Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha kérdéseket, válaszokat ok...

Ha kérdéseket, válaszokat ok nélkül törölnek, az milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés

Ugyebár, ha mi felhasználók megszegjük az oldal szabályait, akkor törlik a kérdésünket/válaszunkat, ha többször is előfordul ilyesmi, akkor a profilunkat is. Ez tiszta sor. De mi van, ha úgy törlik a kérdést, választ, hogy nem szegett szabályt? Csak mert mostanában úgy érzem, hogy rám szálltak a cenzorok.

Nemrég azért törölték az egyik kérdésem, mert szerintük már egyszer feltettem. Csakhogy valójában az történt, hogy ugyanabban a stílusban tettem fel a kérdést, és ugyanúgy a lányokat céloztam meg, ergo a kérdések első 5 szava megegyezett. De attól még rohadtul nem ugyanazt kérdeztem. De jó, mindenki követhet el hibát, csak hogy én így akkor 6 óráig nem tudok kérdést feltenni, szóval duplán szívok más lustasága, hanyagsága miatt. Aztán megint törlésre került egy kérdésem, feltehetőleg azért, mert szerepelt benne a cigány szó. De nem volt rasszista, csak érdekelt, hogy más hogy reagálta volna le a helyzetet, amit én átéltem aznap.

Most meg szembe jön egy kérdés borzalmas helyesírással, de ez még nem minden, mert a csaj (k-pop bandáról kérdezett, szóval gondolom, hogy csaj volt), fogalmazni sem tudott. Simán jelenthettem volna a kérdést, mert ugyebár "A kérdés helyesírásilag kifogásolható (olvashatatlan)", de nem, ehelyett leírtam, hogy tanuljon meg írni, és után tegye fel újra a kérdést, szóval semmi sértőt nem írtam. Erre az én válaszom törlik. Ez jól van így? Őket kiellenőrzi? Csak mert a rendőrségnek is van belső ellenőrzése.



2020. jún. 20. 16:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%
Attól még, hogy te nem látsz belőle semmit, lehet hogy szegény modikhoz beszoktak kopogni a fekete szemüvegesek....
2020. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor lehet nekik írni, és ha szerencséd van (olyan hangulatban vannak, vagy másik ember kapja meg az írásod), akkor kijavíthatják.

Ha nem javítják ki, akkor I.J.


Amúgy a tendencia az, hogy ha ilyen borzalmas helyesírást rendbe teszel, és ez bárkinek is szemet szúr, akkor törlik a válaszod, és kész.

2020. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan következményekkel jár, mint ha okkal törölnék. Egyébként a politika rovatban elég sűrűn törlik a szabályzatba nem ütköző, de nem liberális nézetekről árulkodó kérdéseket/válaszokat.
2020. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Lásd itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1055..

Látod a válaszom?

Nem, mert kitörölték.

Azt írtam, hogy jogi kérdést a jog kategóriába kéne tenni.

Szerinted ez szabálytalan?


Következménye?

1: pontlevonás.

2: ha még néhány ilyet csinálok, kitiltanak.

2020. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

A moderálás sosem lesz objektív...


A példáidról egyébként:

- azt, hogy már egyszer kiírtad a kérdést de teljesen más jelentést gondoltál azt spec. nem tudom, lehetett szerencsétlen véletlen is, jó volna tudni, hogyan volt megfogalmazva a törölt kérdés, és hogyan a másik, amihez elvileg hasonlított

- a C-betűs szóról: a szabályzat szerint: "Tilos személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt), továbbá mások becsületére, jó hírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan. Tilos olyan tartalmat elhelyezni, amely gyűlöletkeltésre bármilyen formában alkalmas." Itt az idézet utolsó mondata a lényeges, illetve a ZAVARHATJA szó és a faji/nemzetiségi hovatartozás. Ennek jogos volt a törlése, ha lényeges a kérdés, akkor legközelebb kultúráltabban, kevésbé indiszkrét szóval fejezd ki.

- a válaszos/helyesírásos probléma: előfordulhat, hogy ahogy leírtad, hogy tanuljon meg írni, azt kötekedésnek/provokálásnak/sértegetésnek értékelték, mintha azért írtad volna, hogy jól lecseszd és akkor azért törölték. Ez a tippem. Legközelebb valóban használt a helyesírás kifogásolható jelentést, át tudják javítani.



Egyébként egy hasonló ami eszembe jut: nem GYK-s példa, pár napja az egyik facebookos "XY városban láttam" csoportban töröltek egy posztot - egy kisebb közlekedési balesetről volt szó, egy kép volt róla, meg annyi volt a bejegyzés közölnivalója, hogy ez történt és aki arra jár figyeljen - majd a szerző feltette, hogy mi volt a gond a bejegyzéssel, hogy törölték.

Az admin válasza a következő volt: "túl sokan jelentették"

Tehát nem olyasmi indoklás, hogy pl. nem csoportba illő volt, valamilyen szabályt/jogot sértett, hanem Túl sokan jelentették. Szóval értitek...

2020. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"túl sokan jelentették"

Ez gyakran van.

Sajnos egy troll, ha 8 névvel regisztrál, simán megteheti ezt.

Nem őt fogják ilyenkor törölni, hanem azt, akit megtámad.

Az üzemeltetők nem tudnak, de szerintem nem is akarnak foglalkozni ezzel a problémával... sőt: megkockáztatom, hogy ilyenkor a törlés automatikus, tehát gép törli, és ember nem is olvassa el, mert akkor nem törölné.

2020. jún. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Amúgy a tendencia az, hogy ha ilyen borzalmas helyesírást rendbe teszel, és ez bárkinek is szemet szúr, akkor törlik a válaszod, és kész."


De miért?

2020. jún. 21. 18:38
 8/23 A kérdező kommentje:

5


Az történt velem a minap, hogy egy c betűs "úr" csakúgy a hátamhoz ért az utcán. Engem nagyon meglepett, nem tudtam hirtelen mit reagálni, inkább csak odébb álltam. Kíváncsi voltam, hogy más hogy reagálta volna le a szituációt. Miért hagytam volna ki a kérdésből, hogy c betűs volt a fickó? Magyar ember ilyet nem tesz. Nyilván ki akart zsebelni, de ezt nem írtam a kérdésbe.

Pontosan így szólt a kérdés: "Hogyan reagálnátok arra, ha egy cigány az utcán csakúgy hozzá érne a hátatokhoz?" Ebbe mi nem kulturált?

2020. jún. 21. 18:44
 9/23 anonim ***** válasza:

"De miért?"

Szerintem azért, mert itt a törzsközönséget akarják elsősorban kiszolgálni.

Ott pedig alap hozzáállás az, hogy a helyesírás egy fölösleges nyűg, és aki ezzel foglalkozik, az stréber.

A strébereket pedig ütni kell!


Miből látszik ez?

Abból, hogy önmagában nem büntetik ezeket. Sem a jó helyesírást, sem az igényt a helyes fogalmazásra.

Csak akkor, ha elég sokan jelentik.

Ebben az esetben a törzsközönségnek a jó közérzetét akarják megőrizni. Lásd: fent.

2020. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer feltettem egy kérdést a külföldön élőkre irígykedőkről, akik itt az oldalon támadják őket, beszólogatnak nekik, szó szerint idéztem tőlük. Törölték, mert trágár. Újrafogalmaztam, feltettem újra, erre megint törtlik, mert hogy ezt már egyszer megkérdeztem. Zagyva, szervezetlen rendszer ez.
2020. jún. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!