Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Beleolvasnátok, és írnátok...

Beleolvasnátok, és írnátok pár soros véleményt erről a Wattpados történetemről?

Figyelt kérdés
[link]

2017. dec. 7. 18:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #9!

Nem az én írásomról kell véleményt alkotni, hanem a kérdező írásáról. Bár, mindenki megfogalmazásában lehet hibákat találni, bármily furcsán is hangzik ez. Még Ernest Hemingway írásaiba beleásva magunkat is találhatunk szóképzavaros, vagy nem a legjobban megfogalmazott mondatokat. Hogy ki milyen kifejezéseket utál, vagy szeret, ízlés dolga. A nyelvtani helyesség az viszont már nem ízlés, hanem szabályok kérdése.

2018. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves #9!

Egy választ írtam már észrevételedre, de a rendszer, valahova máshova dobta. Nem találom, tehát leírom ismét.

A #8 válaszadó vagyok.

Kritikádat elfogadom, bár az egyes kifejezések használata ízlés kérdése. Én nem ízléses kifejezésekről beszéltem, hanem nyelvtanról, melynek alkalmazása szabályokon alapul. Véleményt nem én kértem az írásomról, bár mindenki arról alkot véleményt, amiről akar.

Visszatérve észrevételedre a "került kialakításra" szóhasználat valóban nem a legtetszetősebb, helyesebb lett volna javaslatként a "kialakítottak, vagy alakítottak ki" szókapcsolat.

2018. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
igen, így már sokkal jobb.
2018. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!