Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én nem értem? Lehet hogy...

Csak én nem értem? Lehet hogy jogosan haragszik?

Figyelt kérdés
Lényeg a következő. 16 éves vagyok. Volt egy kutyasétáltatás, ahol mondtam hogy vigyázzon ne engedje szabadon a kutyát. Sikerült neki. A mi kutyánk talált egy másik kutyát, akivel elkezdett ,,harcolni". Anyám meg csak állt és nem igazán tudta mit tegyen. Ekkor én bementem és kihoztam onnan a kutyámat. Félreértések elkerülése végett, nem felelőtlen voltam, csak nagyon nagyon szeretem a kutyusom. Ha valami baja esne... És rögtön bementem kihoztam. Anyám meg össze vissza csinált dolgokat, láttam rajta hogy eléggé be van parázva, meglepődött, meg ilyenek. Ekkor láttam, hogy rosszul rakta rá a pórázt. Én meg mondtam, hogy rosszul van ezért elkezdtem leszedni meg ilyesmi DE figyeltem rá hogy ne szökjön el. Anyám meg folyton nyúlkált meg minden, nem tudtam végezni a dolgom. Kicsit ,,meglöktem". Tényleg nem is lökés volt csak így kicsit arrébb toltam, nem is mondanám erőszakosnak, hisz nem rosszszándékból történt, csak azért hogy kicsit nyugodjon meg stb. Ezután ő volt felháborodva, hogy én miért löktem meg, és hogy hogy merészeltem a saját anyámat meglökni, de 3 napja volt ez és a sokadik veszekedés után sem képes elhinni, hogy semmi rossz szándék nem volt benne. De akkor le írom az ő verzióját, mert én sem szeretem ha valaki a saját oldaláról adja elő a történetet. Így könnyebben meg tudjátok ítélni, hogy hibás voltam e vagy sem. Szóval szerinte, felelőtlenség volt bemennem a másik kutyához és kihozni a sajátomat, ezután miután kihoztuk, ő szerinte rosszul feltett nyakörvvel, még kibírta volna azt a 14-20 métert. Aztán majd ,,ott" megcsináljuk. Ekkor én meglöktem(...)És hogy hogy merészeltem ilyet stb... Szóval ez volt. Én úgy gondolom, hogy nem vagyok hibás, nincs miért szégyelni magam. Amúgy kedves vagyok, barátságos, légynek sem ártanék csak ha megakarna ölni :D. És most nem tudom kinek higyjek. Valóban akkora gáz ez? Nem tartom kizártnak, hogy a tinédzser fejjel így máshogy gondolkodok... Véleményt légyszi?

2015. okt. 26. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Anyád ostoba eléggé, te meg bunkó voltál, semmi nem jogosít fel a lökdösésre.
2015. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Anyukád féltett, ez ilyenkor természetes reakció. Te pedig kimentetetted a kutyádat. Mindkettőtöknek igaza van.
2015. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Elfogadom a véleményedet, de nem értek vele egyet. Hisz elmondtam, hogy nem ,,lökdösödtem". De ennek ellenére köszönöm véleményedet. Második válaszoló. Neked is :) Úgygondolom nem csináltam akkora, hülyeséget. Megy a zöld paccser.
2015. okt. 26. 21:17
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Jó, lovagolj ezen és védd magad akkor. Meglökted. Arrébb toltad. Tökmindegy, akárhogy is akarod csavarni, ez bunkóság.
2015. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Neharagudj. El tudom viselni ha valaki másnak van igaza. Nem ez a probléma. Csak egyszerűen nem tudom elhinni. Szerinted ez annak ellenére is bunkóság, hogy utána már milliószor elmondtam, hogy nem erőszakos mozdulat volt? :c Nem tudom megérteni. Bocsi, csak eléggé kész vagyok...
2015. okt. 26. 21:28
 6/13 Argloss ***** válasza:
82%

Nem volt életveszélyben, nem okozott kárt semmiben, szóval az illemtudó viselkedés az lett volna, ha megkéred, hogy menjen arrébb.

Nyilván mindketten ijedtek voltatok és ilyenkor nehezebb gondolkodni. Te bocsánatot kérhetnél a lökésért, ő pedig azért, hogy a figyelmetlenségével veszélyes helyzetbe kevert téged. Bár szerintem pont ez utóbbit akarja elkerülni a sértődöttségével.

2015. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Meglökted? És? Ezért kell bedurcázni? Kérj tőle bocsánatot a viták elkerülése végett, és ha továbbra is durcázik... hát akkor meg tökmindegy, nem?
2015. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne ezen a szitun napokig lovagolnia. Ha bocsánatot kértél a lökés miatt akkor minden rendben van, majd lenyugszik.

Stressz helyzetben hülyén viselkednek az emberek és magyarázatot ad arra, hogy ő lábatlankodott, te pedig kicsit hevesebben reagáltál.

2015. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem kellett volna "megloknod", szoban kellett volna kerned, h ne nyulkaljon, alljon arrebb. Azt tudnod kell, h anyukad anyakent, szulokent vegig zavsrban volt a helyzetben, mikozben erezte, h ez nincs rendjen, neki kellene magabiztossagot sugwroznia a gyereke fele. Te ebben duplan negerositetted, amikor rapiritottal a rosszul felcsqtolt poraz miatt es ottchelyben neki is alltal kijavitani s hibat, amit o vrtett. Pedig tenyleg nem tortebnt volna semmi ha kicsit arrebb mentek es akkor csinwljwtok, miutan mibdkrtten negnyugodtatok. Akkor nem lett volba lokdosodes sem.


Anyud egy kozepkoru no, aki ebben a helyzetben kudarcok sorozatat elte meg a fia elott. Nem csak a lokes a baja, csak ebben csucsosodott ki szamara. Lgkoselebb minden korulmenyek kozott tartsd eszben, h szulot fizikai rahatassal bem " terelgetunk", mert tiszteletlenseg. Amugy igazad lenne, nem nagy ugy onnagaban, de azzal, h anyukad elengedte avkutyat, rosszul csatolta porazt es benazott korulotted eleve olyan sz.r helysetbe kerult, h tenyleg mar csak ez hianyzott az onbizalmanak. Kicsit bonyolultra sikerult, de remelem azert erted ¡:-)

2015. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem voltam ott, nem tudhatom, mi történt, de nekem elég logikus, hogy ha dolgom van valamivel, valaki pedig nyúlkál és zavar, akkor arrébb tolom, akár kicsit hevesen is, ha a szóból nem ért. Bizonyos vérmérsékletű embereket tudnak irritálni bizonyos helyzetek. Pl. ha a másik butaságot csinál és nem reagál, ha szólunk neki.

Namármost itt szólásról szó sem volt a leírásban. Ha tényleg a lökés volt az első, de semmi extra, az nekem még elmegy hibának, amin azért mégse kell lovagolni napokig. Igenis van, hogy akár a gyerek, akár a szülő nem tökéletesen reagál le egy eseményt, ami emocionálisan érinti...

Szerintem illene tudniuk megbeszélni a dolgokat, hogy mégis mi zajlott le bennük. Olyan sok mindent meg lehet érteni, ha jó a kommunikáció, van egy kis empátia s nem a saját vélt vagy valós sérelmünk körül pörgünk a másik mondanivalójára süketen.

2015. okt. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!