Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Főgáz diktálás. Kevesebbet...

Főgáz diktálás. Kevesebbet diktáltam mint a tényleges fogyasztás?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem nálunk Januárban olvass a főgáz havi diktálásban vagyok az utolsó téli hónapokban kevesebbet diktáltam mint a tényleges fogyasztás. Ugy voltam vele hogy a következő leolvasásig szépen lassam rendezem. De ma leolvasták az órát. Valóban ezt nem veszik figyelembe csak a januári leolvasáskor? Vagy így már annyit kell diktálnom a következő hónapban ami a valós fogyasztás?
2019. jún. 20. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is havonta diktálom, az elszámoló számlán részszámlaként van feltüntetve. Most egybe kell kiköhögni, sajnos így jártál. Mostantól meg ne variálj, azt az állást küld el ami valós.
2019. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamennyit trükközni (hiszen nem kötelező otthon lenned, és akkor mehet takaréklángon a fűtés akár egész hónapban), de a következő leolvasás után be kell fizetni az addig elfogyasztott gázmennyiséget. Ezt érdemes előre bekalkulálni.
2019. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A most leolvasottól kisebb mérőállás csak úgy lehetne, ha a számláló a mostani leolvasás után eljutott volna 99999-ig, aztán 00000 következett volna, és onnan a most leolvasottól kisebb értékig. Így közel 100-ezer m³ lenne a fogyasztás, nyílván jelezné a rendszerük és nem állítanának ki ilyen számlát. Megelőző átlagos fogyasztásról állítanának ki számlát, és újra kiküldenék a leolvasót, hogy tisztázzák: téves bediktálás történt, vagy meghibásodás.

Nem kizárt, hogy most is azért küldték ki a leolvasót, mert az előző év (évek) alapján, adott mértéket meghaladóan alacsonyabb volt a bediktálásod szerinti fogyasztás. Persze, ez lehetne valós is. Pl. nálunk a múlt nyáron üzembe helyezett kondenzációs kazán számottevően kevesebbet fogyaszt, mint az elődje, de erről tudnak, hiszen be lett jelentve engedélyeztetésre. Az is lehetne, hogy áttértünk volna alapvetően más fűtési módra, pl. vegyes tüzelésű kazánra és a gázkazán csak kisegítő fűtést adna, és melegvizet állítana elő. Nyílván jönnének ellenőrző leolvasásra, netán ellenőrzésre is, hogy nem lopjuk-e a gázt.

Persze, nálunk ez akkor lenne, ha a bediktálást választottuk volna. Az a helyzet, hogy mi nem a havi bediktálást választottuk, hanem az évi egyszeri leolvasás melletti havi átlagszámlás fizetést. Igaz, hogy így nyáron is magasabb a havi részszámla, de télen csak a fele a valós fogyasztásnak. Így, télen sem megerőltető a havi számlát fizetni.

2019. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilván ha küldik az elszámoló számlát rendezem. Őket csak az érdekli hogy befizetem a leolvasáskori fogyasztást hogy mikor volt a fogyasztás az már nem? Nem csak nekem olvasták le ha nem az egész kisvárosba állítólag többször olvassak egy évben.
2019. jún. 21. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán, FŐGÁZ? A FŐGÁZ 2017. november 6-ával megszűnt, utódja az NKM Földgázszolgáltató Zrt. (NKM: Nemzeti Közművek.)
2019. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat igen valóban már nem főgáz.
2019. jún. 22. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudsz most már alacsonyabb mérőállást diktálni, nem fogadja be a rendszer, mert érzékeli az ellenőrző leolvasás eredményét. Legközelebb a valós mérőállást diktáld be.


Egy NKM dolgozó.

2019. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!