Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek?

J_min kérdése:

Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
Még van 2 évem az érettségiig, azonban halvány lila gőzöm sincs, hogy mi akarok lenni vagy hol lenne érdemes tovább tanulnom. Irodai munkára gondoltam. Humán tagozaton vagyok gimnáziumban 4-es átlagom van.(tudom még rengeteget kell rajta javítanom) Viszont iszonyatosan rettegek, hogy mi lesz velem érettségi után. Esetleg tudtok tanácsot adni? Ti mi alapján választottatok? Hogyan jöttetek rá mit akartok tanulni? 16/N

2019. jan. 2. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a diákoknak több lehetőséget kéne biztosítani arra hogy az őket érdeklő szakmákat élőben kipróbálhassák mielőtt választanak. Gondoljunk csak bele hogy hány ember kitanul például autószerelőnek, aztán a képzés alatt döbben rá hogy a rozsdás, olajos meg Diesel-kormos alkatrészeket nem is olyan jó dolog szerelgetni. De végig szenvedi az iskolát majd nem a szakmájában helyezkedik el.

De ugyanez a helyzet a felsőfokú képzésekkel is. A hallgató gyakran az egyetem első hónapjaiban döbben rá hogy legszívesebben ott is hagyná az egyetemet vagy legalábbis azt a szakot.

Sőt ami még rosszabb, például egyik mérnöki szakon tapasztaltam olyat hogy az első két évben tettek róla hogy meg se ízlelhessük milyen az a szak. Majd a végén ízleltük meg, de akkor már senki sem akart máshova iratkozni. Persze az eredmény az lett hogy a tankörből csak ketten dolgoznak a tanult szakmában.

2019. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Túlságosan rágörcsölsz. 16L-t kellett volna írnod, ahogy 18-20 alatt nincs se "pasi" se "nő" :)

Először csak menj át a tanuláson, aztá meg még lesz sok időd eldönteni mi akarsz lenni. Próbálgasd ki a dolgokat, hogy mi jön be és mi nem, és ha bejön az egyik komolyabban akkor majd később azt melózod. 16 vagy sok időd van még erre amúgy.

Gondolkodj és nézegess melókat szerintem.

17 vagyok, én nekem sincs halvány fingom se mi akarok lenni, vagy hogy egyáltalán szeretnék-e tovább élni.

2019. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már kicsit tapasztaltabb felnőtt nő vagyok (33). Én anno szintén humán szakra jártam. Szociális szakember lettem. Most ennyi ésszel nem ezt tanulnám. Hogy régen hogy választottam? Csak az alapján, ami érdekel. És mivel szüleimnél azt láttam, hogy minden hétvégén, ünnepnapon együtt tudnak velünk lenni, míg baránőm szülei nem, így fontos volt, hogy pl ne kelljen ünnepnap dolgozni. Nekem ez volt az 1.szempont. Ezt azóta sem bántam meg, főleg hogy gyerekeim lettek azóta. Amit viszont most jobban megnéznék, hogy mivel tudnék jobban keresni. Amúgy humán beállítottságúként én államigazgatást tanulnék most, vagy szívesen lennék gyerekpszichológus akár. Egyébként a diploma egy dolog..nagyrészt a talpraesettségen múlik, utána miben fogsz tudni dolgozni. Sok sikert!
2019. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden ember több kevesebbb adottsággal rendelkezik, némelyiket örökli, és fejleszti , bőviti. Ha sikerul olyan pályát

választanl , amelyben adottságaidat hasznosítod , akkor azt a

melot szivesen, könnyen fogod csinálni .

Ha van valamilyen hobbyd , és sikerűl ezzel kapcsolatos szakmát

tanulni , az is jó döntés lehet .

Ha a szűleid ( édesanyád ) szakmája , munkája tetszik , azt is

választhatod .

Kivánom, hogy jol válassz, és sikeres legyél .

2019. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!