Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes magas faktorú napvédő...

Érdemes magas faktorú napvédő ilyen bőrre állandó használatra?

Figyelt kérdés

Nem mondanám hogy nagyon barna a bőröm, de végülis fal fehér sem vagyok, viszont ilyen meleg napsütéses időben 2 perc alatt lebarnulok. Nem ám kissé pirultra hanem szép barnára. A karomat általában éri nap, de ha leveszem a pólót, látni a különbséget hogy mennyire lebarnultam. Napközben jövök megyek kocsival, víz-gáz szerelő vagyok, mondhatni szétsülök vezetés közben. Pár nap alatt úgy leégtem hogy szerintem ettől már csak barnább leszek nyár végéig. Sose napvédőztem magam.


A szexiség vonalat nem tartom valószínűnek esetemben, mert saját magamnak sem jön be a lebarnult bőr.


30/F


2019. jún. 13. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Véleményem szerint, mindenképp érdemes, minimum 20 faktoros védőkrémet / naptejet használnod, ha ennyire könnyen barnul a bőröd. (De ha csak 30-ashoz jutsz, az sem baj.)

Ha sosem használsz védelmet, az csak a későbbiekben mutatkozik meg. A sokszori leégés is összeadódik életünk folyamán, és jóval később okoz végleges elváltozásokat.

2019. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! :)
2019. jún. 13. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Most olvastam egy hosszú cikket arról, hogy a bőrrákot a naptejek okozzák.

Természetesen a leégést el kell kerülni, de nem vegyszerekkel.

2019. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pfff, akkor így is úgy is bőrrák lehetséges az én esetemben, mivel sokat vezetek és éget a nap. Plusz napközben is elég sokat a napon vagyok. Hosszú ujjú ing és nadrág ill. kalap esetleg védené a bőröm valamennyire.
2019. jún. 16. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!