azt hogy ne szóljanak senkinek a történtekről. De nem azért tette mert akkor nem tudta volna véghezvinni a küldetését! Hiszen az is megtörtént hogy "el tűnt a szemük elől" így írja a Biblia. Más oka volt a dolognak.


"Érdemes elgondolkodni azon is, hogy a Jézusi életutat, előre megjövendölték. Ha nem csinálja végig, a mai keresztény vallás talán nem is létezik. Tehát előre megjövendölték, sőt alapjaira helyezték ezt a világvallást a korabeli zsidó próféták."


Ki képes előre megjövendölni egy ember életét? A zsidó próféták pedig miért tették azt amit tettek?


"Kanonizáláskor pár ember eldöntötte mi lehet benne és mi nem a szentírásban. Érted mit akarok mondani?"


Nem! Nem értem hogy mit akarsz mondani. Annak fényében nem értem hogy tudom miért nem kerültek bele írások a Bibliába és annak fényében is hogy senki nem tudta hogy léteznek a Kumráni-tekercsek addig a napig amíg elő nem kerültek.

2017. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nagyon titokzatos vagy, kérlek osszad meg velünk is tudásod.
2017. nov. 18. 17:43
 17/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Pontosan mire vagy kíváncsi?

2017. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"Annak fényében nem értem hogy tudom miért nem kerültek bele írások a Bibliába"


Saját véleményed, olvastad valahol (kérdéses a valóság tartalma), vagy időutazó vagy?

2017. nov. 18. 22:10
 19/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Saját véleményed, olvastad valahol (kérdéses a valóság tartalma), vagy időutazó vagy?"


Hát persze hogy időutazó vagyok. Mi más is lehetnék? Ezt meg sem kellett volna kérdezned hiszen egy természetes dolog!

2017. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!