Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudok senkivel úgy...

Miért nem tudok senkivel úgy igazán jól kijönni?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy akármilyen baráti társaságban vagyok pl tavaly 9-es voltam akkor az ottani társasággal nem tudtam nagyon jól kijönni most 10-ben pedig gondoltam visszatérek azokhoz akikkel nem töltöttem túl sok időd csak velük is megvoltam mint barát. Na most ez szép és jól megy kb 4 és fél hónapja, elröhögcsélünk elmegyünk esetleg bulizni stb (az utóbbi meglehetősen ritkán van annak ellenére hogy ők gyakran szoktak elmenni) és ez jól elmegy de kezdem azt érezni hogy ez az egész annyira felszínes kezd lenni tehát hogy ritkán van bármilyen komolyabb téma, amiről tudnánk beszélgetni tehát olyan mintha egy sima jóban vagyunk viszony lenne (most konkrétan 2 emberről van szó, akik az előtt is jóban voltak hogy én hozzájuk csapódtam volna (előtte is jóban voltam velük ezzel nincs baj), de mindig hallom hogy ilyen olyan programokat szerveztek be ide oda, de pl bulikba vagy egyéb ilyen helyekre kb csak akkor vagyok elhívva ha konkrétan rákérdezek vagy ha ők tartják) és igaz nem én vagyok az osztály központja, emiatt nem is várom el hogy mindenki mindenhova elhívjon (habár én mindig szívesen elmegyek). A másik pedig ahogy mondtam nem tudok olyan mély barátságok kötni csak nagyon kevés személlyel (szó szerint 1 de ő másik iskolába ment) és akire azt hittem hogy tényleg nagyon jóban vagyok(azok akikkel 9-ben kezdtem el haverkodni) szépen lassan hónapok alatt átváltott az egész semlegesbe és csak annyi van hogy egymás mellett ülünk néha beszélgetünk röhögünk és ennyi de ez kb 5%-a az egész napnak kb 30-50% át a napnak másokkal töltöm (úgy értem suliba beszélgetünk utánna elmegyünk kajálni majd valahova aztán haza) de így is egy csomószor van olyan hogy az egész szünetben csak telefonozok vagy próbálok valamit csinálni. Csak az a baj, mindig megfordul a fejembe az hogy kéne már beszélgetni valakivel csak sokszor oda se megyek (azokhoz akikkel mostanába jóban vagyok) mert vagy nem tudok bekapcsolódni a témába vagy ha igen akkor is egy csomószor volt az hogy csak ignoráltak (mármint kb negyedjére figyeltek rám stb) vagy ha figyeltek is akkor is vagy az lett hogy "hát ez nagyon jó" aztán mentek tovább és hasonlók vagy pl ez főleg régebben volt de egy csomószor mondták hogy ez senkit nem érdekelt stb. Meg egy csomószor hallom meg látom hogy ahhoz képest hogy én mennyit szoktam sokkal többet beszélgetnek egymással messengeren stb-n és én ahhoz képes semennyit tehát amíg ők csomót beszélgetnek egymással elhívják egymást ide oda elmennek valahova valamiről MINDIG beszélnek ha nem az is egy ritka pillanat. Én ehhez képest egy csomószor irok rá néhány emberre hogy nem akarunk elmenni ide oda megnézni ezt vagy azt stb 90% ban vagy annyi hogy nem mert ez meg az vagy ha igen akkor az tök jó, esetleg ha csoportba írok akkor meg 80% nem is válaszol, amikor pedig egy picit is közismertebb ember az osztályban (kb bárki 7-8 emberen kívül) akkor meg kb 30% nem válaszol azok is azért mert nem látták az üzenetet, pedig konkrétan ugyan azt írtuk. Ez lenne a problémám, hogy nem tudom hogy mit kezdjek ezzel a szituációval, amúgy sokszor nem beszélek ilyen vagy hasonló dolgokról mert nem tudom egyszerűen nem szeretek vagy lehet ennek másik oka van pl hogy harmadik osztálytól kezdve sokszor megkaptam hogy senkit nem érdekel meg ilyenek és ez így szépen lassan beépült a gondolokotásomba, (ahogy ebből az írásomból rájöttem) és ahogy észre is vettem magamon hogy bármit mondanék (sokszor túl sokat beszélek ez igaz) mindig megfordul a fejembe hogy ez kit érdekel, hogy ez őket úgysem érdekli. És ezeket a dologkat sokszor utánna csatolom egy csomó mondatomnak hogy pl "habár ez semennyire nem érdekel senkit" vagy "gondolom sok embert érdekelte" vagy "na mind1 úgysem érdekel senkit". És ez azért lenne baj mert ezeket akkor is mondom ha olyan dolgokról beszélek amik tényleg fontosak. (Pl most is le akartam írni hogy na mind1 de kitöröltem és most ezt írom ide) Bocs ha kicsit hosszú lett, de nekem ez nagyon fontos és nem akarom mégegyszer ugyan azt a hibát elkövetni, hogy igazából semmilyen kapcsolat nem lesz belőle, és semleges lesz az egész. Köszööm hogy elolvastad. 16/F

2019. jan. 22. 20:20
 1/1 csatrad ***** válasza:

az a bajod, hogy nem kotelezed el magad.

valasz egy hobbit es kotelezd el magad iranta es ha ezzel sikerul egy szemelyisegi jegyet kialakitanod, akkor az mar olyasmi lesz ami erdekesse tesz tegedet masok elott.

NE ESS TEVEDESBE, nem a hobbi lesz az amitol erdekes leszel, hanem a celtudatossag es a magabiztossag amit a hobbiban valo jartassagod fog kolcsonozni neked.

2019. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!