Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Annyira szeretnék választ,...

Annyira szeretnék választ, hogy szerintetek mi az értelme, célja az életnek?

Figyelt kérdés

És nem ez nem ilyen emo-s vagyok a hajam a szemembe lóg felvágom az ereim miközben mély depresszióbam vagyok mert az egész világ ellenem van kérdés.

Hanem csak kiváncsi lennék hogy ki mit gondol mert nekem még nem sikerült rájönnöm.



2018. jan. 30. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az értelme egy zeneműnek? Az, hogy a végére érjenek? Ha így lenne, akkor a legjobb zenészek azok lennének, akik a leggyorsabban játszanak.

Mi a célja a táncnak? Az, hogy a táncparkett egyik végéből elérj a másikba? Ugye nem. Hiszen a lényeg maga a tánc.

Az élettel ugyanez a helyzet. Nem érdemes a távolba tekinteni, mert lemaradsz a lényegről.

2018. jan. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az élet értelme mindenkinek más. Mindenkinek meg kell találnia azt, amiben örömét leli a halálának pillanatáig. Hiszen az ember általában azt tekinti értelmes időtöltésnek, amiben megtalálja a boldogságot, motiválja őt. Konkrét célja nincs az emberiség életének. Viszont az egyéneknek annál inkább. Minden egyes ember része ennek a gépezetnek. Mindenki mindenkivel valamilyen kölcsönhatásban áll közvetlenül vagy közvetett módon.


Erre egy példa: ha egy jólelkű, segítőkész ember aki mindenkivel törődik hirtelen eltávozik, akkor a barátai, akik közül néhány hanyag életet él, el fognak gondolkodni, és valószinüleg jobb útra térnek, ha igazán jó barátai voltak az illetőnek.


Konklúzió: egy ember megváltoztatta több ember életét jó irányban. Ezzel elkezdődhet egy láncreakció is. Az elhunyt embernek pedig "volt értelme élnie".

2018. jan. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Még annyi, hogy ha pontosan meg lenne határozva valahol, vagy rá lehetne jönni, hogy van egy konkrét értelme/célja az életnek, akkor mindenki azért az egy célért küzdene, és akkor mindenki ugyanolyan lenne. Minden ember.


Pont ez a lényege az életnek, hogy mindenki megtalálja a saját értelmét a létezésében.

2018. jan. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Carragher_x ***** válasza:
Az égvilágon semmi.
2018. jan. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit is gondolkodsz. rájösz kérdésed válaszára.

Ha nem élnél, most hogy tennéd fel kérdésedet?

.

"Az élet kűzdelem, a cél a halál..."

2018. jan. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

az élet küzdelem, a cél a halál...szerintem nagyon sok minden lehet cél, de a halál nem :D

Ez szerintem is személyes dolog, mindenkinek magának kell megtalálnia, hogy az ő életének mi ad értelmet.Van akinek már az is elég, hogy van egy szerető családja, gyerekei. VAlakinek az, hogy ő legyen a legjobb/legsikeresebb/... akármi. Van aki szerint csak az, hogy "csak" megéljük az életet:minden apróságot, minden egyes napsütést,minden fájdalmat, minden boldogságot...mindent. VAnnak akik szerint az, hogy jobbá tegyük a világot vagy másokon segítsünk.

Vörösmarty: Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért.

Nem értelem ,hanem inkább cél: hogy hagyjunk magunk után valamit itt a Földön,miután mi már elmentünk.Ez művészeknél lehet zenemű,szobor,kép, építészeknél épület stb...de az "egyszerű ember" már azzal is hagy valamit itt maga után, hogy a gyerekei továbbviszik az emlékét.

Én személy szerint célnak tekintem, hogy legalább picit jobbá tegyem a Földet, vagy itt az életet, hiszen nem vész kárba egyetlenegy jótett sem.

De ahogy írtam, ezt kedves kérdező, neked kell eldönteni.

2018. jan. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42
2018. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az az élet értelme amit adsz neki
2018. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Állj be a sorba, ezt a kérdést már akkor is feltették az emberek, amikor megjelent az írásbeliség.

Szerintem amúgy nincs egzakt célja.

2018. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hogyha ez a világ igazi és ez az egyetlen univerzum akkor semmi de ha szimulációban vagyunk akkor meg már franc tudja
2018. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!