Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Te hogy döntenél, te így...

Te hogy döntenél, te így tudnál tovább élni?

Figyelt kérdés

Sokadik éve már pokol az életem, depressziós vagyok semmi energiám , ennek ellenére törekszem mindenhol "helyt állni" hát kisebb nagyobb sikerrel... Gyerekkoromban traumatilzáltak és azóta szinte szorongásban élem a mindennapjaimat. A sok stressznek köszönhetően már tiniként kialakult egy autoimmun betegségem amit inkább nem részleteznék mert nagyon kellemetlen még így anonimként is leírni, de emiatt és a szorongás miatt a szociális életem sincs. Behívtak egy menő helyre interjúra de előre félek elmenni mert nem bírnám elviselni, hogy csalódnak bennem és, hogy kellemetlenséget okozok másoknak. Ez a "csomag" amit cipelek évek óta gátol az önérvényesítésben, nagyon sok nagyszerű lehetőségem foszlott szerte emiatt. Úgy érzem , hogy az életem egy ördögi kör mihelyst valami jó dolog történik velem rögtön visszaköszön a múlt és a jelenleg gyógyíthatatlannak tűnő betegségem tünetei. Az egyetlen fogóckodó pont még nagymamám szeretete volt, és a tanulmányaim a szakterületemen elért sikereim de azokba is rendszerint belerondítottak ezek a dolgok... A társasági életem egyelőre lekorlátozódott a családtagjaimra , illetve van még 1-2 barát de nem olyan mély baráti kapcsolatot ápolok velük. Már évek óta magányos vagyok és kilátástalan. Pánikrohamjaim vannak, napközben időnként feltörnek öngyilkos gondolatok, és csak úgy a semmiből simán elbőgöm magam.. Őszintén nem látom ennek a végét, csak a halál jelentene megnyugvást de azt azért nem választom mert tudom, hogy ugyanott folytatnám ...


24/L



2018. szept. 22. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én is depressziós vagyok szerintem. Nins betegségem, de nagyon kilátástalan vagyok. Mivel az önbizalmam eddig nulla volt én se sok Mindenre vittem. Sok mindenról lemaradtam.


Én úgy vagyok vele, hogy meg akarok halni. Viszont mindig van valami lehetőségem, hogy változtassak az életemen. Ezekhez a lehetőségekhez kell önbizalom, ami nekünk ügye nem sok jutott.


Szóval úgy gondolkozok hogy

"Tudod mit? Úgyis meg akarok halni. Mit vesztek azzal, ha elötte kipróbálom ezeket a lehetőségeket? Semmit nem vesztek, hiszen, ha nem jönnek be, akkor csak meg kell halnom utánna és többet nem fog bántani, hogy nem jöt össze."


Ezzel a gondolat menettel iszonyatosan sokat változott az életem. Most se jön össze minden, de sokkal több sikerem van, mint amire számítottam. És ezek a sikerek segítenek, hogy újra és újra próbálkozzak.


Ismeretlenül Megmondom neked, hogy neked sok jó tlajdonságod van és megvan benned minden, ami ahhoz kell, hogy nagyszerűbb legyél. Mindenkiben megvan.


Lehetőségek és élmények tárháza vagy. Ha elmész, akkor nem csak magadatt de másokat is megfosztasz majd ezektól a kincsektől, amik benned rejlenek. Ismersz embereket és még fogsz is megismerni embereket. Embereket, akiknek nagy hatást tudsz és fogsz gyakorolni az életükben. És akik szintén hatást fonak gyakorolni rád és gazdagítani fognak téged.


Nem akarsz csalódást okozni? Mekkora csalódást okoznál az elöbb említett embereknek, ha megfosztanád óket azoktól a pillanatoktól, amit együtt tölthettek még egymást élményekkel gazdagítva? Megfosztanád MAGAD ezektől?


Szóval? Meg akarsz hallni? Oké. Én is meg akartam. Van veszteni valónk? Nincs. Úgyhogy ess neki a lehetőségeidnek és majd győzzd csodálni, ahogy a azok kibontakoznak elötted.


Meg akartam halni. Nem haltam meg akkor mikor először akartam. De ha meghaltam volna most nem lennék itt, hogy ezt neked leírjam.

Lehet, hogy most valamit megindítok benned. Lehet, hogy ez a válasz volt a legfelsőbb ok, amiért megérte életben maradnom. És tudod mit? Nekem ez pont elég.


Nem haltam meg akkor. És most itt vagyok neked. Növeld az életem értelmét azzal, hogy most jól átgondolod amit olvastál. És lásd be, hogy nem véletlenül vagy itt. Használd a lehetőségeidet. Szükségük van rád.


Nem halltam meg akkor. És lehet, hogy most egy olyan embert inspirálok éppen, aki sokkal értékesebb, mint én valaha lehetek. Csak még nem tudja.


Nem halltam meg akkor. Lehet, hogy csak azért, hogy szólhassak most neked, hogy szükség van rád?

Lehet egy ez volt az értelme az életemnek?


Igen lehet. És ez pont elég.

2018. szept. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%

"csak a halál jelentene megnyugvást de azt azért nem választom mert tudom, hogy ugyanott folytatnám"


Ezt csak egy spirituálisan magasan fejlett személy írhatta! Még nincs minden veszve. Ha gondolod, írj privátot.

2018. szept. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!