Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Adminok, nem lehetne ezt a...

Adminok, nem lehetne ezt a szabályt eltörölni?

Figyelt kérdés

"Tudnátok ilyesmi termékeket ajánlani?"

"Ismertek ehhez hasonló....?"

"Tudtok ezt v azt..?"


Kérdések, amik általában konkrétumok listázására irányulnak.

De a GYIK nem engedi, hogy egyes vagy többesszám másodiks zemélyben forduljunk a közösséghez, hivatkozván arra, hogy ez inkább egy fórumra való, nem kérdés.

Ennek mi értelme?


Pl a "tudnátok ajánlani ilyen terméket?" kérdéssel mi a gond? A Kérdező leírja azt amit kb keres, a válaszolók hoznak rá konkrét termékeket, így a Kérdező el tud indulni egy úton.

Ehelyett felteheti tökölhet azzal, hogy feltegye ak érdését valami egyéb megfogalmazásban. A kérdést ígyis-úgyis fel fogja tenni, max valami hasonlóan béna megfogalmazásban, hgoy "ehhez hasonló termékek? többi a leírásban" vagy "Van ehhez hasonló termék?" (<-- eldöntendő krédés, teljesen rossz, nem igen/nem választ vár a kérdező).


Szóval mi a célja ennek a korlátozásnak?


Aki nem tudná, a hibaüzenet teljes szövege:

"A gyakorikerdesek.hu nem csevegős oldal, ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben! Ha olyan a problémád, fogalmazd meg egyes szám első személyben, ha pedig általánosságban szeretnél tudni valamit, általánosságban kérdezz! Ha csak ebben a formában tudod megkérdezni, amit szeretnél, akkor ne írd ki kérdésed, mert ez inkább egy fórumoldalra passzol, nem ide!"



#gyik #ragozás #többes szám #második személy
2021. márc. 19. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igazad van csak amr nem akartam negyedjére is irni Mit Ajánlasz... E/1-ben mindig :D
2021. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"MIt ajnálasz" meg egyes szám másodiks zemély, azaz szintén "tiltott":D Az a gond, hogy ha az olvasót/olvasókat szólítod meg, akkor egyszerűen nem jön szóba más:D Olyan még sem írhatok, hogy "Mit ajánl az olvasó?":D


10-es, én ezt értem, de... szóval.. adott a szituáció:

Kérdező: "Ajánlanátok jó sci-fi sorozatokat?"

Válaszoló: "Igen"


Őszintén, a kettő közül melyik a gyökér?:D

Aki ilyen választ ad, az akkor sem fog rendes választ adni, ha máshogy teszi fel a kérdező a kérdést, mert egyszerűen nem célja válaszolni.

Viszont a nyelv egyszerűen ezt diktálja ilyen helyzetben.

Maga a tiltás meg szintén rosszul van szövegezve, hisz ahogy írtam, a "milyen sci-fi sorozatot ajánlasz?" kérdés ugyanúgy E/2-ben van.

Ráaádásul a csodás válaszolónk 99% hogy ráírja, hogy "semmilyet". Nem vagyunk előrébb:D

2021. márc. 19. 22:01
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyszeruen de lényegretörően kérdező haverom! Jó sci-fi sorozatok?

-és írjak :D

Merci vagy Bmw

Tyúk vagy a tojás?

Te vagy idiota vagy én?

Nem kell ele illedelmeskefni h ajanlanal Mit ajánlasz stb okes?


11 voltam és a többi így gondolkodj ;) majd raerzer az ízére ;)

2021. márc. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Én csak azt mondom, hogy ha van olyan válaszoló aki az "ajánlanátok...?" kérésre azt írja, hogy "igen" vagy "nem", az direkt hülye választ akar adni, nem pedig a kérdésre segítő jelleggel válaszolni. Ugye ezt hívják trollnak.

Innentől kezdve tökmindegy hogy írsz ki egy kérdést, a troll troll marad.

"Jó sci-fi sorozat?" - "nem, szerintem rossz"


Azaz ezt úgyse tudjuk elkerülni. Akkor meg használhatnánk a nyelvünket úgy,a hogy van.

És a trollokat kéne kibszni:D

2021. márc. 20. 14:01
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Na igen. Ezek egyértelműen trollok, és az oldal még azt várja, hogy hozzájuk igazodjunk a kérdésinkben, ahelyett, hogy kitalálnának valami praktikus módszert az irtásukra. Amúgy meg aki trollkodni akar, az így is úgy is trollkodni fog, ahogy a kérdező írja.

Mondjuk, hogy kíváncsi vagyok arra, hogy létezik-e egy bizonyos típusú film, amiben bizonyos dolog történik, mert még soha nem láttam ilyet, nem is hallottam róla. Akkor logikus, hogy úgy teszem fel a kérdést, hogy "Létezik-e olyan film, amiben xy történik?". Erre ugye jönnek a "Létezik."-válasszal hülyéskedők. Ezt már másutt is felvetettem amúgy, ott volt aki avval jött, hogy úgy kell kérdezni, hogy "Melyik az a film, ahol xy történik?". Ez marhaság, mert mi van, ha esetleg nem létezik olyan film? Akkor hogy kérdezhetném azt, hogy melyik az? Tudni akarom, hogy létezik-e, és ha igen, akkor ajánlásokat szeretnék. Van, hogy ez bele van írva a kiegészítésbe, de akkor is ugyanúgy jönnek a trollkodók.

Meg ez az eldöntendő kérdésnek kategorizálás is sült marhaság. Hiszen miért tennék fel kérdést olyan filmről, amit nem kívánok megnézni? Tehát mondjuk felteszem, hogy "Létezik-e olyan film, amiben leszbikusok tankkal lőnek kardfogú tigrisekre?". Ebből egyesek komolyan arra asszociálnak, hogy pusztán csak tudni akarom, hogy vannak-e ilyen filmek, de amúgy nem szándékozom megnézni őket, címeket sem kérek? Mert ha igen, az elég erős dilettanizmusra utal. Az ilyenek a vécét le tudják egyáltalán húzni maguk után?

2021. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Huh, kicsit most megnyugodtam, hogy nem vagoyk egyedül a problémámmal:D


Egyébként az ilyen típusú trollok ellen szerintem egyszerű lenne a fellépés. Van egy olyan jelentési gomb, hogy "a válaszoló nem a kérdésre válaszol". Persze, ha szörszálhasogatóan nézzük a kérdést, akkor a korábban említett "ajánlanátok..?" kérdésre az igen vagy a nem válasz, de egyetemes (nemzetközi) megegyezés alapján ez a kérdés egy felszólítás, hogy "ajánlj kérlek!". Innentől kezdve viszont az igen/nem nem minősül válasznak.

Nyilván ez munka a moderátoroknak, hisz el kell olvasniuk a kérdést és a választ, és aztán küzdhetnek a trollok "dehát a kérdésre válaszoltam" felháborodásával...

... De így meg a nem-trolloknak van problémájuk az elszart kérdezhetőség miatt.

És őszintén, az szerintem sokkal kevésbé minőséggjelző, ha egy troll balhézik, mintha egy normális felhasználást próbáló felhasználó.

2021. márc. 25. 22:11
 17/18 anonim ***** válasza:

16: Nem, sajnos nincs ilyen gomb. Vagy az "A válaszadó értelmetlen dolgokat ír"-ra gondolsz? Az ugye mindig a moderátor kedvétől függ, hogy egyetért-e a jelentés indokával. Amit észrevettem, hogy amióta múlt nyáron megújult az oldal designe-ja, mintha kevesebbet törölnének, elég gyakran bentmaradnak egyértelmű trollkérdések és provokatív kommentek is.


Én ezt egész szabályt, hogy így meg úgy fogalmazva tegyük fel a kérdést, mert hogy az egyszám jegyből álló intelligenciahányadosúaknak nem lesz egyértelmű, hogy mit akarok tudni, egy röhejes, trollokat kiszolgáló hülyeségnek tartom. Komolyan mondom, ennél már semmivel lenne nevetségesebb, hogy ha teszem azt kitalálnák, hogy a mennyiségre és időre vonatkozó kérdésben kerüljük a "hány"-szót, mert hogy abból sokan az öklendezésre asszociálnak, így aki például a "Hány órába telik xy dolog?/Hány kilót nyom egy xy??"-típusú kérdésre azt feleli, hogy az órák és a súlyok nem tudnak hányni, az nem minősül trollnak.

Szerintem az ember már általános iskola alsó tagozatában megtanulja, hogy legyen következetes, és ne játssza direkt a hülyét azért, hogy a másikat hergelje. Ha például nekem alsós koromban odajött valaki az utcán, hogy "Ne haragudj, az xy utcát/teret keresem." valahogy már kapásból levágtam, hogy az illető útbaigazítást kér, eszembe nem jutott volna azt felelni, hogy "Nem haragszom, keresse!". Persze az utóbbi években valahogy azt veszem érszre úgy általában, hogy a dilinyósság egyre tolerálandóbb, a normálisság pedig egyre megvetendőbb.

2021. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Bszki, tényleg nincs ilyen jelentési opció... régen mintha lett volna.. gondolom nem véletlen vették ki. (ha nem volt akk sry:D)


"nem haragszom, keresse" igen, ez klasszikus:D és jól tükrözi a problémát. :/

2021. márc. 26. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!