Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Internetes megrendelést...

Internetes megrendelést hogyan lehet lemondani?

Figyelt kérdés

Megrendeltem egy terméket interneten. De úgy, hogy volt egy hirdetés, melyben ez az ér szerepelt: 13.000 Ft-os a termék, erre a megrendelőlapon (amin rajta volt a címem, telefonszámom, nevem és e-mail címem) rá kellett klikkelni egy gombra, amolyan folytatásfélére, és ott ki kellett választani, hogy melyik terméket kérem.


De a hirdetésben egyrészt nem volt kétféle választási lehetőség, másrészt fele áron kínálták aznapra a terméket.


Erre nem klikkeltem rá egyik termékre sem, ez részemről azt jelentette, hogy mivel nem klikkeltem - nem választottam ki melyiket akarom - nem lett megrendelve.


Erre nemrég kaptam egy e-mailt, amiben az adataim megerősítését kérik, miszerint pár napon belül szállítják a terméket, és visszaírtam, hogy mivel a megrendelést nem erősítettem meg, mert nem azok az árak voltak feltüntetve a megrendelési lapon, mint a hirdetésben, ezért nem kérem a terméket.


Még nem válaszoltak, és az a gyanúm, nem is fognak, hanem simán kipostázzák ( termék árában benne van a postai díj is úgy írták), és ott követelik majd, hogy fizessem ki.


Ilyen esetben mit tehetek, ha ez bekövetkezik?Hivatkozzak arra, hogy én levélben lemondtam a megrendelést? És ha ezt ők nem fogadják el, mert "nem szabályos"? Olyat sehol sem láttam, hogy a rendelést hogyan lehet lemondani.


Most majd a nyakamra fognak járni és ki akarják fizettetni velem a terméket a szállítási költséggel együtt? És ha nem veszem át, akkor majd jönnek ügyvédi meg bírósági fenyegetésekkel? Hogyan lehet ezt kivédeni? Ne válaszoljak, ne nyissak ajtót, ha jönnek? Vagy ismét erősítsem meg levélben, ha kijönnek, azután, hogy nem kértem a megrendelést?



2018. febr. 13. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De miért ilyen titkos, hogy nem lehet nyilvánosan belinkelni? Több szem többet lát alapon esetleg még segíteni is tudnának a válaszadók....
2018. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem nálam fenyegetőztek, ismerősömnél hasonló netes rendeléskor. Lemondta, erre folyton küldték neki továbbra is a termékeket (az kártyákból állt, sorozatokból), majd mivel nem küldte nekik vissza, átvette csak, ezért később benyújtották a számlát, majd már ügyvéddel, bírósággal kezdtek fenyegetőzni, hogy ha nem fizeti ki az összes elküldött kártyát plusz postaköltséget, így beperlik meg úgy. Ekkor sem reagált semmit (de ez hosszú hónapokig tartott), majd leszálltak róla és azóta sem jelentkeztek.


Csak én nem szeretnék így járni, hogy elkezdjenek fenyegetőzni, hogy ha megrendeltem, fizessem is ki stb. mert ők kiszállították, de direkt azért küldtem ma nekik e-mailt, hogy nem kérem a terméket, még a kiszállítás megtörténte előtt.

2018. febr. 13. 12:31
 13/16 A kérdező kommentje:
Azért ilyen titkos, mert tudom, hogy hülye voltam, tök naiv.
2018. febr. 13. 12:34
 14/16 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről innen trollnak tekintelek. Többszörösen megválaszoltam a kérdésedet. Tiszteletben tartom a privi alapján, hogy nem akarod láttatni a weboldalt.

Az nem webáruház, amit linkeltél, s nem jogosultak online értékesítésre. Ennyi.

Szevasz! Kérdést jelentem, mert nem megyünk igy semmire, csak rabolod az indőnket. Én segíteni akartam, de már bánom.

2018. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Miért bánod, hogy segíteni akartál? Köszönöm, ha próbálsz, sajnos nem trollkodok, bárcsak trollkodnék!
2018. febr. 13. 12:36
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, mindenki naiv hülye néha, főleg, ha nem szokott hozzá az ilyen forma vásárláshoz.

Nem fog senki hülyének nézni amiatt sem, hogy mit rendeltél.

Anyám fogyasztószerrel járt ugyanígy, nézegette az oldalt, rákattintott, hogy mennyibe kerülne postaköltséggel, aztán nem adott meg adatokat, csak félig, mert rájött, hogy annyira mégse. Aztán másnap csörgött a telefon, hogy rendelt, ja nem számít, hogy nem adott meg minden adatot, attól még rendelt, és kb lyukat beszélt bele a telefonos kislány, hogy elfelejtse, hogy véletlen volt.

Anyám bedőlt, ráadásul duplaannyiért küldték a cuccot, mint amennyiért a honlapon nézte.

Van ez így, aki nem csinált még ilyesmit, néha hülye.

Anonim az oldal, akkor se cink, ha dildót rendeltél felcsatolhatóval. :)

De infó nélkül nem fogunk tudni segíteni.

2018. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!