Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetáriánus ételt...

Milyen vegetáriánus ételt főzzek, süssek ezentúl a lányomnak? Vagy próbáljam meg visszatéríteni a húsevésre?

Figyelt kérdés

Nem tudom, meddig tart ezt a vegetáriánus mániája, de mostanában nézegetett vágóhidas videókat, dokumentumfilmeket meg ilyesmiket és sírt rajtuk. Azt mondja, hogy ő soha többé nem akar húst enni, mert megundorodott tőle.


Mindig is nagy állatbarát volt, de eddig csak a kutyákat, macskákat, bárányokat, tehénkéket szerette. Sosem lehetett letenni elé az asztalra se marhahúst, se bárányhúst, mert már kiskorától hisztibe csapott miatta. 1 kutyánk, 2 cicánk és egy kisbárányunk van most. A bárányt is háziállatként tartjuk.


Most viszont már semmilyen húst nem eszik meg egy ideje és már rosszul is van tőle. Szerintem ezektől a vágóhidas videóktól.


Viszont nem akarom, hogy vérszegény, vashiányos, B12 vitaminhiányos legyen. Csak 11 éves.


Szóval, hogy etessek vele húst, vagy hogy főzzek rá, hogy teljes értékűen táplálkozzon?



2016. dec. 28. 13:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
11 éves még fejlődésben van,nem dönthet.
2016. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
88%
Beszélnék a háziorvossal, hogy tud-e olyan étrendet összeállítani, ami vegetáriánus, de nem ártalmas, illetve hogy hogyan lehetne pótolni pl a vasat. Vérszegény nem feltétlen lesz, hiszen pl a cékla vérképző, és azt bőven eheti. Szóval szakembertől kérj egy egészséges alternatívát!
2016. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
94%

Szerintem ne erőltesd egyelőre a húsokat neki, lehet, h tényleg megundorodott a videók miatt. Én pl a májast nem ettem meg úgy két évig, mert elolvastam az összetevőket. Tudom, nem összehasonlítható a kettő, csak mondom, h van ilyen, az erőltetésnek meg pont semmi értelme.


Ebbe az étrendbe se kell belehalni. Esetleg együtt kérjétek ki a gyerekorvos véleményét, adjon tanácsot, mi az, amiből extrán lehet pótolni a fehérjebevitelt. Lehet, h egy idő után visszatér a húsevéshez, lehet, h nem.

2016. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Én 14 éves koromban jutottam el idáig kb ugyanezen okok miatt. Most 40 múltam és nem változott a véleményem. Nagyon változatosan táplálkozom, nekem semmilyen egészségügyi problémát nem okozott, tény, hogy nem kizárólag nyers répán éltem. Ha kitartó és eltökélt a lányod, akkor nem fog erőszak hatására sem enni, én inkább azt javaslom, hogy ásd bele magad a témába és segítsd a kiegyensúlyozott táplálkozását. Nekem az édesanyám a mai napig győzköd, nem bírja feldolgozni azóta sem. :)
2016. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Vashoz hozzájut a növényekből is.

A fehérje neccesebb, de mivel nem Vegán akar lenni, annyira nem gáz. Túró, tojás rendszeresen legyen az étlapon!

Emellett zöldségek, hüvelyesek, magvak egyaránt.

2016. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Kár erőltetni, próbálj inkább olyan étrendet összeállítani hogy minden fontos vitaminhoz, nyomelemhez, meg elegendővfehérjéhez és zsírhoz hozzájusson. Lehet hogy ez csak egy időszakoshülyesége de ettől még nem szabad félvállról venni a dolgot.
2016. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
83%

Esetleg halat enne?


Egyébként semmiképpen sem erőltetném. Igaz 11 éves de az erőltetéstől lehet mégjobban megundorodna tőle, rossz élménnyel párosítaná az egész húsevést.


Olvass alaposan utána a témának és készítsd változatos ételeket. Nem kell káposztástésztán élni élete végéig. Ott a tojás, tejtermékek, sajtok, zöldségek ezerféleképpen elkészítve.


Én a klasszikus magyar ételeken nevelkedtem, nálunk a zöldség a répa volt a húslevesben. Most külföldön élek és nagyon meglepő, hogy itt mennyivel nagyobb szerepet kapnak a zöldségek. (pl leves nincs, helyette zöldsaláta) Én is folyamatosan fedezem fel a jobbnál jobb zöldségeket, pl most az édesburgonya a nagy kedvencem. Szóval szerintem bőven tudsz teljesértékű ételeket készíteni neki.

2016. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Nekem kb. 8 évig tartott a "mánia", de utána se ettem húst minden hónapban, boltit pedig semmiképp s máig el tud telni 10 hónap húsevés nélkül... Nem tudom, mi ebben a nagy szám, hús nélkül remekül megvan az ember, plusz sokunk soha életükben nem ettek naponta húst. Annyi más állati fehérje van, jobbak is.


Miért lenne vashiányos vagy vitaminhiányos? Ha változatosan eszik, nem lesz az. Én ész nélkül lettem vega, fogalmam sem volt a helyes táplálkozásról, de nagy mennyiségeket evő mindenevőként (a mindenevők állati és növényi ételeket is esznek, a vegák pedig pont ilyenek, kivéve, ha egyben vegánok is) bőven bevittem mindent, amit kellett.

A tojás igen értékes fehérje, főleg, ha házi. Nincs meg benne minden, de arra ott vannak a növények, illetve pl. kálciumbevitelre a sajt is.

2016. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően semmi változást nem okoz a vegetáriánus étrend, ha a tejtermék és főleg a tojás benne marad. Heti 3x rántotta (a legtökéletesebb fehérje, jobb mint a hús) aztán a többi mehet növényből, még a tejtermék sem hiányzik ide.


Ammennyiben viszont vegán akar lenni akkor már illik utánanézni az ún. komplettálásnak.

2016. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a hülyeséget hogy b12 hiányos lesz ha nem eszik húst honnan veszik az emberek? A húsban azért van b12 mert az állatokat azzal a kiegészítővel etetik. A tejtermékekben tojásban ugyanúgy van de a növényi tejeket és gabonakészítményeket is b12vel dúsítják.

A vérszegénység meg a vashiány meg ugyanaz, de rengeteg növény tartalmaz vasat...


Amúgy változatosan főzz neki teljes kiőrlésű dolgokból gabonákból(amaránt, zab, rozs, barna rizs, kuszkusz bulgur stb), hüvelyeskből (bab lencse borsófélék quinoa stb), zöldségekből olajos magvakból stb., egyen sok gyümölcsöt. Mindenből legalább egy "adagot" naponta.


Ètelek pl.:

Reggeli-vacsi:

Rántotta tükörtojás zöldséges omlett főtt tojás bundáskenyér kaszinótojás

Sajttál zöldségekkel

Joghurt vagy tej vagy növényi joghurt vagy tej zabkásával dióval mandulával mogyoróval gyümölcsökkel

Gyümisali

Saláta

Mozzarella, paradicsom, olajbogyó

Paprika, feta

Avokádós kenyér

Zabpalacsinta gyümölcsökkel

Zöldséges sajtos kenyér

Lekvár vagy méz

Padliszánkrém, avokádókrém


Ebéd:

Gombás borsós rizottó barna rizzsel

Grill zöldségek gabona vagy hüvelyes körettel

Lencse gombával

CHili sin carne

Ázsiai rizstészta zöldsègekkel mogyorószószban

fűszeres túróval töltött sült gomba paprika paradicsom cukkini padlizsán utóbbiakat tekercsekni is lehet

Zöldséges káposztatekercs

Gomba brassói

Tofus káposzta

Rakott karfiol, brokkoli

Karfolkrémleves

Brokkolikrémleves

Spenótos ricottás cannelloni paradicsomszószban

Rakott zöldbab

Gombás spárga

Tökkrémleves

Tökös zsályás gnocchi

Lencsefasírt joghurtos öntettel

Taboulleh

Quinoás zöldség

Ratatouille, lecsó

Sült bries avokádó

Sült camembert

Cukkini vagy padlizsántekercs

Rakott padlizsán paradicsommal mozzarellával

Rántott mozzarella rukkolasalival

Egyben sült parmezános karfiol

Mandulás brokkolikrémleves

Hagymaleves

Sajtfelfújt

Gombapaprikás juhtúrós galuskával

Cukkini-lasagne

Gomás spaghetti cukkinitésztával

Répakrémleves

Szójaszószos sült padlizsán

Paprikakrémleves

Paradicsomkrémleves

2016. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!