Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ez a honlap anonim? Akkor...

Ez a honlap anonim? Akkor miért van egyre több válasz aláírva?

Figyelt kérdés

"Mivel honlapunk anoním, olyan kérdést ne írj ki, aminek a név nélküliség miatt értelme nincs!"


Engem roppant mód zavar, hogy a kérdésekre adott válaszok egyre több helyen vannak aláírva. Ez nem fórum, nem cset, nem arról szól, hogy egyik-másik személy hogy aktivizálja magát, és milyen véleményt alakított ki.

Ez arról szól, hogy a kérdésre jön egy válasz, és senkit nem érdekel, hogy az x vagy y adta.

Az a műfaj tudástár, fórum vagy bármi más. EZ NEM AZ.

Ha a moderáció hagyja azt, hogy ez elfajuljon, az eredeti szerepköre elveszik az oldalnak.


Eddig csak egy-egy válasz volt aláírva, most pedig már egyre több, és egyre több és egyre több. Akár ki is írhatná az oldalmotor minden válaszhoz a válaszoló nickjét, nem? Ne már.


2008. nov. 19. 22:15
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%
Engem is idegesít ha odaírják. Petranova a legjobban
2008. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
60%

Egy másik kérdés is foglalkozik ezzel, hogy most aláírjuk vagy ne...Ott valaki nagyon megragadta a lényeget.

"Látom Petranova megosztja az embereket. Sztem a férfiak többség kedveli, mert igazi nő lehet, aki nagyon nyitott, értelmes szexuális téren (és mi azt nagyon is szeretjük:)), a nők egyik fele is kedveli, mert örülnek, hogy valaki hasznos tanácsokat ad nekik, a másik fele sztem meg piszkos féltékeny, hogy egy (úgy rémlik) 21 éves fiatal lánynak ennyire jó párkapcsolata, és szexuális élete van."

Ezt én is tökre így gondolom. Jó hallani, hogy sok embernek már tudod segíteni. És bevallom én már 40 körül járok, a férjemmel 17 éve együtt vagyunk, és jó kis tanácsokat kaptam Petranovától.

Aki utálja, az inkább féltékeny.

2008. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
73%
Én abszolut nem vagyok féltékeny Petranovára! Ugyan mi okom lenne rá? De idegesít, mert nem azért járok erre az oldalra hogy az ő életéről mindent tudjak, mert egyáltalán nem vagyok rá kiváncsi. De már lassan azt is tudom mit csinál kedden reggel :S
2008. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
31%
Ha valaki "látszólag" aláírja a nevét,az nem biztos,hogy őt takarja.Másrészről: annak ellenére,hogy anonim az oldal értékelem azokat akik merik vállalni a nevüket.Szijné Boros Melinda
2008. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
52%
Én is "jó kis csaj" vagyok, aki nyitott szexuális téren, nagyon jó, hosszú ideje tartó párkapcsolattal, mégis idegesít Petranova majomkodása. Úgy érzem, nem feltétlen a segítő szándék vezérli, inkább a feltűnősködés, hogy mindenki lássa, hogy ő milyen boldog, milyen tökéletes, ezért mennyi mindenben tud segíteni, és hogy ő ennél fogva mennyire fontos az emberek számára. És úgy érzem, ha az ő párkapcsolata nem lenne rendben, akkor is ezt sugározná az emberek felé, hogy megmaradjon ebben a címében. Semmi bajom a válaszaival, de engem ez a feltűnősködés idegesít. De nem akarom bántani ezzel, mert általában okos dolgokat ír, csak ha már szóbakerült, hát ez a véleményem.
2008. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

pici cutte vagyok (de lehet, hogy Petranova), és nekem sem tetszik, hogy egyesek "feltünősködni" szeretnének. Más fórumokkal pont ez a bajom, hogy egy idő után már nem a komment tartalmát olvassák az olvtársak, hanem az író nickjét. És ha olyan ír be, aki átalánosan szimpi, akkor az mindegy mit ír, "éljen-éljen, egyetértünk!" lesz a válasz rá, ha meg egy negatív nick ír be valamit(ami esetleg épp akkor jó és hasznos) akkor is millió kritika és támadás lesz rá a válasz. Van egy-két olyan oldal is, ahol lehet névtelenül és regisztrálva is kommentelni. Na ott meg aztán egy névtelen kommentre ha valaki nem ért vele egyet, egyből az a sablon válasz jön, hogy "mit pofázol névtelenül?"


Szóval nekem emiatt nagyon megtetszett ez az oldal, hogy itt nincsenek nickek, így talán nem alakul ki az, hogy pluszt nyomok valakinek a 100. hozzászólására, csakmert az előző 99 hozzászólását valóban hasznosnak találtam. Illetve ha nincs megkülönböztető név, akkor talán nem fog senki senkit lepontozni sem, csak azért, mert az illető már írt pár hülyeséget. Mert ugye 99 hülyeség után is írhat valaki hasznosat.


Az mondjuk igaz, hogy így nehéz egymásra hivatkozni(1000. hozzászólónak üzenem, hogy...), de ezt talán könnyíthetnénk, ha legalább a hsz-ek sorszáma megjelenne. Másrészt viszont az oldal elvileg azt szeretné, ha, és itt most idéznék itt a kommentelő ablak feletti részből:

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


Szóval igazából kommentre hivatkozni nagyon ritkán kell, talán csak az eredeti kérdezőnek van erre "joga".


Persze most én is kb. fórumszinten válaszoltam, bocs :) Bár nekem ezzel nincs bajom, a nevesedéssel annál inkább... és hogy miért baj? Nem baj, ha TE egyedül aláírod. De miután mindenki aláírja csak én nem, akkor hogyan is maradok én névtelen? Én leszek a nagy névtelen a többiek szemében. Rögtön lehet tudni miket írtam én, hisz azok nem lesznek aláírva.


Úgyhogy most alá is írom gyoran. Én voltam pici cutte, azaz Petronava de lehet, hogy Petranova. Vagy nem.


(Ezt már tényleg csak megjegyzésnek: a válaszolások ideje is sokat elárulhat. Gondolom így hajnal 5-6 körül kevesen írogatnak, így jó eséllyel ezen időben született egyéb válaszok is engem terhelnek. Vagy Petranovat. Vagy pici cutte-t. Akik közül lehet, hogy valamelyik én vagyok.)



tényleges aláírás:

prof. Dr. Kyrso Bálint, szociológus, internetkutató

2008. nov. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!