Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek wattpadon...

Hogyan szerezzek wattpadon követőket?

Figyelt kérdés
Körülbelül 6 hónapja írok könyveket Wettpadra, és szinte senki sem olvassa őket. Eleinte kitartó voltam bapi 2 részt ki raktam azonban ahogy telt az idő rohattul rá untam arra, hogy az egy szavas könyveket 50 000-en meg nézik és be votolják nekem meg még azt sem írják, hogy sz@r. Nem tudom mit rontok el.. Szerintetek, hogy szerezhetnék több követőt?

2018. febr. 21. 09:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ne hatagudjatok az el gépelésekért.. hetek ót ezen rágódok és nagy rész dühből is írtam ki..
2018. febr. 21. 09:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy idegesít, de először azt tisztázd magadban, hogy miért írsz. Ha azért, mert szeretsz írni, akkor ne foglalkozz azzal, hogy nem sokan olvassák.írj akkor annak a rétegnek, akik mégis belenéznek a könyvedbe, és tetszik is nekik. (Egyébként az csak jó, ha vágysz a kritikára, mert azt mutatja, hogy hajlandó vagy elfogadni a hibáidat, és fejlődni akarsz. Persze ez is csak akkor, ha nem olyat vársz ami ajnározz, hanem igenis rámutat a gyengeségeidre.)

Ha egyszerűen a követők, és a Votek (vagy mik) miatt csinálod, (vagy olyan fontosak neked) akkor legyél aktív. Keress olyan könyveket, amik tetszenek, és kommentelj. Mutasd meg magad, hogy te igenis jelen vagy a Wattpadon, és aktív vagy. A legtöbben, (és itt nem a már ismert, és híres rétegre célzok) "hálából" kommentelnek, és szavasznak.

Egyébként, ha megadod a címet, akkor én elolvasom. Nem vagyok nagy író (Komolyan írónak mertem hívni magam?! Khm... hobbifirkász.), de azért a hibákat rendszerint kitudom szűrni. (Nem helyesírásra gondolod, mert mint azt szerintem látszik a válaszon, nagyon gyatra vagyok belőle. Azért törekszem.)

Na jó, befejeztem a pofázást. Remélem kitudod szűrni a lényeget. Bocsi a sok szövegért :D

2018. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Az előző vagyok.

Egyébként a legtöbb olyan könyv, amin 50k megtekintés van, és több ezer vote, az +18-as. Tipikusan az az esett, amikor a 10 éves megtalálja a wattpadot, és akkor ő már írónak érzi magát. (Nincs bajom azzal, ha egy 10 éves próbálkozik az írással, mert miért lenne baj? Az a probléma, amikor ilyen témában ír. Könyörgöm! Még azt se tudja mi az a párkapcsolat, akkor ne akarjon már egy silány, olvashatatlan pronót írni! Nem mitha a kettőnek köze lenne egymáshoz, de a lényeget érted szerintem.)

Ha normális témában írsz, és érdekesen, érthetően, akkor lesz olvasód. Sok idő, de lesz.


Egyébként neked hogy volt időd napi két fejezetet írni? Nekem a heti egyre is alig van...

2018. febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Én nagyon szeretem a watpadot használni és sokszor el döntöttem, hogy azoknak írok akik olvasnak, de a könyveimen 0 mektekintéssel sajnos nem volt kinek írnom. Gondolkodtam azon hátha a profilommal van valami baj szóval töször váltottam. Egyépkén segített amit írtál, ha jelen vagyok más komment szekciójában többen rám találnak. Úgy sikerült napi 2 részt ki tennem a könyveimből, hogy olyan történetet írtam ami engem nagyon érdekelt és magamnak írtam, mert kedvem vilt hozzá. Csak sajnos ez a kedvem alább hagyott, látván az emberek érdeklődését. Nekem az is fontos lenne ha az emberek meg írnák, hogy mi a rossz, hogy változtathassak, hogy meg tudjam miért nem olvasnak.. Egyépként e jelenlegi profilom és valószínüleg a végleges “Tami0131” névvel van be regisztrálva. Egy szem a profilképem, és a jelenlegi könyv amit írok az egy költészettel foglalkozó könyv.. Egyébkén nagyon érdekelne a te profilod is, az írásod alapján értelmesebb nek tűnsz mint én, vagy bárki aki a nézetségre megy.. sajnos rá jöttem a hibámra és többet nem megyek a nézetség. Még egyszer köszi a választ! (Bocsi az el írásokért)

2018. febr. 23. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarnak az elírások. (Legalábbis itt, és addig amíg érthető.)

Hát a versek azok, amikhez nem értek, de nagyon szerettem őket olvasni. Inkább az "egyszerű" regény/novella az amikben esetleg tanáccsal tudok szolgálni, vagy kritikát tudok írni.

Wattpadon még csak egy meglehetősen bénácska fanfiction kezdemény van, amivel annyi a célom, hogy gyakoroljam a "kitartást". Rossz szokásom, hogy belekezdek egy sztoriba, és félbe hagyom. Ezt feltétlen végig akarom vinni, ráadásul ara is jó, hogy gyakoroljam a azt, hogy hogyan ragadjak meg egy létező karaktert.

Régebben voltam fent AFS-en, és ott volt egy sztorim, csak sajnos az elveszett. (Legalább megtanultam, hogy mindig, minimum két helyen legyen meg a történetem. Azóta is siratom...)

Megkerestelek Wattpadon, és ha gondolod, akkor ott beszélgethetünk/"tapasztalatot" cserélhetünk. Ide nem szeretném kiírni a nevem, de bekövetlek, és abból tudni fogod szerintem. Egy anime karakter a profil képem, laptoppal.

Azt azért megjegyezném, hogy az, hogy itt hogyan fogalmazok, és az, hogy nem a nézettségre megyek, nem garantálják, hogy jól írok. Rengeteg hibám van. Mindössze annyi, hogy rengeteget olvasok regényeket, írástechnikai cikkeket, és napi szinten írok a fiókomnak. :)

2018. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Emóó:) válasza:
Ismerős helyzet,de ne add fel! Egy idő után majd jönni fognak az olvasók:) btw,linkeld a sztorid,én szívesen olvasok bármit
2018. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Ha érdekel, akkor az én profilomat is meglesheted wattpadon, mindjárt 1k megtekintés lesz az egyik könyvemen ^^. Nevem: LucaTth5.
2020. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!