Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Súlyos krízishelyzet! Vélemény...

Súlyos krízishelyzet! Vélemények? (bövebben lent! )

Figyelt kérdés
38 éves férfi vagyok. Magyaroszágon élek egy vidéki városban. Évek óta tartós munkanélküli. Olyan problémám van, hogy 2010. óta a városomban egyszerűen sehogy sem kapok munkát. Akárhová jelentkezem, sorozatosan visszautasítanak pedig több szakmával rendelkezem és érettségivel. Szorgalmas, dolgos, minőségi munkát létrehozni képes ember vagyok. Most a „családommal” élek egy háztartásban, a 66 éves nyugdíjas „édesanyámmal” és két „fivéremmel” élek az egyikük 41 éves a másikuk 31, mindkettőjük dolgozik melósként. Megmondom őszintén a munkanélküliségem és a pénztelenségem így is nagyon nagy kihívást jelentett, amit legfőképp abból állt, hogy az itthoniak eltartottak (de időközben még súlyos emésztőrendszeri beteggé is válltam, amit ha nem kezelek itthon saját módszerekkel, akár bele is halhattam volna) és ebből sok konfliktus született itthon. Mondanom sem kell, hogy a hülyézés, szidalmazás, az állandó jellegűvé vált, néhény esetben tettlegességig fajuló konfliktusokkal (engem vertek). Anyám tavaly beperelt, hogy engem helyezzenek cselekvőképességet kizáró gondnokság alá, mert időközben el akarta volna adni a házunkat, (98 nm2-es, jó minőségű polgári házunk van) csak én meg a ráeső részből nagyon kevés pénzt kaptam volna, albérletbe menni meg nem akartam, így az adásvételi szerződést nem írtam alá és a házunk eladása meghiúsult. Az ellenem indított pert aztán „anyám” elveszítette mert az igazságügyi elmeorvosi szakvélemény alapján (magas átlagos intelligenciaszint MAWI 118 IQ, mentális betegségben nem szenved) a bíróság épelméjűnek nyílvánított így még a részleges cselekvőképeségi gondnokságomat se tartotta indokoltnak és az ellenem indított eljárást megszüntette. Ez volt idén Februárban (2019). Idén jelentkeztem egyetemre, ősszel már valószínűleg nappali tagozatos egyetemi hallgató leszek. (mert úgy döntöttem belefogok a tanulásba ha munkát sehol sem kaphatok). Itt jön a csavar a történetben és ezzel egy világ össze is omlott bennem. Anyám és a testvéreim, tehetetlenségükben vagy nem tudom miért újabban már szexuálisan is elkezdtek zaklatni. Tapizás, kihívó, provokatív, gúnyolódó szexuális magatartás. A foghúzásom utáni gyengélkedö idöszak alatt is. Amit egy ideig tűrtem (mert ök tartanak el) de azt vettem észre, hogy ez nagyon negatív hatással van a lelkiállapotomra. Eddig minden nehézséggel meg tudtam bírkózni, ami eddig ért (a pert végigvinni is nagyon sok energiába került amit meg fordíthattam volna a munkára is) pedig nem volt könnyű eddig sem. De így már egyre nehezebb. Kezdek agresszívvé válni és lelkileg nagyon szétesetté. Arra jöttem rá, hogy ez a szexuális zaklatás miatt lehet itthon (mert ez már nekem az utolsó menedékem volt, a munkanélküliség és az egzisztenciális, lecsúszás, szétesés elől), mert míg nem volt addig bírtam a nehéz próbatételeket de így már nem megy. A környezetemben eddig sem volt senki sem hajlandó segíteni, pedig többször is kértem segítséget az ismerősöktől, rokonoktól. Mégis a közöny fogadott mindenhol. A helyi hivatalok sem segítenek semmiben. Tudna valaki tanácsot adni, hogy ilyen helyzetben kihez lehet fordulni? Valamilyen segítő egyesület kellene, mert így már nem bírok egészséges személyiségű ember maradni, amit meg nagyon szeretnék a jövőben is, mert eddig minden nehézség ellenére sikerült az maradnom. Előre is köszönöm mindenki építő, segíteni szándékozó válaszát!

2019. máj. 25. 01:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És hiszed vagy sem még sorkatona is voltam, a legjobb "A"-s minösítésel (alkalmas korlátozás nélkül) és becsülettel le is szolgáltam az idömet.
2019. máj. 25. 07:43
 12/16 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy otthon laksz, nem tanulsz, nem dolgozol, eltartanak téged, pont mint egy gyereket. Neked ez nem kellemetlen?

Amúgy van lábad, tudsz sétálni, van busz is.

Amúgy örüljünk neki, hogy nem dobnak ki, pedig jogilag megtehetnék, mert ha van tulajdonod a lakásban, az azt jelenti, hogy apad meghalt, anyádnak meg haszonélvezete van az egészre, tehát o dönt ki lakhat ott.

Neked így amúgy jó? Nincsenek terveid?

2019. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
milyen szakmád van? el kellene jönnöd,olyan helyre dolgozni, ahol munkásszállás is van
2019. máj. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy évekig csak az tartós munkanélküli, aki nem is akar dolgozni. Tescoba pakolni, mezőgazdasági munkára bármikor, bárkit felvesznek. De amit nem értek, hogy hogyan tudnak zaklatni szexuálisan egy 38 éves férfit?! Úgy csapnám le a tesómat, mint a huzat. "Anyuka meg üljön már le!" Nem bántásból írom, de a kommentjeid alapján egy érzékeny, tesze-tosza ember képe rajzolódik ki elém. Szedd össze a tökeidet, állj a sarkadra, és oldd meg a problémáidat, más is ezt csinálja. A rendőrségen tehetsz feljelentést, de számíts rá, hogy kinevetnek, és elhajtanak a p*csába.
2019. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kicsit utánanéztem a dolgoknak. Óriási tévedés azt hinni, hogy anyám kitehet mert haszonélvezeti joga van. Nem tehet ki! Egyrészt azért mert egy család vagyunk, és a családokat védi a családvédelmi törvény. Ami úgy szól, hogy egyéni érdekek nem mehetnek a család rovására. Tehát lehet, hogy teher lehetek (de még ez sem biztos!), családi közteher kvázi, amit meg mint az adót az országban minden családtag viselni köteles. És egy valamiért nem tehet még ki! Az alaptörvény védi az emberek otthonait. Az enyémet is és mindenkiét. És az alaptörvényt más jogszabály nem írhatja felül, mert az alaptörvény! Erre épül fel aztán a többi jog, így a haszonélvezeti jog is.
2019. máj. 26. 00:36
 16/16 A kérdező kommentje:
Még ehhez az érzékenység c. történethez annyit akarok írni, hogy igen! Érzékeny ember vagyok de ami meg nem egyenlö az érzelgösséggel! Mert ennek az érzékenységnek köszönhetöen sokszor olyan rejtett dolgokra is rájövök embereknél amire mások nem. Még a közlekedésben is hasznomra válik sokszor. Néha rámjön egy megérzés ha megyek valahová, hogy x. úton jobb ha el sem indulok. Az ember ezt megérzi. Más irányt választok és valóban nem volt közlekedési balesetem, már vagy jó 13 éve. (2x-er volt eddig, egyszer elütöttek biciklivel, apám akkor elötte meg is érezhetett valamit, mert kérdezte miért nem gyalog megyek inkább? És volt, hogy én szaladtam bele egy ipsébe, kerékpárral egy belátatlan sarkon. Ez a 2 volt és semmi több, pedig sokat közlekedek kerékpárral) De még a művészetek gyakorlásában is segít ha az ember érzékeny, mert könnyebben jön az ihlet. És erre is volt már nálam pozitív példa.
2019. máj. 26. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!