Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lesz valaki piercer?

Hogyan lesz valaki piercer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már érdekel ez a szakma, csak ahogy olvasgattam a neten, nem igazán találtam tanfolyamot vagy OKJ képzést... Eddig egy piercert kérdeztem arról, hogyan is lyukadt ki ide, de ő úgymond "örökölte", mert már az anyukája is ezt csinálta. Szóval neki adott volt minden, így érdemben nem tudott segíteni.

Ezért gondoltam úgy, hogy felteszem itt a kérdést, hátha akad valaki, aki van olyan kedves és leírja a tapasztalatait.

Egyébként sosem szúrtam senkinek piercinget, így istenigazából nem tudom, hogy bírnám-e, de nagyon érdekel.

Bocsánat, ha kicsit kuszára sikeredett. Minden válaszért nagyon hálás vagyok! :)



2018. jan. 27. 00:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Erre a kérdésre is már sokszor adtam is választ, de azért leírom újra. Hátha talán többet is tudok mondani.

A piercer, vagy magyar nevén testékszerező valóban nem államilag elfogadott szakma, tehát sem FEOR sem OKJ száma nincs, így a szakmák jegyzékében sem szerepel.

Mivel nem hivatalos szakma, így hivatalosan sehol, semmilyen képzés alatt nem tudod elvégezni, hogy te bizony az leszel, mivel az ilyen tanfolyamot tartó cégek csak egy "dísz"oklevelet adnak, hogy elvégezted az ő tanfolyamjukat. Ilyen oklevelet én is tudnék itthon nyomtatni, semmire sem mennél vele.

Kezdjük a tanfolyamos résszel.

Nos, vannak helyek, cégek, ahol tartanak tanfolyamokat. Ezeknek az ára 90-150 ezer forintba kerül, amin felül még előfordulhatnak külön költségek is. Elsőnek gyakorló testrészekre szúrkálni tanultok meg, utána nektek kell alanyokat szerezni, vagy a cég biztosít, olykor egymáson gyakoroltok, hogy a valódi szúrásokat is megtanuljátok. Általában ott szokott lenni egy, már gyakorlott "tanár", aki magyaráz, hogy mit és hogyan.

Pár hónap a tanfolyam és kapsz egy szép lapot cserébe és ennyi. Viszont ezzel semelyik szalon sem fog alkalmazni, mivel nincs elég tapasztalatod és portfóliód. Talán még elég tudásod sem.

Létezik még a Studex vagy Mediseptnek a fül-, orr- és köldökbelövő tanfolyama. Az olcsóbb, rövidebb, pár napos, és inkább kozmetikusoknak ajánlják rövid továbbképzés címszó alatt (keresetkiegészítés). Ott a belövőpisztolyos (rugós) és a kapszulás belövő (kézi, tűs) elméleti és gyakorlati alapjait tanuljátok meg. Szintén egy díszes oklevés a jutalom. Illetve ott már akadnak olyan helyek, ahova be tudnak ajánlani. Ennek a pontos árát nem tudom, mivel a rugós belövőt én nem tartóm jónak, a kapszulás készülék meg túl drága (igaz, ez már sokkal inkább a piercing szúráshoz hasonló), hogy komolyabb profitot lehessen összeszedni belőle. De egy kozmetikusnak, vagy fodrásznak kiegészítésképpen jól jöhet.

Következő nagy téma az önképzés.

Ez abból áll, hogy valamilyen forrásból raksz félre pénzt. Ez nagyjából olyan 60-120 ezer forint kell legyen. Ezekből kell venned a testékszer készítéshez használatos fogókat (ovál, háromszög, septum, miniovál, miniháromszög, golyófogó, nyitófogó, zárófogó, microdermalhoz való fogó), ékszertartót, ékszereket (mindenféléből legalább 1-2-t), tolómérőt, jelölőt, fertőtlenítőt, utókezelőt, legalább egy-két csomag gumikesztyűt, 4-8 tekercs papírtörlőt, vesetálat, menetvágót bioplast szárhoz, egy bőröndöt, vagy valami jó ládikót, amibe mindent beleraksz. Ezek mellé még jöhetnek szájfertőtlenítők, bőrfertőtlenítők, jó sok befőttes gumi, piercing fogadó csövek, papírvatták, ragtapasz, mull lap, és még ha valamit kihagytam, akkor az.

Persze ebből az elején nem kell mindent megvenni.

Aztán veszel próbafület, orrot, stb, úgynevezett gyakorló testrészeket. Ezek szilikon szerű anyagból vannak, ezeken lehet gyakorolni.

Ha ezek megvannak, akkor lehet kezdeni gyakorolni. Mindenféle ékszert, amit csak lehet, érdemes kitanulni ezeken. Többször is.

Mellette érdemes oktatóanyagokat is keresni. Pl videomegosztó portálokon sok ilyen van, bár ezek szinte mind idegen nyelven. (Angol és német főleg, de oroszt és japánt is találtam már.)

Továbbiakban érdemes az ezzel foglalkozó blogokat böngészni, illetve a különféle testékszerezők munkáját nézni.

Érdemes még megtanulni a bőr biológiai, fizikai és biokémiai mikéntjeit.

Ha már minden megvan, akkor lehet kezdeni majd élő alanyokon is gyakorolni.

Ennek két módja van:

Első, hogy te magad keresgélsz ismerősök között, olyat, aki vágyik egy ilyenre. Csak anyagárral dolgozol, tehát semmi bevétel, viszont minden munkádat fotózd le, a későbbiekben kelleni fog. Itt a legfontosabb a sterilitás és a biztonság. Tehát ne egy intim ékszerrel kezd, hanem fül, orr, esetleg köldök, szemöldök. Nem olyan könnyű, mint mások hiszik, hiszen egyenesen kell szúrni, utána alaposan el kell magyarázni az ápolást és utókezelést és minden ehhez kapcsolódót. Ehhez a legjobb, ha egy A5-ös lapra vagy A4-esre kinyomtatod az egészet. Mindenképp tudasd velük előre, hogy milyen utókezelő szert vegyenek meg. Kezdő ékszernek a legtöbb helyre a titán a legjobb választás, vagy a bioplast.

Így idő után már elég képed lesz, és akkor tudsz esetleg jelentkezni szalonokba.

A másik mód, hogy szalonról szalonra jársz és kérdezgeted a testékszerezőket, hogy ki vállalna neked betanítást. Ha találsz ilyet, akkor ő majd segít, persze általában ez nem ingyen van, de akkor egy megbízható profi áll a segítségedre, aki belevezet majd a könnyű, közepes és nehéz testékszerek szúrásába is (tehát az intimekbe is). Ezek után mint tanonca lehet, hogy ott maradsz mellette, vagy másik szalonba átjelentkezel, ahol van felvétel.

Ugyan új dolog, de a napokban a testtetováló szakmának végre előterjesztése történt, amit ha elfogadnak és átmegy számos ponton és egyeztetésen, úgy az majd OKj-s szakmának fog számítani, tehát tanulható lesz. Mivel a testékszerezés nagyon közel áll hozzá, így valószínűleg idő után az is így lesz majd.

Amúgy tapasztalatok alapján már szúrtam jó pár ékszert és szívesen dolgoznék testékszerezőként, viszont nincs valami jó jövedelme önmagában. Vagy tetoválók vállalják még, vagy testmódosítók, vagy ápolók, nővérek, orvosok (ritka eset).

Az eszközök ára hamar megtérül az igaz, viszont most leírom, hogy kb mi és mennyi.

Minden ár nagykeráras vételár!

Steril tű 125 Ft, 1 pár gumikesztyű 20 Ft, alap ékszer 150-500 Ft, felhasznált segédanyagok 80-100 Ft, nyomtatott beleegyező nyilatkozat+kezelési útmutató 8-10 Ft. Ha autoklávod lesz, akkor azzal sterilizálsz, akkor annak lesz üzemeltetése is, de kb 700-800 Ft-ra jön ki maga a dolog. Most, ha úgy nézed a piaci árak ilyen téren egy sima füllyuk esetén 3500 Ft, egy bonyolultabb industrial esetén 6-8000 Ft, vagy intim esetén 10-15 ezer Ft. Átlagolva olyan 5000-6000 Ft-os bevétellel lehet számolni és 800 Ft-os kiadással. Ez jól hangzik, 4200 Ft profit. Viszont ha napi 1 szúrást csinálsz és a hónap minden napján akkor 126.000 Ft jönne össze. Nos, ez bőven alatta van mindenféle minimálbérnek. Ráadásul ez bruttó, tehát még fizetned kell egyrészt a szék/helybérlésért (vagy leadni a megfelelő %-os részesedést), utána a fentmaradóból jön az SZJA 15%-s majd a 7110 Ft-os TB havidíja és a nyugdíjalap. Tehát nettóban olyan 60-70 ezerre jönnél ki. Persze, ha jól megy az üzlet, akkor napi 7-10 vendég is bőven betérhet, akár több is. De ehhez hirdetni kell nagyon sokat, tehát ahhoz is kell érteni. Szóval egy bérminimumos keresetet össze lehet szedni vele, jó esetben kicsivel többet is, de annál többet nem. Szóval kiegészítő keresetnek jó, de önmagában kevés. Persze ha mellette van egy részmunkaidős vagy távmunkád, akkor már lehet, hogy jó. Teljes állás mellett viszont túl fáradt lennél.

Remélem segítettem, ha lenne még kérdésed, kérdezz privátban!

2018. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon-nagyon hálás vagyok a kimerítő válaszért! Igazán sok mindenre rávilágítottál (na jó, mindenre :D), hálás vagyok érte.

Átgondolom a dolgokat, meglátjuk, mert tényleg érdekel.

Köszi szépen még egyszer! :)

2018. jan. 28. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!