Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik gyerekkoruk óta vegetáriánusok? Ti milyen magasak vagytok?

Figyelt kérdés

4 éves korom óta vagyok vegetáriánus. Kiskoromtól kezdve visszautasítottam a húst, aminek a mai napig undorodom a szagától és a kinézetétől.

Megfelelő ütemben fejlődtem, még előbb is jött meg a kortársaimnál (10 évesen), arányos lettem, viszont 18 éves létemre 148 centi vagyok. 12 éves korom óta nem nőttem egy millimétert sem, pedig volt egy olyan periódusom, amikor a magasabbak között voltam a tornasorban.

Egyre többen bántanak vele, és már a szüleim is ráfogják, hogy azért vagyok ennyire alacsony, mert nem ettem húst.

Más is van, akivel hasonló a helyzet, vagy a két dolog nem függhet össze?

Igaz, a szüleim sem égimeszelők, de nálam jóval magasabbak.

Érdekes, hogy a nagymamám is vegetáriánus volt önszántából egészen gyerekkorától kezdve. Csak idős korára kezdett el húst enni, de most sem adagolja túl.

Milliméterre pontosan ugyanakkora, mint én és mondhatom, hogy rá hasonlítok a legjobban az egész családból.

Akkor inkább a genetika befolyásolja? Ahogyan azt is, hogy talán emiatt nem volt elengedhetetlen szükségletem, hogy húst egyek?

Biztos vagyok benne, hogy már nem fogok nőni.

Amikor annak idején az endokrinológus a szemembe vágta, hogy nem leszek magasabb, tényleg elbőgtem magam.

Most már nagyjából elfogadtam a sorsomat, de az a legnagyobb fájdalmam, hogy a környezetem nem tud elfogadni úgy, ahogy vagyok: kezdve a szüleimtől az osztálytársaimig.

És igen, lehet, hogy túlreagálom ezt a dolgot, de az élet egy területén sem tudnak elmenni szó nélkül a magasságom mellett, akármit csinálok.



2017. márc. 17. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindig (mérsékelt) "húsevö" voltam, ennek ellenére 150 cm "magas" vagyok - szóval ez inkább genetika, mint kaja-téma.


Viszont ennek sokkal több elönyét látom, mint hátrányát, a helyedben nem sokat foglalkoznék a megjegyzésekkel.

Ha nem tudnák, hogy nem eszel húst, akkor fele annyira sem problémáznának rajta.

2017. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért szekálnak vele. Aranyosak a pici nők, és mindig oda voltam értük.
2017. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana közölnöd milyen magas anyád és apád mert ebből nem derül ki semmi ,ha 190 apád és 170 anyád akkor alul táplálkozhattál de ha ők is törpék akkor nincs köze a táplálkozáshoz .
2017. márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"...ha ők is törpék..."

Bocsánat, de én sem vagyok az. A szakirodalom szerint a törpenövés 140 centi alatt kezdődik.

Nos én ennek a felső határánál 8 centiméterrel magasabb vagyok. Arányos vagyok, nincs óriási fejem a testemhez képest, a lábaim sem aránytalanul rövidek.

Nem lehetek alultáplált, hiszen soha nem voltam csontváz, inkább gömbölyű vagyok a 70/E-s mellméretemmel, de egyáltalán nem vagyok kövér sem.


Apám 178 centi, anyám 160 körül van.

2017. márc. 18. 12:56
 5/11 anonim válasza:
Én is 4 éves korom óta vagyok vega, most 172 cm vagyok és 13/L :)
2017. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyat még nem olvastam sehol, hogy a húsfogyasztás befolyásolná a növekedést, a tejről viszont igen. A te esetedben lehetséges, hogy ezt a magasságot a nagymamádtól örökölted, de az is lényeges, hogy megkapott-e a szervezeted minden fontos tápanyagot, vitamint, ami a megfelelő növekedéshez szükséges, illetve van vagy volt-e valamilyen emésztési vagy hormonális problémád.
2017. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is 4 éves korom óta vagyok vega, most 172 cm vagyok és 13/L :)
2017. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kiskoromtól kezdve egészen máig minden reggelt egy bögre tejjel kezdek (ovo-lakto vegetáriánus vagyok, nem vegán).Tehát ezzel nem lehetett baj.

Viszont az tényleg igaz, hogy 16 éves koromig nagyon lassú anyagcserém volt. Amióta tudatosan csak alacsony glikémiás indexű ételeket eszem, nincs vele problémám és rengeteget fogytam.

2017. márc. 18. 14:26
 9/11 anonim válasza:
^ utolsó vagyok, bocsi hogy kétszer küldtem el
2017. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kettőnek szerintem semmi köze egymáshoz. Unokatestvérem mindig evett húst, nincs meg 160 centi. A húgom szintén, ő egy kicsit alacsonyabb nálam. Én gyerekkorom óta nem eszek húst és 177 centi vagyok nő létemre. A férjem régen húst-hússal evett (mára gyakorlatilag már nem fogyaszt) és 2 centivel alacsonyabb nálam. Hülyeség ezen gondolkodni, nincs összefüggés.
2017. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!