Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. 2 éve (nem biztos hogy pont 2 éve) depresszióban szenvedek. 1 hónapja egészen eddig viszonylag feldobott voltam, mert ideiglenesen voltak dolgok amik lekötöttek. Ezen a héten elvesztettem a barátaimat. Elkezdődött a nyári szünet ésgondolkodok miket lehetne csinálni nyáron, amivel emlékezetessé lehetne tenni.

Barátok nélkül egy viszonylag jó anyagi helyzetben levő gyerek mit tud csinálni? Nem csak nyáron, hanem akár aziskolában is. Évekig élni a teljes mértékben azonos tevékenységekkel kitöltött napokat amíg meg nem lesz egy olyan végzettségem amivel el tudok majd helyezkedni egy olyan munkahelyen amit nem szeretek? Mi az ami az embernek hosszútávon is boldogságot tud okozni? Mi az amiért az embernek érdemes élni?

Mi az a dolog, ami miatt nem éri végezni az életemmel?


2018. jún. 18. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanulj valamilyen hangszeren, pl. gitáron, vagy sportolj valamit, ússz, kerékpározz, de a horgászás is remek kikapcsolódás, de az A1 jogsit is megszerezheted nyáron, és a motorozás is nagyon jó kikapcsolódás, vagy vegyél egy jó fényképezőgépet, és tanulj fotózni, vagy vegyél egy kutyát, és agilityzz.

Sok lehetőség van, amivel egyedül is lekötheted magad. Plusz jó eséllyel új ismeretségeid is lehetnek, ha nem a négy fal közt depizel.

2018. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az élet értelme? Hát pontosan nem tudom, de az is biztos hogy nem a semmittevés. Mindenkinek más, attól függ hogy te mit szeretnél. Szeretnél doktor lenni? Legyél az. Szeretnéd kutatni a világot? Tegyed. Esetleg szeretnéd végig nézni az összes Star Trek filmet? Akkor nézd.

A lényeg hogy legyenek céljaid amiket megvalósíthatsz. Ha esetleg nem tetszik a szakmád/munkahelyed akkor válts olyanra ami tetszik vagy amit szeretsz és érdekel.

Barátok nélkül nyáron?

Nem nagy gond, a szülőkkel is jól el lehet lenni. Esetleg kirándulás, utazás, hobbik, sportok jöhetnek szóba, de igazából bármi amit szeretnél. Strandra is mehetsz egyedül, akár fesztiválokra is, közben tudsz majd ismerkedni emberekkel, csak légy nyitott.

Egyáltalán nem éri meg eldobni egy életet azért mert ott hagytak a barátaid, ill. depressziós vagy. Le tudod győzni a depressziót!

Miért érdemes élni?

A pillanatokért, az eredményekért, az emlékekért, a jelenért és a jövőért.

Még alig éltél, kiakarnád hagyni a jövőt?! Nem tudhatod hogy mi lesz 1-5-10 év múlva vagy bármikor.

Hidd el nekem hogy érdemes élned, elég erős vagy! :)

2018. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az "élet értelmét", már sokan próbáltak megtalálni, nem sok sikerrel. Arra meg neked kell rájönnöd, hogy hosszú távon, mi okoz neked boldogságot, mert ez emberenként változhat.
2018. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!