Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2018. máj. 10. 21:38
1 2
 11/14 anonim válasza:

Gyanítom erre nem fogunk választ kapni. Én ezek miatt a kérdések miatt eléggé pesszimista vagyok,inkább ne gondolkodj ilyenen.

Én mindig úgy gondolom ha reálisan nézzük semmi,ha érzelmekkel valaki rávágja hogy a család,szerelem...stb. De ezek csak apró részek, konkrétan nem tudjuk ki intézte vagy mi intézzte hogy az ember létrejöjjön,fejlődjön gondolkodjunk,az élet kialakulásáról sem tudunk semmit. Mi tartja bennünk az életet?! Mi az univerzum,van e vége. Mi hazsna magának az életnek?!... Van talán valami magasztos cél aminek mi is kirakósai vagyunk?! Van öntudatunk, vagy csak azt hisszük?!

2018. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 attisattis válasza:
Az életünk értelme a szaporodás. A bolygónkon minden élőlény minden mozdulata ezt a célt szolgálja. A szaporodás célja ez evolúció beteljesitése.
2018. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Több féleképpen lehet értelmezni a kérdésed mint látod a válaszokból

Magának a létezésnek ha földhözragadtan nézzük nincsen értelme, maga az emberi elme az ami értelmet akar keresni mindenhol. Viszont, ha már azon a szinten vagy hogy legalább periférikusan tudatában vagy annak hogy te nem csupán anyagból állsz, akkor mélyebben bele lehet menni ebbe a kérdésbe. Vagyishát lehetne, ugyanis ez valószínűleg túl van a gondolatokon. Gondolatokkal még azt sem tudjuk igazán megérteni hogy mi az élet. Aki tudja miről beszélek az tudja, aki pusztán analitikus szemmel nézi az nem érti meg.

2018. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 fogd válasza:
attisattis.-->Leírtad röviden tömören az igazat, mindenfajta hókuszpókusz nélkül. Az élet értelme az élet továbbvitele a SZAPORODÁS!
2018. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!