Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet hülyének fogtok nézni...

Lehet hülyének fogtok nézni de mit jelent az a szó hogy nem minden esetben?

Figyelt kérdés
2019. jan. 5. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Az három szó. Melyiket nem érted?
2019. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy nem mindig. Tehát van, amikor nem.
2019. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a három szó?


Értem, hogy az ember "nem minden esetben" érti, hogy mi mit jelent, de azt nem értem, hogy te miért pont ezt nem érted.

2019. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:

Igen, ez nem egy szó, hanem egy három szóból álló kifejezés.


Nem minden esetben, tehát van sok valós, vagy potenciális eset, meg van egy kijelentés. A nem minden esetben azt jelenti, hogy van legalább egy eset, amire az adott kijelentés nem igaz.


Pl. én munka után szoktam bevásárolni. De nem minden esetben. Ez azt jelenti, hogy bár a legtöbbször munkából hazajövet útba ejtem a boltot, de van olyan eset, amikor munka után nem megyek be a boltba, hanem rögtön hazamegyek, mert tudom, hogy nincs szükségem venni semmit; minden, amire másnapig szükségem van, az van otthon.

2019. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Pl. én munka után szoktam bevásárolni. De nem minden esetben. Ez azt jelenti, hogy bár a legtöbbször munkából hazajövet útba ejtem a boltot, de van olyan eset, amikor munka után nem megyek be a boltba, hanem rögtön hazamegyek, mert tudom, hogy nincs szükségem venni semmit; minden, amire másnapig szükségem van, az van otthon."

Az hagyján, de azt is jelenti, hogy van, amikor nem munka után mész boltba, hanem előtte, közben vagy helyette.

2019. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:
Igen, ezt is jelenti, a válasz elküldése után jöttem rá, hogy ezt is hozzáírhattam volna.
2019. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szoktam válaszolni hüly3 kérdésekre, de nem minden esetben.
2019. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!