Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sosem tudok hajnali 3-4 óra...

Sosem tudok hajnali 3-4 óra előtt elaludni. Valami megoldást tudtok?

Figyelt kérdés

Éjszakai műszakban dolgozok, heti 3-4 éjszaka. A probléma az, hogy amikor nem dolgozok olyankor sem tudok mondjuk 4-5 óra előtt elaludni, bármikor is fekszem le... Iskolás koromban is éjjeli bagoly voltam, nem feküdtem le soha 1-2 előtt. De most mikor szeretnék aludni, sehogysem tudok.


Kérlek SEGÍTSETEK!



2018. jún. 4. 06:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj az étkezésre, figyelj a folyadékokra, figyelj a fényre, hangokra, tevékenységek tempójára alakíts kis szokásokat.


Nem tudom milyen lehet a műszakozás, alvászavarra ezeket jutnak eszembe.


Tervezett alvás előtt 2 órával vagy korábban egyél, lefekvés előtt fél órával vagy korábban igyál, édes vagy cukros dolgokat, koffeint, energiaitalt nagy mennyiségű alkoholt ne igyál(rendszeresen) lefekvés előtt, lefekvés legyen folyamatos, lépcsőszerű (hazaérkezel fény maxon, főzöl eszel, fényeket halványítod, teszel veszel, fényeket halványítod, lefekszel nézel egy filmet, ellenőrzöd, hogy biztonságban vagy-e, mindne megvan-e ami kell másnapra, órát állítasz, fények még lejjebb, nézel egy Columbot ami automatán kikapcsolja magát)


Valamilyen szokást. A lényeg, hogy a test és az elme le tudjon pörögni. Nem tudom mennyire segít, de láttam, hogy nem kaptál még választ.


Az sem árt, ha van rendszeres, intenzív testmozgás beiktatva a hetedbe.

2018. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Valószínűleg insomniás vagy. Ne görcsölj rá,relaxálj,mozogj többet.
2021. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!