Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a rendőröket?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Például azért, mert a többségük ugyanúgy csal, lop, mint akiket elkapnak. Már csak ha egy sima gyorshajtást nézel. Én még nem hallottam, hogy egy is fizetett volna büntetést. És ez csak egy példa, lehetne még sorolni.
2008. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

+ mostanában még ezért is pl:

[link]

2008. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Mert egész egyszerűen nem látják el a feladatukat: én konkrétan nem utálom őket, mint embereket, mert van pár rendőr ismerősöm, és ők magánemberként teljesen jófejek. Viszont amint egyenruhát öltenek, látom a rossz oldalukat is...

Általában véve a rendőrség úgy, ahogy van, korrupt. Egy ezresért eladják a lelküket, sőt, hallottam elég hajmeresztő sztorikat másról is...

Bár az emberek hozzájuk fordulnak, ha valami probléma van, mégis csak a legritkább esetben intézkednek. Erre jó példa, hogy mikor agresszív és alkoholista apám még velünk lakott, jó párszor félholtra verte anyámat, kezét-lábát törte, az meg engem küldött telefonálni a rendőröknek. Én elmondtam, mi a helyzet, erre az ügyeletes megkérdezte: "és, megölte az apja az anyját?" Mondom, nem, még nem, de már volt kórházban emiatt. "Akkor itt nem lehet mit tenni: majd akkor hívjon minket, ha már megölte."-válaszolta. Ennyit ér nekik az emberek élete...

Aztán, amikor később betörtek hozzánk és kirabolták a házunkat, egy hónap után megszüntették a nyomozást (valójában el sem indították), és kijelentették, hogy nincs értelme nyomozni, mert úgysem fognák el a tettest, a kár pedig nem haladta meg az egymillió forintot (elvitték a tévét, videót, a számítógépet, és kb. 100 000 forint készpénzt, minthogy anyám éppen aznap kapott fizetést)...

Nos, nekem ennyi a negatív tapasztalatom, és ez éppen elég ahhoz, hogy többé ne higgyem el a rendőrökről, hogy "szolgálnak és védenek"...

2008. nov. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Mégis ha valakit valami sérelem ér mégis "rendőrért kiáltanak". Akkor miért nem utálják őket? Nem egy népszerű foglalkozás, de ez van.
2008. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Akkor ajánlanám figyelmetekbe Az igazi kommandós, és a Meglátni és megveretni című könyveket...

Tény, hogy vannak korrupt rendőrök, mint mindenhol, de azért itt sem szabad általánosítani! ....én katonák, rendőrök között nevelkedtem, semmi bajom velük, ott segítettek, ahol tudtak...

2008. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Azért nem lehet könnyű rendőrnek lenni. Tudjátok, hogy amikor egy bűnözőt üldöznek, akkor sem léphetik túl a sebességhatárt? Vagyis ha átlépik, akkor fizetniük kell nekik is. Munkaidőben. Na így próbáljon meg valaki üldözni egy 40-es táblánál egy 3x gyilkost...
2008. nov. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2008. nov. 1. 21:35
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha kéklámpát bekapcsolja illetve a hangjelző szirénát akkor bármilyen KRESZ szabályt megszeghet. Amit te hallottál az arra vonatkozik, hogy járőrözés közben, mikor nem használják a megkülönböztető jelzést, akkor nem szabálytalankodhatnak.

És az eredeti kérdésre válaszolva, azért utálják őket, mert sajnos politikai célokra használják őket a vezetők. Ez van.

2008. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
32%
Azért mert buták már bocsánat! De ha a rendőrök 24 órára le állnának mindennel akkor megnézhetnék magukat az emberek lopnak csalnának ölnének... Egyszóval nem ismerik fel a rendőrség jelentőségét!
2009. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
buták....ez életemben a leghülyébb,legalaptalanabb,legaljasabb baromság ,kijelentés amit csak hallottam.. próbálj csak meg bejutni rendőrnek....majd meglátod a felvételiken, h ezek nem is olyan buták,úgy meg fingatnak,aztán nézhetsz,h ide nem is olyan könnyű bejutni?...akkor ki is a buta..az akinek sikerült vagy nekem akinek nem?....
2009. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!