Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet beküldeni egy...

Hogy lehet beküldeni egy iromány, egy kiadónak?

Figyelt kérdés

Van egy Wattpad storym, amit szeretnék, ha könyvként is megjelenne. Még nincs kész, de ha kész lesz a történet, szeretném be küldeni.

Azt szeretném kérdezni hogy hogy kéne beküldeni? Saját kézzel írott változatot, vagy ezt hogy? Valakie tudná nekem írni az egész menetét?

A válaszokat előre is köszönöm. 😊



2019. jún. 30. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel a helyesírásképességgel senki nem fog kiadni tőled semmit.
2019. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kiadó vezető munkatársa vagyok. Sajnos csatlakoznom kell ez első válaszhoz. Rossz a helyesírásod.

Technikai dolgokra vagy kíváncsi inkább, vagy a kiadás menetére.

Kezdem a technikaival.

A „kézirat” már jó ideje nem kézzel írott szöveg, hanem gépelt, újabban pedig számítógépes digitális adat.

Word, vagy azzal kompatibilis állományt kérünk, és normálisan beírva.

Gyakran találkozunk olyannal, amelyben a szerző megformázta az anyagot. Teljesen felesleges.

Úgy legyen beírva, hogy címsorok előtt két üres sort hagysz, utána egyet. Entert csak a bekezdések végén ütsz.

Ne csináld azt, amit sokan megtesznek, hogy a sorok vége felé tabulátorjeleket, szóközöket ütnek be, hogy új sorban folytatódjon a szöveg. Ezzel csak munkát csinál nekünk.

Bőven lehetne még mit írni, de most ennyi legyen elég.


Ami a többi dolgot illeti: Nem fogsz olyan könyvkiadót találni, amelyik megveszi a könyved. Azaz beküldöd, elolvassák, és azt mondják jó, kiadjuk, ennyit ér nekünk. Ha megfelelő ennyit ér nekünk, tessék, itt van a pénz.

Amennyiben első olvasásra várhatóan nagyon nagy siker lesz, akkor talán valamennyivel beszállnak, de a nyereségen is osztozni fogtok. Ennek a valószínűsége semmi. Ismeretlen szerző első próbálkozása ritkán kasszasiker.

Amire esélyed lehet: magánkiadásban jelenteted meg, azaz a kiadó csak gondozza a könyvet (kéziratgondozás, tördelés, borítótervezés stb.), de minden költséget neked kell állnod, és egy jelentős részét előre ki kell fizetned.

Amikor elkészültek a kinyomtatott példányok, akkor pedig a maradék összeget is ki kell csengetned.

Az értékesítés történhet úgy is, hogy megoldod magad.

Bolti értékesítés esetén – ha befogadják –, akkor bizományosi értékesítésre számíthatsz. Azaz a könyvesbolt (vagy hálózat) csak az eladott példányok után fizet. A jutalék jellemzően 30-40%. Egy 10 000 forintos könyvből kapsz 6-7 ezer forintot. Ez nem tiszta haszon, mert az előállításért már jó sok pénzt kifizettél. A tiszta nyereséged egy ilyen áron eladott könyv esetében max. néhány száz forint.

Mivel már publikált írásról van szó, saját kiadásként egyetlen kiadó sem fog foglalkozni vele.

2019. júl. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy voltak hibák a kérdésben. Autocorrect...

Csak azért kérdezem, mert ismerek egy lányt, aki szintén egy Wattpad storyt küldött el az Underground kiadónak akik kiadták könyv formájában is az irományát. Gondoltam, hogy ha jól megírom az én történetem, akkor talán nekem is sikerem lesz. Úgy voltam vele, hogy próba szerencse, nem veszitek vele.

2019. júl. 1. 22:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem erre az Underground kiadóra. Nem hagyományos, hanem ez egy magánkiadó, ami azt jelenti, hogy te fizetsz nekik, hogy kiadják a könyvedet és nem fordítva.
2019. júl. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!