Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért pontoznak mindig le az...

Miért pontoznak mindig le az emberek?

Figyelt kérdés
Mindig a legjobb tudásom szerint válaszolok a kérdésekre. Ha valamihez nem értek csak elolvasom a válaszokat. Ha van egy kérdés, ahol valaki a véleményemet kérdezi, általában pozitív szoktam lenni. Mégis mindig ilyen 20%-os értékelést kapok. Például volt egy kérdés, hogy kinek milyen kutyája van. Odaírom milyen van, erre 28%. Másik példa, valaki megkérdezte mennyibe kerül valami. Nemrég vettem olyat, leírtam mennyibe kerül, kaptam rá egy laza 32%-ot. Utánanéztem neten hátha rosszat írtam, de ott is ennyiért találtam. Végül egy utolsó példa: az volt a kérdés, hogy hány évesen kezdett öregedni a kutyám. Mikor vettem észre, hogy kevesebbet mozog, stb. Leírtam, hogy mikor, erre megint rossz értékelést kaptam, olyan 15%-ot. Miért van ez?

2018. okt. 15. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele. Ne akarj hasznos választ írni. Ez egy szennyoldal.
2018. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyes indíttatásból, sokszor azok pontoznak le, akiknek nem tetszik a válaszod. Attól is függ, kik látták a válaszodat. Ne törődj ezzel, segíts azoknak, akiknek tudsz!
2018. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt figyeltem meg, hogy itt a pontozást nem a válaszod helytállósága, igazságtartalma és megfelelősége határozza meg, hanem az, hogy aki pontoz, érzelmileg mennyire tud azonosulni a válaszoddal. Hiába írsz igaz és szakszerű választ, ha valakinek fáj az igazság, lepontoz.
2018. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt szomorúnak találom. De megpróbálok mindig egyenes, pozitív és szakszerű maradni :D Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 15. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy írta az előző válaszoló.


Például manapság "A válaszíró 39%-ban hasznos válaszokat ad." nem azt jelenti, hogy általában kreténségeket ír, vagy nem a kérdésre válaszol; szimplán annyit, hogy rengeteg lelkileg a padlón heverő vagy unatkozó emberkéhez jutott el a válasza. :)


nekem is sok kérdésem pontozták le, ahol teljesen értelmes, a témához kapcsolódó választ adtam. :D

2018. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
88%
Szerintem sem érdemes foglalkozni vele, csak írj megfontolt válaszokat.
2018. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt is vannak trollok, ennyi. Le kell sz...ni.
2018. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
politika meg az állatok kategóriát kerüld. Erősen ajánlom.
2018. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Éppen ma történt, hogy 86%-ról 77%-ra zuhantam le, csak amiatt, mert hozzászóltam egy olyan kérdéshez, amiben teljesen kompetensnek éreztem magam, de a kérdező nem azt a választ kapta, amire várt. Valószínűleg az is hozzájárulhatott, hogy - ami a kérdésben is felmerült - olyan romantikus történeteket írok, ahol azonos neműek (pasik) szeretik egymást. Tudom, nem jó itt őszintének lenni, és most megihattam ennek az egésznek a levét.

A homoszexualitás is egy olyan téma itt, ahova előszeretettel trollkodnak oda a homofób érzületűek, akkor is, ha a kérdező kéri, hogy ne tegyék.

Bár tegnap olyan is akadt - és az az egészség kategóriában volt, ami ráadásul a szakmámba vág - teljesen hasonló választ adtam, mint a többiek, sőt én nem javasoltam pszichológust a kérdezőnek, meg nem mondtam rá, hogy az agyával vannak gondok (kicsit pánikolt), mégis az előttem, utánam lévő válaszolók 100%-ot kaptak a válaszukra, én csak 70%-et.

Nem lehet ezt kiszámítani. Mondják, hogy kerüljük a politikát (bár egyszer az egyébből átrakták a válaszom oda, és akkor megint veszítettem a százalékaimból - pedig mikor válaszoltam, még nem ott volt, és szerintem nem is politikai kérdés volt, amit átsoroltak), meg az ezotériát (gondolom, ott sok a troll), az állatos kategóriát, de ezek szerint az önismereti kérdések, ja és a vallásiak pláne olvasztják az értékelésed.

Hiába akarsz korrekt, érthető, megbízható, kompetens, pláne segítő válaszokat adni, ha egyesek itt élik ki a fotelhuszár hajlamaikat.

Én is belefutottam olyan kérdezőbe, aki nemcsak, hogy tudta a kérdésére a választ, de még ki is oktatott, és természetesen nem azt a választ írtam, ami egyezett az általa elvárttal.

Sosem szólok hozzá ahhoz, amihez nem értek. Amihez csak kicsit, oda mindig oda írom, hogy laikusként szólnék hozzá.

DE szerintem biztos lehetnek irigyek, akiknek nem tetszik mások magasabb százalékos értékelése, és emiatt pontozzák le az embert. Amikor bekerültem, nagyon meredeken zuhantam le a 100%-ról 86%-ra, amit egész tegnapig többé-kevésbé sikerült megőriznem. Egy-egy százalékot estem, de azt lehetett kompenzálni.

Már azon is gondolkodtam, hogy beírok valami olyan kategóriába, ahol tuti rám ugranak, és egyszerűen eltűnik a százalékom, de valahogy mindig meggondolom magam. Most megint közel kerültem ehhez.

Tisztában vagyok vele, hogy nem kellene ezekkel foglalkoznom, de mégis érdekel. Valahogy a szavahihetőségemet kérdőjelezik meg ezzel. Tudom: túl komolyan veszem, és nem kéne.

Mellesleg az egyéb kategória a zsánerem - meg néha az egészség is -, mert az egyébbe sokszor kerülnek tényleg tanácstalanok.

Szóval igen, itt az értékelést biztos az indulatok vezetik, meg a kicsinyes bosszú is, azt hiszem.

Bár akiknek segítek, nem mindig értékelnek, azért privátban elég sok köszönetet szoktam kapni, talán ez is egy mérőfok, ha a százalékomban nem is látszik.

2018. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!