Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vegánoknak nemszabad egyiketse...

Vegánoknak nemszabad egyiketse enni? Tejsavó és tejsavópor?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem 😐

2018. okt. 13. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom.
2018. okt. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tejsavó nem vegán, így nem.
2018. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nincs olyan, hogy nem szabad. Mindenkinek a saját döntése ez. A vegánság azt jelenti, hogy semmit nem fogyaszt ami állati eredetű így tejsavót sem.
2018. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. okt. 15. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerű a képlet. Aki vegán nem eszik/hord állati eredetűt. A tejsavó állati eredetű => a vegán nem eszi meg
2018. okt. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Iúgy akartam fogalmazni hogy *állati eredetű e
2018. okt. 17. 15:04
 7/8 anonim válasza:

Fontos tudni, hogy a kettő nem ugyan az.

A tejsav növényekben is természetesen előfordul, ezért ha ez van egy termék összetételeiben, még simán lehet vegán

A tejsavó a tejben fordul elő. A tejsavó 93-94%-ban vizet tartalmaz, a maradék pár százalékot a tej jellegéből származó laktóz, oldható proteinek, ásványi sók, tejsav és zsírok teszik ki.

Tehát a tejsav simán lehet vegán is, a tejsavó nem.

2018. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. okt. 31. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!