Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mér utáljak a rendőröket?

Mér utáljak a rendőröket?

Figyelt kérdés
nagyon de nagyon de nagyon sokan utálják őket nekem semmi bajom velük van rendőr haverom de ismerek olyat aki sztem kinyírná mer rendőr ez mér van?

2018. okt. 16. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Történelmi hagyományai vannak. Korábbra is vissza lehet menni, de a szocializmus alatt a 8 elemis rendőrök a szó szoros értelmében erőszakszervezet volt, aki megbüntethetett, meggumibotozhatott bárkit. (pl mert hosszú volt a hajad, de bármiért). Felelősségre vonás szinte sosem volt, szóval gyakorlatilag a rosszindulatú, bunkó kisemberek kiélhették ott a kúrhatnám polgár mívoltukat.


A másik ok, hogy a rendőrség úgy van felépítve, hogy a saját működési költségének csak kb 75%-80%-át kapják meg az államtól a maradékot pedig "elő kell teremteni". Hogy teremtik elő? Bírságolással. Pl az USA-ban a rendőrnek nem érdeke a büntetés, ezért azt bírságolja, akit kell ezzel szemben itt sokszor ki van adva az ukáz, hogy ennyit kell letenni az asztalra, vagyis a rendőrnek néha a kákán is csomót kell keresnie.


Ne felejtsük el 2006-ot sem, amit mindkét oldal másképpen ítél meg, de az biztos, hogy elképsztő mennyiségű törvénytelen intézkedés történt. (Pl levették az azonosítójukat, ártatlan embereket vertek meg ("ott volt"), viperát meg gyorskötözőt használtak stb.


Szerintem ezek az okok vannak a háttérben.


Ezzel együtt mondom, hogy nekem pl sosem volt semmilyen nézeteltérésem a rendőrökkel és az utóbbi 15 évben nagyon jelentős javulást látok abban, hogy hogyan bánnak az egyszeri emberrel vagyis velem. Az közúti ellenőrzések kultúráltak, a rendőrök udvariasak. (legalábbis nekem ez a tapasztalatom)

2018. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. okt. 16. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem magát a rendőrt útálják. Hanem a szabálykövetést. Legszívesebben sokan semmilyen szabályt nem tartanának be. A rendőrt is azért útálja, mert ha látja a rendőrt, be kell tartani a szabályokat - míg látótávolságban van. De szerinte csak addig...
2018. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ ön rendőr?
2018. okt. 18. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!