Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki elfogult/nem elfogult?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 23:40
 1/3 2*Sü ***** válasza:

Google: elfogult

1. találat: [link]

2018. okt. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Olyankor mondják - általában -, hogy valaki részre hajló, nem igazságos, ha bármilyen okból nem tud tárgyilagosan, objektíven, a saját érzéseitől mentesen dönteni.

2018. okt. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Példának okáért: ha egy bíró a tárgyaláson valamiért el van lehetetlenítve az objektív döntéshozástól - politikai, érzelmi, gazdasági, stb. befolyás miatt enyhébb, vagy súlyosabb, ítéletet hoz az indokoltnál -, abban az esetben a bíró nevezhető elfogultnak az üggyel kapcsolatban.

- !!! Az imént politikai utalás mentes sorokat olvastak !!! -

De, ha, 2 ember veszekszik és Random Andor oda megy és elkezdi minden áron az egyik felet védeni, közben nem is tudja miről van szó, akkor Random Andor is minden joggal nevezhető elfogultnak.

Engem is nyugodtan nevezhetsz elfogultnak, amikor felháborodok, ha valaki mit tudom én kritizálja a páromat a háta mögött. Az ember tudatosan is lehet elfogult, de a hétköznapokban inkább a tudat alatt dől el.


Simple, not?

2018. okt. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!