Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen DSLR gépet vegyek?

Milyen DSLR gépet vegyek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy milyet vegyek.

A kiszemeltem egy Nikon D-3400 de a 5300 ast is nézegetem kicsit. :S Mivel az meg kihajtható képernyős.

Amire használnám az a égbolt fotózás csillagos vagy viharos.

Rendezvényfotózásra s videókészítésre.

S mellékesen tárgyak részletes fotózására, makro s távoli kép formájában.

Meg minden másra ami még úgy beugrik.

Nem karok használtakat venni mert nagyon gari mániás vagyok s első tulajnak jobb lenni.

A pénz a következő fizetéssel meglesz csak nem tudom mikre figyeljek választásnál meg persze a lehetőségek használatnál.az obikhoz kicsit se értek. O.o

Kellene a segítség.

Azért ez a 2 tő a kiszemelt mert mindkettő 24.MP-es s ez nekem nagyon kell.A többi mellékes hogy mennyi obit lehet hozzá venni s milyen állvány kell hozzá.



2018. szept. 13. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de láthatóan fogalmad sincs arról, hogy mire van szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél. Így én nem vásárolnék. Tanuld meg az alapokat, aztán vásárolj! :)
2018. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyjából igaz lehet de ezek jól néznek ki sok jó képet látok velük.S így engem ezek a gépek kezdtek érdekelni.

Nem akarok profi fotós szinten lenni.Én csak hétköznapi fotózgatáshoz akarok de a ilyen obi mentes coolpixek nekem nem tetszenek.

Ezek meg elméletileg kezdőknek is jó lenne.

2018. szept. 13. 11:10
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A fotózáshoz amatőr szinten is tudás kell. Te nem fogsz tudni vele jó képet készíteni, mert nem értesz hozzá. Egyébként objektív a nem cserélhető objektíves kompakt fényképezőgépeken is van, szóval "obimentes"-nek nem nevezném Őket.


Az alapokhoz:

[link]

[link]

2018. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát majd megtanulom magamtól egy pár ezer kép után, gondolom én.


Ez a egész olyan kínai nekem.Kismillió értékek meg egyebek.

Én nem akarom tudni hogy működik a zárszerkezet meg egyebek.

Én csak ki akarom tanulni a kezelését s fotózgatni hobbi képen.

Ha Nem ismerem ki elég hamar s tönkre megy hát veszek másikat.DE van fotós ismerős meg sok idő megtanulni kezelni.Majd később ha már meglesz a gép biztos hasznosak lesznek a linkek de jelenleg kínai.

2018. szept. 13. 11:41
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezek az alapok. Enélkül semmire sem mész, nem lesz tudatos a képalkotás, kattintgatni fogsz, sikerélmény nélkül.
2018. szept. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"...de ezek jól néznek ki..."


Értjük. Szőke vagy.

2018. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hobbi fotózáshoz kitűnő az okos telefon, s a kompakt kis gépek.

Ha ez nem elégít ki, de a kezeléssel sem akarsz sokat bajlódni, akkor talán a bridge gépek között kellene keresgélni. Ezek közül én olyant választanék, amelyiknek nem csak hátfali monitorja van, hanem „rendes” keresője is (erős napfényben nem biztos, hogy látod a nagy monitort). És az sem baj, ha van vakupapucs is, ha akarsz majd külső vakut is használni, akkor erre szükség lesz.

Ezek teljes automatikával is tudnak dolgozni, teljes kézi állítással is. Félautomata módokból is többféle van. Sötétben nem túl jó képet csinálnak, s a zoom sem felső kategóriás, de legalább nem kell egy táskányi csereobjektív.

2018. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad van fotós ismerősöd.

Beszélj vele, biztos segít.

2018. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha nem érted a fotós alapokat, nem fogsz tudni olyan képeket sem csinálni mint amilyenek a bemutató fotók, így azt fogod hinni hogy rossz gépet választottál, mert "nem tudja" azt amiért megvetted. Közben csak te nem tudod használni.


Az a szempont hogy 24 megapixeles legyen és a többi mellékes, egyből kizárja hogy tudod mit és miért veszel. A specifikus témaválasztás nagyban meghatározza a használni kívánt objektívet, és a pénztárcád azt hogy melyik márka melyik árkategóriáit tudod választani.


Az is amúgy érthetetlen hogy mit akarsz 24 megapixellel kezdeni, mikor a FullHD felbontás (ha a netre ki akarod rakni, közösségi oldalakra például) például 1,8 Megapixel körüli méretű, és még ezt sem támogatják a közösségi oldalak, hanem csak pár száz pixeles oldalakat - ezek mérete nem éri el az 1 megapixelt sem. Semmi értelme 24-szer akkora formában képet rögzíteni, mikor semmit nem használsz ki belőle. Tény, hogy retushoz és szerkesztéshez jó ha olyan a témaválasztásod, de a csillagokhoz aligha. Attól hogy nagy számokkal adják el a terméket, nem mindig a nagyobb a jobb. Ráadásul a megapixellel a kép felbontását határozod meg és nem a minőségét.

2018. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24 megapixeles géppel kb. 50x33 cm-es nyomdai fotót lehet készíteni. (6000x4000 pixel)
2018. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!