Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti iskolai szünetekben szoktat...

Ti iskolai szünetekben szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt téli, tavaszi, őszi szünetre.

Én nem. Szünet nem azért van, hogy tanuljunk. A tanárnő mit csinál a szünetben? Dolgozik? Nem. Hát akkor? Nincs miről beszélni.


2018. jan. 9. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam.A szünet arra van,hogy együtt legyek a családommal.Egyébként a tanárok gyakran dolgoznak szünetben,hiszen szünet előtt általában mindenkivel íratnak dolgozatot.De azért ők is pihennek.
2018. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na, érdekes. Nálunk nem dolgoznak.

Soha nem kaptunk ki egyetlen kijavított dolgozatot sem azonnal a szünet után.

2018. jan. 9. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet így is.

A tanár sem dolgozik - és szépen ott a példa a diák előtt: ő sem fog.

Csak tudod, nem a tanárnak tanulsz.

Úgyhogy én a talpára állítanám a kérdést: "szoktatok tanulni, amennyiben szükséges?"

Ez a helyes kérdés.

2018. jan. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lényegtelen.

A szünetet azért találták ki, hogy pihenjünk.

2018. jan. 10. 16:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindig meg fogod találni az alkalmat a pihenése.

VAGY rájössz, hogy az élet nem így működik.

2018. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem mondhatnám, hogy nem szoktam tanulni, hiszen 4-es tanulmányi átlaggal rendelkezem. De szünetekben való tanulással nem értek egyet. Mindig feladják a sok leckét. Aztán, ha a diák nem csinálja meg a leckét, még ők vannak felháborodva.

Ennyi erővel mindegy lenne, ha szünetek sem lennének.

Legalábbis ez nálunk így megy. Nem tudom, hogy máshol mennyit szoktak feladni a pedagógusok szünetekere.

Itt majdnem mindenből tanulni kell(ett) volna.

2018. jan. 10. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis ízelítő az életből:

ha feladat van, akkor az MEG KELL CSINÁLNI. Általában ott és rögtön. A legtöbb esetben nem mondhatod azt, hogy neked most éppen pihenőidőd van.

Sokszor senki sem kéri számon - csak éppen saját magaddal tolsz ki nagyon durván, ha nem csinálod meg.

De olyan is van, hogy számon kérik - és ŐK tolnak ki veled nagyon durván, ha nem csinálod meg.


A mostani feladatok egy felkészülési lehetőséget adnak neked erre. Értelmes ember kihasználja ezt a lehetőséget.

Az pedig jellemhiba, ha te csak arra összpontosítasz, hogy ez a pihenő NEKED JÁR (akármilyen indokkal), és ezért aztán tuti, hogy semmit nem tanulsz vagy dolgozol. Az ilyen ember találja magát nagyon hamar a lapát végén, és amúgy teljesen indokoltan.

Megint csak: értelmes ember ilyenkor megszervezi, hogy mikor tanuljon és mikor pihenjen. BŐVEN van mindkettőre időd és lehetőséged a szünetben.


Ja: amúgy a tanárok is dolgoznak ilyenkor. Van elég munkájuk a dolgozatjavításon kívül is.

Az meg, ha egy tanár valami miatt esetleg lusta - NEM ok arra neked, hogy te is lusta legyél.

2018. jan. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!