Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Egy ilyen kérdést törölnének...

Egy ilyen kérdést törölnének a moderátorok?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy az ismerkedés kategóriába kiírok egy kérdést, amiben egy játékra invitálom a válaszolókat. A játék egy ilyen online Alszik a város lenne. Én lennék a játékmester és minden válaszoló kapna egy szerepet (civil; orvos; nyomozó; maffiózó; stb.). Minden játékosnak privátban küldeném ki a szerepét (amit véletlenszerűen sorsolok ki). Az éjszakai szakaszban, akinek van képessége, az privátban megírja nekem, hogy kin használja, én pedig visszaírok, ha a képességének van eredménye (pl. a nyomozó ír nekem, hogy Aladárt akarja lecsekkolni, én pedig visszaírok neki, hogy Aladár ártatlannak tűnik). Éjszaka senki nem írhat választ. Aztán én leírom, hogy kik haltak meg az éjjel, majd kezdődhet a nap. A nappali szakaszban a játékosok küldhetnek nyilvános válaszokat, amikben megoszthatják az eredményeiket, illetve, hogy kire gyanakszanak. Lenne szavazás is, ahol, ha valakire a még élő játékosok közül elegen szavaznak, akkor mondania kell egy védőbeszédet. Aztán újra szavaznak a sorsáról, és ha többen mondják azt, hogy bűnös, mint azt, hogy ártatlan, akkor a felszavazott játékos meghal és vége a napnak. Nyilván nem muszáj minden nap lincselni. Továbbá bármely két játékos írhat egymásnak privát üzenetet. Ha valaki meghal, az kiesik a játékból és nem írhat nyilvános választ, továbbá nem kommunikálhat a még élő játékosokkal.

Ez lenne az alapkoncepció. Igazából nincs ezzel konkrét célom, csak már unom az egész karanténosdit, aztán így legalább történik valami. Meg persze az is lehet, hogy a játékosok között kialakulhatnak barátságok, vagy nem tudom. De legalábbis jól éreznénk magunkat.

Igen, tudom, hogy vannak ilyen online játékok (ezt az ötletet is a Town of Salem inspirálta), de sokan ezeket nem ismerik. Meg amúgy lehet meglenne ennek egy hangulata. Azt is tudom, hogy sokan hajlamosak lennének csalni, amit nehéz ellenőrizni.

Szóval ti mit gondoltok? Tetszene nektek ez az ötlet? És működne is? Ja és tolerálnák a moderátorok?



2021. márc. 20. 12:21
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10 Lehet valami abban, amit mondasz. De ebben a játékban kell valaki, aki koordinálja a folyamatokat. Nem tudom játszottál -e már ilyet a valóságban, de ott is ugyanígy működik a játék. Van egy mindent tudó mesélő, aki kiosztja a szerepeket és akkor mondogatja, hogy "felkel a gyilkos", "felkel az orvos" stb.

Igazából itt talán még szabadabb is kicsit ez a játék, mert bármely két élő játékos válthat egymással privát üzeneteket. A maffia akár egy saját csoportot is csinálhat magának. Ez élőben azért nehézkes lenne.

Egyébként, ha megvizsgálod egy játékos szemszögéből a dolgot, akkor ő azt látja, hogy mondjuk ő lett a nyomozó. Éjszakánként megvizsgál valakit. Első este megírja a játékmesternek privátba, hogy lecsekkolja Győzőt. A játékmester az éjszaka végén válaszol, hogy Győző ártatlannak tűnik. A nyomozó ezen felbátorodva elképzelhető, hogy ír egy privátot Győzőnek, amiben felfedi magát, hogy ő a nyomozó és ártatlannak látja, tehát megbízik benne. Győző mondjuk hisz neki, annyira hisz neki, hogy elmondja, ő pedig az orvos. Ezután megegyeznek, hogy innentől fogva Győző minden este a nyomozót fogja gyógyítani. Erről a privát beszélgetésről én nem is tudok. Azért ez eléggé interaktív.

Vagy másik példa: Döncike a maffiózó szerepet kapja. A szerepének leírásához pedig mellékelem még neki a teljes maffiát. Valahogy így: „Döncike: maffiózó; Evelin: maffiózó; Ciprián: hamisító; Gregorio: ügynök”. Nyilvánvalóan, ha nyerni akarnak, akkor kénytelenek lesznek felvenni egymással a kapcsolatot. Először privátban, utána pedig létrehozhatnak valami csoportot, ahol tudnak élőben is csetelni egymással. Aztán együtt kidolgozzák a taktikát. Én ebből sem látok semmit.

Amúgy pedig minden játékos ír nyilvános üzeneteket, szavaznak egymásra, ha valakire elég szavazat jön, akkor csak annyit mondok, hogy most neki védőbeszédet kell mondania. De amúgy én csak a tényeket mondom el (ki halt meg, kinek mi a szerepe), magába a játékba nem avatkozok be. A játékosok elsősorban egymással kommunikálnak és nem velem. Én csak a keretet adom.

Bár ettől függetlenül én nagyon szeretek ebben a mindentudó mesélő szerepben lenni. Kicsit tényleg olyan, mintha bábok lennének a sakktáblámon :D. De szerintem ha jól van megszervezve, akkor ők is és én is jól szórakoznánk.

2021. márc. 24. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!