Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jó, hogy nem látszanak a %-ok?

Jó, hogy nem látszanak a %-ok?

Figyelt kérdés
Jobb így, mert így anonimabb, vagy jobb volt, míg kiírta? Ha igen miért? Vagy semleges?
2020. máj. 13. 11:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
🤣 A pipa a képernyőn van, gépelni pedig kézzel, a billentyűzettel tudok.
2020. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
De ennyire nem látsz?? Szerintem a fekhasználók kb 0,2%-nak lehetnek ilyen problémái. Valahogy érthető, hogy nem hozzájuk igazodnak. Ha a komment küldésére rá tudsz kattintani, akkor 5 pipát is láthatod, hogy hol van.
2020. máj. 13. 14:50
 23/35 anonim ***** válasza:
Hagyjuk...😓
2020. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Bocs, nem láttam a korábbi kommentedet, hogy semennyire nem látsz. Ahhoz képest helyesen írsz.. Emojikat hogyan tudsz küldeni?
2020. máj. 13. 15:07
 25/35 anonim ***** válasza:

Semmi gond :)

Abban igazad van, hogy kis arányban használjuk mi vakok az oldalt, tehát egyértelmű, hogy nem hozzánk igazodnak. Nem is megreklamáltam, csak válaszoltam a kérdésedre.

Az emojikat felolvassa a képernyőolvasó. Látó számára követhetetlen, hogy mit tudunk felolvastatni és mit nem. Sokszor számunkra is kiszámíthatatlan. A felülettől függ, mi hogy van leprogramozva.

2020. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Ha valaki vak, hogyan tud rákattintani a válasz küldésére, jó helyre navigálni az egérrel, új oldalra lépni, stb?

Én ezt komolyan nem tudom elképzelni.

Azt sejtettem, meg írtátok is, hogy a gép felolvassa. De minden apró vackot? Mert ha arra gondolok, hogy néha egy honlapról ki akarok másolni valamit, amin több hasábban vannak a dolgok, akkor másol mindent mindenhova, reklámmal, mindennel együtt. Szóval nem tudom, hogyan lép oda valaki, hogy megnézze a saját kérdéseit, a megválaszolt kérdéseit, mert egy felolvasás önmagában nem elég, hogy az itt éppen kattintható 50 dologból kiválassza, hogy mire akar kattintani. Ahhoz navigálni kell, amit szerintem szóval nem lehet.

2020. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
A képernyőolvasó nem csak olvas, hanem rengeteg féle navigációs lehetőséget is ad. Persze billentyűzettel. Lehet linkekre, szerkesztő mezőkre, címsorokra, gombokra...ugrani. Meg persze nyilakkal csak simán olvasni..és ez csak egy nagyon apró töredéke a lehetőségeknek.
2020. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

26/ Számomra is elképzelhetetlen. No meg a helyesírás. Nekem muszáj ellenőriznem, mert mindig félrepötyögök, de ő hogyan tudja ellenőrizni??:OO

Nem akarok előítéletes lenni, de az írása alapján nem tudom úgy elképzelni, mint egy vak embert.

2020. máj. 13. 15:45
 29/35 anonim ***** válasza:

Kérdező, tőlem is megkérdezheted ám, itt vagyok. :D

Vissza lehet olvastatni amit leírtam.

Hogy nem tudsz vakként elképzelni, azt csak kösz :D

2020. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Szívesen, csodállak, ha tényleg vak vagy.:)
2020. máj. 13. 16:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!