Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ledolgoztathatja a munkáltató...

Ledolgoztathatja a munkáltató a munkaközi szünetet összevonva szombaton?

Figyelt kérdés
Egy jó kis cégnél ez a gyakorlat. 8 óra munkára ugye 20 perc szünet van. És a cégnéz ezeket összeadják és szombatonként havi 1 alkalommal le kell dolgozni. Én úgy tudom ilyet nem lehet. Meg amúgy is az előkészitő befejező tevékenységbe elvileg beletartozik a munkaruha fel és levétele de ezt műszakon kívül követelik megtenni. Ami napi 10 perc legalább.
2018. dec. 21. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahol én voltam anno, ott ledolgoztatták de naponta..szóval 8óra 20 perc volt a munkaidő..na most hogy ezt összevonva..Amúgy meg azt csinálnak amit akarnak, max kirúgnak ha nem tetszik, ez a magyar reality
2018. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már megtehetik, pár éve készült erre törvény, és rengeteg helyen alkalmazzák is.
2018. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát azzal hiába fenyegetnek hogy kirúgnak. Havi szintem 4-5 cég keres meg hogy menjek hozzájuk.viszont ezt a törvényi dolgot nem tudtam. Utána nézek akkor hogy okosodjak. Köszi a segitséget
2018. dec. 21. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:
..és azok nem dolgoztatják le?
2018. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!