Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki eléri a tényleges...

Gimes Katalin kérdése:

Ha valaki eléri a tényleges öregségi nyugdíjat, és előtte közalkalmazottként dolgozott évekig, a felmondási időt (melynek felét a munkáltató ledolgoztathatja) a nyugdíjkorhatár előtt vagy után kell kiadni?

Figyelt kérdés
Az én munkahelyem szerint utána lehet elkezdeni a felmondási időt. Kérem, hogy csak az válaszoljon, aki konkrétan ismeri a jogszabályt. Azt, hogy mi lenne logikus, most hagyjuk.

2017. szept. 24. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha én október 01-jén már öregségi nyugdíjra jogosult vagyok, és igénybe is akarom venni október 01-jétől, akkor október 01-jén nem állhat fenn a jogviszonyom.

Ha a felmondási időm 2 hónap, akkor már július 31-én át kell adnom a lemondásom, mivel a következő napon indul el a felmondási idő és pontosan szeptember 30. napjával le is telik. Tehát szeptember 30. lesz a jogviszonyom utolsó napja.


A felmondási idő kezdetét nem a munkáltató szabja meg, hanem jogszabály. A jogszabály szerint pedig a felmondási idő a felmondás közlését követő napon indul el. A felmondás akkor számít közöltnek, ha azt a munkáltatói jogkör gyakorlójának átadtuk.

2017. szept. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!