Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le tudnátok írni a Pál utcai...

Le tudnátok írni a Pál utcai fiúk- Mi vagyunk a grund c. dalának a gitár pengetését? (Csak ilyen egyszerűen, pl. : le-föl-szün)

Figyelt kérdés

2018. júl. 29. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz, nem mai kérdés, de lehet mást még mindig izgat. Az eredetit nem tudtam nagyon én sem lefülelni, nagyon hasonlót sikerült összehoznom. 3 pengetési mód van 3 versszakhoz.


Nagy a világ, az égig ér

De van ez a föld, ami a kezünkbe fér

Itt nevet a nap sugara ránk

Rajzol egy pályát a deszkapalánk


↓↓X↑↑↓↑ Ezt persze nem kell gyorsan pengetni, kisebb szünetek legyenek, de hallani fogod, mikor jó.


És a tér, és a nyár, és a fák, az akác

És a kert, és a ház, és a házból a srác

Te meg én ugye szét soha nem szakadunk

Gyere mond, hogy a grund mi vagyunk


↓↓↓LE↓↓↓LE... ↑ (A nagy LE az egy erősebb lehúzás, a nyilak fonomabbak, akkord váltásnál, mondjuk ha C-t fogsz, akkor a váltás előt még egy fel pengetés is megy, illetve majd érezni fogod, menyiszer kell pengetni.)


ITT DOBOLSZ 3-AT GITÁRON SZÜNETTEL KÖZTÜK


Álljunk bele ha kell, bármi jöjjön is el

Legyen szabad a grund

Véssük ide ma fel, hogy megmarad ez a hely

Vagy egyszer belehalunk


↓↓↓↓↑↑↓↑↓↓↑ (Ezt gyorsan kell pengetni, ezt is érezni fogod. Utolsó akkord G, itt a G-t csak egyszer lepengeted a C után, ha akarsz dobolsz 1-et, de nem kötelező, majd jöhet ismét az első pengetés, amit írtam.)


↓↓X↑↑↓↑


Hé Hó Hé Hó


Nagy a világ, és rá se ránt,

Hogy errefelé a követ ki veti ránk

Ha közel a vész, nem remeg a szánk

Lefogjuk győzni nekünk ez a hazánk


↓↓↓LE↓↓↓LE... ↑


Ez a pad, ez a fal, ez a pár farakás

Ez a dal, ahogy nő, ez a szívdobogás

Ez a jel, innen el soha nem szaladunk

Gyere mond, hogy a grund mi vagyunk


↓↓↓↓↑↑↓↑↓↓↑


Álljunk bele ha kell, bármi jöjjön is el

Legyen szabad a grund

Véssük ide ma fel, hogy megmarad ez a hely

Vagy egyszer belehalunk


(Innen egy verszak ki lett szedve)


(Innen ismét ki lett szedve egy fölös)



Miért félnénk, miért élnénk,

Ha nem egy álomért?

Miért félnénk, miért élnénk,

Ha nem egy álomért?


(Itt lényegében egyszer erősen lehúzzúk az akkordokat. A vége az egésznek egy G akkordal záródik, ezt le kell húzni, kicsit vársz, nem kell nyáriszünet, érezni fogod, elkezded többször lepengetni gyorsan, magyarul felerősíted a hangot, majd egy villámgyors váltás egy Am-ra, lehúz és nem tompítjuk le a gitár húrját, hadd rezegjen szépen, ha halk, akkor lefogod a húrt, hogy ne nyikorogjon és végeztél is.)

2019. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen <3
2019. okt. 2. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!