Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki elkezdi kipróbálgatn...

Ha valaki elkezdi kipróbálgatni a különböző kábítószereket, mekkora az esélye, hogy nem tudja abbahagyni?

Figyelt kérdés
Van egy olyan pont, amikor kielégitjük a kíváncsiságunkat és megszűnik az a vágy, hogy valmi intenzívebb élményt keressünk és egyre többet akarjunk? Melyik az a szer, amit semmiképpen sem érdemes kipróbálni?

2018. márc. 24. 08:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
Drukkolunk neked!
2018. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
mizu?
2018. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 A kérdező kommentje:
Semmi jó... A két hét nem megy, a nagyobbik baj hogy kb. 3 hete áttértem az intravénás használatra... :(
2018. jún. 5. 10:55
 64/79 anonim ***** válasza:

Hívjál fel szakembert!

Ő még talán tud segíteni.

2018. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 A kérdező kommentje:
Hát ha nem sikerül egyedül megoldanom akkor lehet hogy ezt fogom tenni. De talán még nem olyan vészes a helyzet...
2018. jún. 5. 13:54
 66/79 anonim ***** válasza:

Ilyen szinten mit tudsz egyedül megoldani?

Ha már a 2 hét sem megy?

2018. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
mut nyomsz?
2018. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 A kérdező kommentje:
#66 igazad van, ez csak önámítás...azért valahogy majd megpróbálok kimászni ebből, csak még nem tudom hogyan.
2018. jún. 5. 15:44
 69/79 anonim válasza:

Nagyon kemény végigolvasva ez a kérdezz-felelek. Sok mindennel tudtam azonosulni.


Valóban egy önámítás függőként az aktív szerhasználat. A problémáktól való elfordulás, a befordulás, az igazi lényemtől való eltávolodás- ez az amivel magamat "jutalmaztam" aktív függőként.

Nekem a mélypontomra volt szükségem, hogy segítséget tudjak kérni. Beláttam, hogy egyedül nem megy.

És amikor elfogadtam, hogy egész életemben függő vagyok immár, akkor jött képbe az akaraterő, mint segédeszköz.

Mert egyébként önmagában az akaraterőből kontrollált szerhasználat, egy elég kegyetlen és önsanyargató életet eredményez(het), ahol a gondolatok nagytöbbsége a szer körül forog(hat)-ezt nem tudom én ajánlani senkinek. VISZONT! Van lehetőség a felépülésre. Arra, hogy az élet jobb, tartalmasabb és lehetőségdúsabb legyen, tudatmódosító szerek nélkül. Elég sok csoport működik, ahol felépülő függők osztják meg egymással tapasztalataikat és reményüket azzal kapcsolatban hogy, létezik az az úgynevezett "Élet". Nekem ez segített, ők segítettek. Na meg a 12 lépés, ami (többek között) az önmagammal és a függőségemmel való kapcsolatot teszi a helyére.


Pró tipp: rehabilitációs intézetek adnak lehetőséget arra, hogy ezen az úton elinduljon, aki akar, de nem tudja, hogyan lehet. Én éltem vele-örök hálám ezért nekik!


Már rég nem írtál ide semmit, kérdező. Remélem azóta jobban vagy!

2019. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 A kérdező kommentje:
Azóta még volt pár köröm, aztán megéltem a mélypontomat, majd elvégeztem egy rehabot és már 175 napja nem használok.
2019. febr. 1. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!