Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gondolkoztam, hogy isten...

Fodor zoltán József kérdése:

Gondolkoztam, hogy isten létezik-e? Hogy létezhetne? Ádámt és Évát hogy teremtete bibliailag tudom de, most akkor egymást gyereiket csinálták fel? Akkor most inden ember a rokonom? Vagy higyek inkább a tudományban? Inkább abban hiszek már valahogy

Figyelt kérdés
istenben vagy a tudományban higyek?
2018. jan. 1. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én semmire nem akarlak rábeszélni, de egyáltaalán nem szükséges az istenhithez az, hogy szó szerint elhidd a különféle ószövetségi történteket. Főleg, hogy minden jel szerint azok jelentős részben különféle mezopotámiai és egyiptomi történetek, intelmek koppintásai. Konkrétan az Édenkert történet a sumér Dilmun kertje történet átvariálása, és azt mondja el mesés formában, ahogy a sumérek ősei elűzettek az ősi lakhelyükről (mai Bahrein és környéke) és megtelepedtek a folyamköz déli részén. (Noé töténete is sumér eredetű.) Ma már kevesen hiszik el szó szerint az összes bibliai történetet. Ez pl. azért is nehéz lenne, mert pl az ószövetségben eleve két különböző teremtéstörténet van.
2018. jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A az iskolában azt tanítják tőrin hogy mi a majmokból származunk mert minél jobban fejlődött az intelligenciájuk ez jobban hihetőbb!

De viszont hittanon azt hogy isten meg teremtette a Földet és úgy Ádám-t és Évát.De most akkor hogy fejlődőt az emberiség? Hogy ha Pl Évának egy lánya született akkor most Ádám a saját lányával közösült?

2018. jan. 1. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az alapján döntesz, hogy mi hihető jobban, akkor inkább az IPU-ban higgyél.

A tudományhoz tanulni kellene, és elég sokat. Aztán pedig gondolkodni, és alkalmazni, amit tanultál.

Hinni sokkal könnyebb.

2018. jan. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!