Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A magánban trágárkodókat is...

A magánban trágárkodókat is törlik a moderátorok?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy én letilthatom, hogy engem ne zaklasson (le is tiltom, nyilván), de másokat meg simán zaklathat?... Illetve ha valaki magánban megírja, hogy még nincs is 16 éves, akkor is törölhetik, vagy amit magánban ír, az nem számít?

2022. márc. 11. 21:47
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

30. vagyok.

Egyébként, hogy a kérdésre szorosan is válaszoljak: Nem, nem nézik a privátokat, hisz ettől privát.


Max. képernyőképpel mellékelt e-mail, amit már előttem is írtak.

2022. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

"Miért baj neked, hogy 16 alatti? ... Azzal mi bajod van, ha valaki szitkozódik? Fogod és tiltod. Ezt mindenki meg tudja tenni."


Kivéve pl. pont azt, aki 16 alatti... Mert mondjuk túlságosan a szívére vesz egy-egy olyan beszólást, amire egy 16-on túli rá tud legyinteni. Pont ez a bajom azzal, ha valaki 16 alatti - meg azzal, ha valaki szitkozódik. Nem viccből van kitalálva a korhatár, de az olyan hozzáállás miatt, mint a tied is, folyamatosan túl sokan vannak itt 16 év alattiak is.


"miért kellene törölni és tiltani az egész oldalról?"

Pl. amiatt az apró kis semmiség miatt, hogy a szabályzat tiltja. Nem elég?

2022. ápr. 12. 22:09
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

#32.

Mi vagy te? Jól értem, hogy te jobban tudod az oldal helyes működését, mint a moderátorok? :-D


Én személy szerint azzal foglalkozom, hogy velem mi van. Tudom tiltani. Ezt más is meg tudja tenni. Azzal, hogy 16 alatti nem árt senkinek. Akit meg zavar és nem tiltja, az vessen magára.


Egy 14 vagy 15 évest sem visel meg jobban egy-egy fantom, névtelen hülye innen, mint egy 16 évest. Ez nevetséges indok. Ennyi erővel a 16 éveseket is ki kellene tiltani. Sőt, nem is csak innét, hanem az egész netről. Mondjuk egy 8-10 évesnek valóbban nem való az internet.

2022. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
79%
#33 Törvény vonatkozik rá, hogy 16 év alatt tilos regisztrálni... Nem csak a Gyakorinál van így!
2022. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

#34.

A Facebookra is simán lehet. 13 éves kor a határ.

2022. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

"te jobban tudod az oldal helyes működését, mint a moderátorok?"

Nem jobban tudom, hanem időnként talán jobban látom, hogy mi van, mert nekik nem mindig van rá elég kapacitásuk, hogy észrevegyék, én meg épp itt vagyok.


"Én személy szerint azzal foglalkozom, hogy velem mi van. Tudom tiltani. Ezt más is meg tudja tenni."

Akinek van elég esze hozzá. Egy 16 év alattinak nem biztos, hogy van. És ha van is, lehet, hogy túl sokára tiltja csak, akkor, amikor már nagyon a lelkébe gázolt valaki.


"Azzal, hogy 16 alatti nem árt senkinek."

Saját magának árt. Nem érted?


"Akit meg zavar és nem tiltja, az vessen magára."

Nem arról van szó, hogy 16 év alatti ÉS trágárkodik. Hanem hogy vannak a 16 alattiak (ez az egyik gond), meg vannak a trágárkodók (ez a másik). Az meg a még nagyobb gond, amikor a 16 év alatti nem csak azt látja, hogy egyesek milyen trágárak egymással, hanem a trágárkodás éppen őrá irányul.


"Egy 14 vagy 15 évest sem visel meg jobban egy-egy fantom, névtelen hülye innen, mint egy 16 évest. Ez nevetséges indok. "

Az a nevetséges, hogy azt hiszed, 1-2 év semmit sem jelent egy kamasz életében, hogy ennyi idő alatt semennyit se fejlődik. Vannak olyan 14-15 évesek, akiket talán nem visel meg, mert érettebbek, mint az átlag 14-15 évesek, de ők a kivételek. Egy átlagos 14-15 éves meg egy átlagos 16 éves között viszont nagyon nagy különbség van. Tudom. Velük dolgozom.


"Mondjuk egy 8-10 évesnek valóbban nem való az internet."

Szóval még te is meghúznád a határt valahol. A szakértők is megtették. 16 évnél, nem pedig fele annyinál. Olvass utána, hogy vajon miért pont annyinál. Mert ezek szerint a 8 meg a 16 évesek között sem látod a különbséget...

2022. ápr. 13. 06:31
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

"Akinek van elég esze hozzá. Egy 16 év alattinak nem biztos, hogy van. És ha van is, lehet, hogy túl sokára tiltja csak, akkor, amikor már nagyon a lelkébe gázolt valaki."


Sok esetben az informatikatanárt tanítják a diákjai. Ne mondd már, hogy nem tiltja. Én meg magamra emlékszem és 15 évesen volt annyi eszem, hogy nem foglalkoztam a facebookos idiótákkal.


"Saját magának árt. Nem érted?"


Ok, akkor menj oda egy aszkéta szerzeteshez és nyomj le a torkán egy jó kövér disznót! Elvégre árt magának. Sőt, verd szét a diszkókban a berendezéseket, mert a bulizók meg a hedonizmusukkal ártanak maguknak. Ha van gyereked, akkor listázd, hogy kikkel barátkozhat, lehet-e barátnője/barátja, milyen világnézete legyen, milyen könyvet olvashat, sőt milyen könyveket írhat, elvégre ha mindent megtiltunk neki, akkor biztosan elkerülik a problémák. Elvégre neked mindenki feletti hatalmad van!

2022. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

"neked mindenki feletti hatalmad van!"

Ha az lenne, már rég nem rontanád itt a levegőt. :)

2022. ápr. 13. 18:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!