Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért baj ha egy lány vega? 18/l

Miért baj ha egy lány vega? 18/l

Figyelt kérdés
Akárhányszor ismerkedek és szóba kerül ez, mindig máshogy néznek rám, amit nem értek. Pl ha fiúval ismerkedek ott is azaz első kérdés, hogy de akkor nem is tudnál nekem husos kaját csinálni?
2018. jan. 2. 20:46
 1/4 anonim válasza:
Nem baj, keress olyat, akit nem zavar! :)
2018. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én se nagyon eszek húst, de legalább tojást meg tejterméket egyél, mert kell a szervezetnek ><
2018. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert egy csomó anyagot nagyon nehéz zöldségből bevinni.

Tehát szinte biztos, hogy van, vagy lesz valamilyen hiánybetegséged.


Amúgy mi a bajod a húsos ételek elkészítésével?

2018. jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

Elsőként le kell szögezni, hogy alapvetően ez nem baj. Sokféle megfontolásból lehet valaki vega, pl. lelkiismereti okokból (nem akarja egy állat halála árán jusson táplálékhoz), egészségügyi okokból (úgy érzi, a húsevés elhagyásával jobb a közérzete, egészsége), természetvédelmi megfontolásból (a húsevés összességében nagyobb termőföldet kíván, némileg környezetszennyezőbb), vagy pusztán azért, mert nem ízlik neki a hús.


Igen, ahogy #3 írta, ez egy odafigyelősebb étkezési mód, a hiánybetegségek elkerüléséhez oda kell figyelni, hogy mikor mit, mennyit eszel. Bizonyos hiánybetegségek még így is előfordulhatnak. Mondjuk az érem másik oldala, hogy az emberek többségére – kicsit rám is – jellemző túlzott húsfogyasztás szintén különböző egészségügyi problémákhoz vezet, tehát ezt sem látom annyira problémásnak.


Azt azért látni kell, hogy az ember alapvetően természeténél fogva mindenevő, a szervezetünk is úgy épül fel, hogy az optimális működéséhez időnként kellene húst enni. Az egészségügyi, illetve a lelkiismereti megfontolások sokszor egy kicsit sajátos világképpel társulnak, ami lehet semleges, vagy akár pozitív is, de láttam már nagyon durva negatívumokat, súlyos értékrendi torzulásokat is ilyen téren.


~ ~ ~


Ilyenkor máshogy néznek rád? Mindig érdekes, ha az ember számára valamiféle szokatlan, ismeretlen dologgal találkozik. Nyilván az emberben ilyenkor van valamiféle indíttatás, hogy beszéljen a témáról, esetleg vitázzon is róla, vagy ha nem is ez jön elő a másik félből, meglepődhet, érdeklődővé válthat, stb… Gondolom te is kicsit máshogy néznél valakire, ha azt mondaná, hogy nincs számítógépe, mobiltelefonja, se tévéje, te is furcsának, bár nem feltétlenül negatívnak találnád, de érdekesnek, bizonyára meg akarnád ismerni, hogy a másik fél hogy él így, milyen indíttatásból él így, stb…


~ ~ ~


> Pl ha fiúval ismerkedek ott is azaz első kérdés, hogy de akkor nem is tudnál nekem husos kaját csinálni?


Egyrészt van vegetáriánus ismerősöm, aki kvázi több húst vásárol, mint amennyi zöldséget, gyümölcsöt, mert bár maga nem eszik húst, de a párjára főz, aki viszont a húst hússal életmódot folytatja. A két dolog nem feltétlenül függ össze.


Más szempontból meg ez egy elég sajátos megnyilvánulás, én biztosan visszakérdeznék, hogy te most ismerkedni akarsz, vagy szakácsot keresel…

2018. jan. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!