Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Oltári nagy gázban vagyunk....

Oltári nagy gázban vagyunk. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nos.. Ez nem is igazából idetartozó, nem is ehez az oldalhoz kötődő. Mivel nem csak a tanácsotokat szeretném kérni, hanem a segítségeteket is. Szolnok megyei lakos vagyok. 2 testvéremmel élek, és édesanyámmal. Lassan 3 hónapja elköltöztünk az előző lakhelyünkről, mivel nevelőapukám tönretett minket. Édesanyámat és minket többször bántott lelkileg, és volt hogy fizikálisan is. Ez volt az indok, hogy elköltöztünk. Nos, ennél a háznál rengeteg a probléma. Itt vagyunk a tél közepén fűtés, és normális anyagi körülmények közt egy félkésznek mondható családi házban. Kazáncsere történt, amit nagynehezen összekuporgattunk.(És igen, én is dolgoztam érte.) Minden jövedelmünk a családi kedvezmény, a nagymamámtól kapott pár ezer forintok. Én személyszerint minden egyes nap minden percében próbálok tenni ez ellen, mellette küzdök a pánikbetegségemmel és igyekszem a tanulásban is. Magántanuló vagyok, mivel a másik házban ért rengeteg sérelem tönkretett szociálisan. Félelemérzeteim vannak egy kisebb társaságban is. Persze, csak ha nem itthon vagyunk. Igazából arra szeretnék kilyukadni, hogy ha van valaki aki tudna segíteni az kérem jelezze privátban. 16/f

2017. dec. 9. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem segítség és nem hiszem, hogy sokra mész vele, de ha ennyi minden történt veled találnod kéne korodbeliket, ha magán tanuló vagy és nem sokat beszélsz emberekkel annak nagyon hamar kárát látod majd.
2017. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim akikkel szivesen beszélgetek, de ők sem tudnak sokat segíteni és nem is várhatom el. :) De azért köszönöm hogy aggódsz.
2017. dec. 9. 23:40
 3/4 Yoda m. ***** válasza:

Oltári nagy gázban? Tényleg, így elmondásod alapján igen sajnálatos, ami veletek történt, ha hiszek Neked. (már miért ne hinnék)

Azért, hogy mi számít ’oltári gáznak’... az már relatív. Létezik ennél 'gázabb' is, hidd el. De persze mindenkinek a saját baja a legnagyobb baj, én tudom. (A mondás: "Mindenkinek megvan a maga keresztje")

Amennyiben viszont együtt érző aggódással, részvétnyilvánítással is beéred... itt a nyilvánosság előtt (névtelenül).. látod azt simán és minden további nélkül megkaphatod (névtelenül). Ám szerintem Neked kicsit többre lenne szükséged.

Lehet, hogy meglepetésként érint majd, amit Neked üzenek. De ne is törődj vele, csak fogadd el azt, hogy a saját véleményemet közlöm:

Először is nincs olyan, hogy 'pánikbetegség'. Ezt a fogalmat csak a pszichiátria találta ki (mint olyan sok mást is). Miért is? Azért, hogy a pánikoló embert (illetve már pácienst) a tünetei alapján be tudja valahová sorolni, skatulyázni, címkézni. Miért is jó ez a gyűjtőfogalom? Mert akkor tud erre diagnosztikát, aztán kezelést, aztán receptet írni fel. Gondold csak el, így mindenki jól jár. Orvos> fizetést kap, Páciens>kezelve érzi magát, Intézmény>állami támogatás a pacientúra függvényében, Gyógyszergyár>Forgalom növekedés, bevétele! Tehát mindenki jól jár, ugye. Vagy mégsem? Akkor ki járhat, kik járhatnak rosszul?

Az egész társadalom, ahol egyre csak gyakoribb bármely "betegség" felbukkanása. A „BETEG”-nek ellátás kell, az adófizetők adójából. Nincs ezzel baj, hisz mindenütt van ellátás. Csak az nem mindegy, hogy milyen arányban. Milyen arányban vannak a "beteg" emberek az egészségesekhez képest. Röviden, tehát azt tudom javasolni, NE FOGADD EL azt a címkét, hogy Te "PÁNIKBETEG" vagy. Mert akkor ebbe beletörődve - mintegy általános közsajnálatot is elnyerve - nem sokat fogsz tudni tenni, hogy ebből kimássz. Mert olyan jóleső érzés 'sajnáltnak', elszenvedő alanynak lenni. Én tudom, már megtapasztaltam. Gondolom Te is. Szóval, ha elfogadod, hogy "beteg" vagy, akkor hosszú távon az lesz a karriered... akár életed végéig is eltarthat.

Ha ezzel szemben elfogadod, hogy csak(!) bepánikoltál, érthető okoknál fogva, az is éppen elég. Sose fogadd el azt, hogy „beteg” is vagy. Mert akkor az is leszel, s az is maradsz, ki tudja meddig. Talán amíg a család sorsa, egyéni sorsod jobbra nem fordul. Lehet.

De arra gondolj, ha Te nem „beteg” vagy (hanem csak pánikolsz), máris jobb a felállás, akár magadat tekinted, akár az egész családot. (pl. a pánik-gyógyszereket is elhagyhatod, ami ugyan nyugtatja, de egyben tompítja, szűkíti az ember tudatát. Hogy ne zsongjon a feje... ugye) Mert hát mit is tehet egy ember betegen önmagáért, vagy a családjáért? Szinte semmit azon kivűl, hogy szófogadóan beveszi gyógyszereit, amit a doktor felírt... és vár... és vár... Kérdés az, hogy mire? A „Másikra”? Az államra? Vagy a csodára(?), hogy történjék már valami! Történik is. Az idő az múlik... egyre csak múlik... évek telnek el...

Igenis tehetsz érte, hogy az idő ne csak eljárjon feletted, hanem tevékeny résztvevője legyél saját magad életének, amit éppen élsz. Én is éppen ezt igyekszem tenni, s gondolom még sokan mások.

Amit írtam, a saját tapasztalásomból merítettem, s azt gondolsz róla, amit akarsz. Azt is csinálsz, amit akarsz. Egy ideje már én is így vagyok ezzel. <61F>

2017. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát! Nos minden egyes sorában igazat adott, és a saját tapasztalatait, a saját nézetét osztottam meg velem kommentben! Köszönöm azt, hogy ön erre időt szánt, és, hogy megmondta a véleményét. Igazán tanulságos kis sorok voltak. :)
2017. dec. 13. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!