Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éjszakai rémületben szenvedek....

Éjszakai rémületben szenvedek. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül 2 éve kezdődtek nálam az alvászavarok, most 16 múltam. Először szimpla alvajárással indult az egész, kimentem a nappaliba, vagy éppen kapcsolattam a villanyt, ami rendszeres szokásommá vált, minden héten csináltam. Ezek nyugisan végbe mentek, nem történt semmi ijesztő. Nővéremmel közös szobában élünk, szóval részletes beszámolót kaptam, az éjjeli tevékenységeimről. De ezután kezdődtek a durvább dolgok. Történt egyszer, hogy egy szempillantás alatt felültem az ágyban, és teli torokból nekiálltam üvölteni és sikítozni. Emellett ordítottam nővéremnek, hogy kapcsolja már fel a villanyt. Ezután szüleim felébresztettek, és megnyugtattak. Nem emlékszem, hogy mit láthattam, ami így megijesztett, csak arra emlékszem, hogy rettentően féltem. Szinte halálfélelem kerített magába. Felment a pulzusom, ziháltam, levegő után kapkodtam, és volt, hogy sírtam is ilyen esetek után, mert annyira megijedtem és féltem. És ezek a dolgok csak fokozódtak. Volt olyan, hogy kiugrottam az ágyból, és a szoba közepén nekiálltam rémülten toporzékolni, és ugrálni, és azt mondták, hogy úgy nézegettem közben jobbra balra a szobában, mintha valamitől félnék, és kergetne, és lesném, hogy hol van. Azt is mondták, hogy látszott a félelem az arcomon, és ez az amire mindenből emlékszem. A borzasztó félelem. Mintha valami olyankor meg akarna ölni, és menekülnöm kéne előle. És ezek az esetek többször is megtörténtek. Volt, hogy akár egy hónapra/hónapokra is eltűnt, de aztán mindig előjött. És azt olvastam, hogy ez a dolog serdülő korra elmúlik, szóval kezdek megijedni. Vannak esetek, amikor nagyon nagyon halványan emlékszek 1-2 képre, de az sose másnap reggel jut az eszembe. Hanem mondjuk elmegyek iskolába, és napközben egyszer csak bevillan egy kép, mintha éjjel egy szörnyű megnyúzott emberi alak mászna az ágyam mellett, és egy hang kántálná a fejemben, hogy "itt van, előjött érted" majd képszakadás, és már a szoba közepén állok rémülten. Ez az 1 alkalom volt, amikor emlékeztem, hogy mitől ijedtem meg, ha jól emlékszem, ez volt az első éjszakai rémületes élményem. Azóta csak a félelemre emlékszem, ami még borzasztó. Nem beszélve arról, hogy félek, nehogy kárt tegyek magamban, vagy másokban, egy ilyen "roham" alatt. Van, hogy félek lefeküdni, mert érzem, hogy az éjjel lesz valami. Kérlek aki tud, az segítsen, mert nagyon ijesztő ez a dolog, és nem csak számomra hanem a környezetemben élők számára is. Esetleg érdemes lenne elmenni vele orvoshoz? A válaszokat előre is köszönöm!

2019. ápr. 5. 15:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok, még hozzá szeretném tenni, hogy esetleg más éjszakai rémületben szenvedőek le tudnák írni a saját tapasztalataikat? Hogy mik történtek velük, és nekik mi segített? Előre is köszönöm.
2019. ápr. 5. 15:34
 2/6 anonim válasza:
Nekem (szerencsére) nincs ilyen tapasztalatom. Nem néztél horror filmeket? Valaki nem beszélt neked horror történeteket? Esetleg egy kiskori élmény amikor nagyon megijedtél és nyomot hagyott benned? Pszichológushoz elmehetsz, de ez nem jelenti azt hogy őrült vagy.
2019. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek el orvoshoz,sokat nem veszthetsz vele! Kitartást:)
2019. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Akkor menyi el a boltba és most azonnal szerezz be egy naplót, amibe az almáidat írod.

Nekem is hasonló dolgok voltak, de nem ennyire extremek. Féltem kerekedni és volt hogy 3 napig nem is aludtam, mert tudtam, ha elalszok akkor sírva kelek fel.

Én sem mindig emlékeztem az almáimra, de a folytató halálfélelem az mindig ott volt.

Lefekvés előtt készíts magad mellé egy telefont vagy maga a naplót egy tollal kinyitva azon az oldalon ahova majd írós az álmot.

Ha telefont készítést, akkor a hangrögzités nyisd meg és úgy zárd le a telefont, hogy reggel be keljen keresgélni az ikonját (vagy amikor felkelsz). Amit felvettel telefonra, azt MINDENFÉLEKÉPP írd bele a naplóba, mert sokat segít majd. Reggel mikor felkelsz még se mozdulj és ne nyisd ki a szemed, ne beszélj és egy izmos se feszítsd meg és 5-10 percig maradj úgy és próbálj visszaemlékezni a dolgokra. Ha egyáltalán nem ugrik be semmi, akkor is várd ki az 5-10 percet és koncentrálj. Eleinte nekem is nagyon nehezen ment az hogy ne mozduljak, ne nyújtózkodjak vagy nyissam ki a szemed, de 1-2 hét alatt meglehet szokni. Fontos hogy 1 reggelt se hagyj ki!! Mindig írd le és ne legyél akkor se rest, ha éjszaka középen ébredsz fel és akkor esetleg még emlékszel még az álomra, mert reggelre nem fogsz, ezt hidd el nekem. (Persze ha illesztő, akkor igen, bár pár részlet elveszhet.

Minél több dolgot próbálj leírni. Érzéseket, szagokat, illatokat, a tájat, a helyét ahol vagy, ha házban, akkor azt is hogy mik vannak benne, ablakok, szekrények, tv és hogy ezek hogy néznek ki. A lényeg a részletesség.

Ne aggódj ha eleinte semmién emlék nincs az alomból, csak csináld és csináld, mert ha nem csinálod, akkor nem is lesz. Nekem az első hét végére is meg csak max 1-2 kép ugrott be és azt próbáltam minél részletesebben leírni. Több hét elteltével már szinte mindennap volt egy kerek egész történet amit letudtam írni részletes.

Mindig írd le hogy hogyan érezted magad és szerinted miért lehettél ott ahol voltál és milyen gondolataid voltak.

Ha szerencsés vagy és pont egy remalom és megmarad(ha még csak részletekben is) akkor a rémnek a kinézetet olyan pontossággal próbáld leírni, ahogy csak tudod és közben képzeld is MAGAD ELÉ. FÉLELMETESNEK hangzik, de nagyon jó hatással van. Írd le hogy milyen fajta félelmet váltott ki belőlem, mi váltotta ki, szerinted mit akart tenni veled, miért volt ó ott és próbáld megérteni őt, mert ő TE VAGY!

Én ezek mellett elkezdtem foglalkozni a tudatos álommal és ennek az volt az elonye, hogy ha egy valami epp uldozott, vagy epp a belem szagatta ki, akkor en megaltam egy pillanatra és mivel "raebredtem" hogy álmodok megkérdeztem tőle, hogy miért teszi ezt, mit akar és miért van itt és hogyan tudok neki segíteni. Olyan is volt, hogy miközben üldöztek ébredtem rá hogy álmodok és annak tudatában hogy álmodok visszafordultam és megöleltem és csak öleltem és sírtam. Mikor felkeltem sírtam és egy igen fura boldogság járt át és tudtam, hogy én őt elengedtem és többet nem fog bántani vagy üldözni. Ez a sírós téma akkor is előjött, mikor a szorny/ember mesélte hogy ő most miért is teszi azt amit. Az álmaid te vagy és foglalkozni kell velük, mert ha már idáig jut, akkor valami nagyon fontosra akarja felhívni a figyelned a tudatalattid, esetleg elfojtott dolgokra vagy valamire, amit te nem is gondolnak fontosnak.

UI: mivel mikor álmodsz, akkor a saját tudatalattid képet látod és annak szüleményeit, akkor ha épp tudatos alomban vagy és látsz bárkit (akár egy allatot) menj oda hozzá és kérdezd meg hogy ő ki miért van itt és tud e neked valamiben segíteni hogy ez a probléma megoldódjon.

VÉDD KOMOLYAN AZ ÁLMOKAT ÉS JEGYEZD LE ŐKET!

Ha kerdesed van, vagy valami tapasztalat vagy valami, barmi hir, akkor nyugodtan irj privatba, mert eleg aktiv vagyok ezen az oldalon és szívesen válaszolok és adok tanácsot vagy épp támaszt ennek a problémának megoldása során.

2019. ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ! Csak az a baj, hogy ahogy utána néztem, azt írták, hogy ez abban különbözik a rémálomtól, hogy míg a rémálom a legmélyebb alvási szakaszban, az úgynevezett REM fázisban történik (remélem jól írtam), addig az éjszakai rettegés, a nem álmodó szakaszban történik az emberrel. De megpróbálom a napló ötletet, szerintem az biztosan segíteni fog.
2019. ápr. 9. 20:11
 6/6 anonim válasza:
A REM szakasz alatt álmodnak az emberek ez alatt jellegzetes szem mozgás tortenik-oldal irányban oda-vissza. A rém szakaszok közt van a mely alvás, ami alatt ha felköltenek, akkor kb semmire nem fogsz emlékezni ha visszaalszol. A mély alvás szakaszban nincsenek álmok. 3 db nagyobb rém szakasz van egy éjszaka alatt és még sok kissebb, de azokra nem emlékezünk, nagyon max ha az alatt felköltenek, bár még akkor sem jellemző. Egy felnőtt ember kb 2-3 órát van REM szakaszban (álmodik).
2019. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!