Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyen kérdéseknél miért...

Ilyen kérdéseknél miért pontoznak le?

Figyelt kérdés

Tehát ha pl. adott egy kérdés hogy x vagy y név tetszik jobban és adsz egy egyértelmű választ hogy melyik akkor miért van az hogy kb minden válasznak kb 20%-on van a hasznossága? Egyszerűen nem tudom ezt elképzelni, hogy mégis mi játszódik le az ilyenekben. Létezik olyan ember akinek teljesen komolyan annyira szívügye hogy melyik név a jobb hogy képes magát ezen annyira felcseszni hogy fogja és megnyomja azt a piros gombot??

Vagy pl. hogy zavar-e téged ez vagy az. Leírod a szubjektív véleményed teljesen normálisan hogy zavar-e és lepontozzák. Vagy hogy mik a tapasztalataid valamiben.

Valaki magyarázza már el hogy ezek mit éreznek!


2019. jan. 10. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
ez van
2019. jan. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Mert ilyenek az emberek.
2019. jan. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
Mert neki nem az a név tetszik. Az viszont tetszik neki, hogy itt lehet "diszlájkolni" is, aztán nyomogatja a marhája.
2019. jan. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2*Sü ***** válasza:
67%

A válaszok értékelésének jelentése: hasznos, félig-meddig hasznos, nem hasznos. Objektív kérdéseknél van objektív mércéje annak, hogy a válasz hasznos-e vagy sem (a kérdésre válaszol-e, amit ír, az megfelel-e a valóságnak stb…). Ez természetesen félig-meddig átfedésben van azzal, hogy objektív tudás birtokában a válasz tetszik-e vagy sem. Mivel hasonló a jelölése, sokan nem a válasz hasznosságát, hanem a számukra való tetszetősségét nyilvánítják ki vele. Hiába, az emberek – nyilván néha te is, én is – érzelmileg reagálnak olyan dolgokra is, ami alapvetően értelmi jellegű reakciót kíván.


Véleményes kérdésnél még lenne is értelme, hiszen az, hogy az X név tetszik-e neked, vagy sem, az szubjektív, a válaszra való „szavazás” egyszerűbb és áttekinthetőbb, mint leírni, hogy neked is tetszik az adott név, vagy sem. A probléma az, hogy ez a válaszoló válaszadási hasznosságába is bekavar, így az nem fedi jól a valóságot.


A megoldás lehetne az, hogy a kérdés feltevésénél meg lehetne adni, hogy ez egy objektív, vagy egy véleményes kérdés, ez utóbbinál nem a válasz hasznosságát, hanem a tetszetősségét is lehetne értékelni – viszont ha ezzel értékelsz, akkor nem használhatod a válasz hasznosságát –, amiben van ráció, de akkor ezek nem összegződnének, a válaszadó hasznosságára nem lennének befolyással. (A válaszok hasznosságát továbbra is van értelme jelölni, mert a melyik név teszik jobbra ha valaki beír egy offtopic, vagy egy valóságnak nem megfelelő választ – pl. a Béla az nem is fiúnév, hanem lánynév –, akkor ez a fajta értékelés is indokolt lehet.)


De egyrészt a kérdezők néha még a kérdést sem tudják jól feltenni, pl. láttam már olyat, ahol a kérdés érdemi részét valaki a címszavakhoz írta. Tehát nem vagyok biztos benne, hogy a kérdezők helyesen ítélnék meg, hogy a kérdésük objektív, vagy véleményes természetű. Illetve meglehet, hogy a nem tetsző, de a témába vágó véleményes válasznál mégis a „nem tetszik” értékelést nyomnák meg, pont azért, hogy jobban „büntessék” a válaszadót.


De nincs azért akkora gond, mindenki tudja, hogy a válaszok hasznosságát sokszor még objektíven megválaszolható kérdésekben sem a válasz helyessége adja, van, akinek fáj az igazság, még akkor is, ha a legudvariasabban van az megfogalmazva. Ez mindenkit ugyanúgy érint, az értékelést számszerűen befolyásolja, de ami fontosabb információ, azt nem, méghozzá az értékelések közötti relációt, azt kevésbé befolyásolja.

2019. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Énetek is lepontoztak mikor egy kérdéshez oda írtam (Mi illik egy névhez) hogy szerintem mi. Meg volt olyan hogy leírtam valamit amit orvostól hallottam, és ott is lepontoztak, mert ők meg nem hallottak ilyet, olvasták. Meg kérdezték hogy tisztába vagyok vele. Szerintem azért mert vannak szűk látókörű emberek, vagy unatkozók
2019. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* Engem
2019. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!